Ana Menü

Sinan Engin'den 'operasyon' sinyali

Başlatan Guti ORÇ., Ekim 01, 2007, 19:39:16

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Guti ORÇ.

Beşiktaş Futbol Takımı Genel Menajeri Sinan Engin, saha dışında sorunları olmadığını, sorunun saha içinde olduğunu söyledi.

Lig TV'nin bir programına katılan Engin, Beşiktaş'ın 99. yılında göreve geldiğinde, takımın bütün transferlerini kendisinin yaptığını ve takımı kurduğunu belirterek, ''Bu kez gelişimde ise kurulu bir takım vardı ve ben de diğer seyirciler gibi izliyorum. Bizim saha dışında bir problemimiz yok. Sorun saha içinde. Beşiktaş olarak iyi oynamıyoruz''  dedi.

Takımın son günlerde iyi bir futbol ortaya koyamadığını ifade eden Sinan Engin, ''Bazı oyuncularımız oyuna ağırlığını koyamıyor. Bazı oyuncularımıza fazla yüklenildi. Bazı oyuncularımız ise beklenen performansı sergileyemiyor. Ocak ayında bir değişiklik olacak, ancak buna operasyon diyemeyiz. Bizimle olmak isteyen futbolcular, ocak ayına kadar olan performanslarıyla değerlendirilecek. Geçen sezona göre Fenerbahçe ile Galatasaray güçlendi, ama biz güçlenemedik. Ocak ayına kadar yerli ve yabancı bütün futbolcuların performansı önemli'' diye konuştu.

SAĞLAM'A DESTEK
Genel menajer Engin, teknik direktör Ertuğrul Sağlam'a da destek vererek, sonuna kadar genç teknik adamın arkasında olacaklarını söyledi.

Kendisinin, sonuna kadar Sağlam'ın arkasında duracağını vurgulayan Engin, ''Böyle pırıl pırıl bir teknik direktörü yemek için her şeyi yapıyorlar. Hocamız hakkında kesinlikle bu şekilde yazılar yazılmasın'' dedi.

Galatasaray maçında sahaya sürülen kadroya da değinen Sinan Engin, ''Galatasaray maçı kadromuz için defansif bir kadro deniyor, ancak öyle değil. Sahaya 11 kişi çıkıyoruz ve kadro da hocamızın görüşü doğrultusunda sahaya çıkmıştı'' diye konuştu.

Kaptan İbrahim Üzülmez'in elinden geldiğince takıma liderlik yaptığını ifade eden Engin, ''Bu tip lider oyuncu genelde orta sahada oyunu çeviren oyuncular oluyor. Rüştü de kenarda olmasına rağmen takıma olabildiğince ağabeylik yapıyor'' dedi.

''BEŞİKTAŞ'IN PUANLARI KATLEDİLİYOR''
Sinan Engin, Beşiktaş'ın sezon başından beri puanlarının katledildiğini iddia etti.

Konuşmaları durumunda ceza kuruluna sevk edildiklerini dile getiren Engin, ''Sezon başından beri 'Beşiktaş aleyhine hata yapılmıyor' diyen herhangi bir hakem varsa, gelsin ben istifa edeyim. İsmet Arzuman geldi, çocuk azarlar gibi azarladı bizi kulübede. Hiçbir hak iddia edemiyoruz. Savcılığa suç duyurusunda bulunamıyoruz. En güçlü hakemler. En güçlü olan merci hakemler, onun için 'Hakem mafyası' dedim. Güç mafyaysa, ben de onu diyorum. Korkan hakem olabilir, ama korkmayanlar da bize rastlıyor sürekli. Bizim bu federasyona saygımız ve sevgimiz var, ancak geçen zamanlar için de söyledim. Bazı şeyler çok değişmiş. Hakemler çok rahat'' dedi.

SERDAR ÖZKAN'A UYARI
Beşiktaş'ın genç oyuncusu Serdar Özkan'ın, Galatasaray maçında atılan gol sonrası gol sevinci yaşayan oyuncuların yanına gitmemesi konusundaki durumu da hatırlatan Engin, ''Serdar Özkan kardeşimizi geçen hafta uyardım. Galatasaray maçında atılan golde Tello ve Bobo seviniyor, Nobre de yanlarına geliyor. Serdar orada 'Çok güzel pas verdim' havasında. Kendisi geçen sene 2. ligde oynuyordu ve daha çok genç. Geçen hafta Denizlispor maçında da topla ilgili bir iki laubali hareketleri oldu. Soyunma odasında kendisine izah ettim. Bunlar genç oyuncular ve bu tip duygular zaman zaman olabilir. Bunda bir art niyet yok. Hareketin altında kötü bir şey aramamak lazım'' şeklinde konuştu.

haber:ntvspor

ulukartal

yine operasyon neşter lafları ortalarda duyulmaya başladı.iyiye gitmiyoruz.

aquilas

bence sinan engin kötü bişi söylememiş ki

carlito1903

ii konuşmuş Sinan Engin özellikle S.Özkan konusunda çok haklı....

bjkclub

Anlamadım ben ne çabuk havaya girmiş Serdar..

Adriano

Hersene operasyon geçiriyoruz zaten.
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

carsi52

Bölünür senin için uykular!

keskinli

ya sabir ya sabir
serdarin ayibini gencligine vermek cok yanlis
ya profesyonel olur yada gider bu takimdan
biktik ulan futbolcularin nazini cekmekten,besiktasta oynamaktan zevk almiyorsan cehennemin dibine kadar yolun var

burada cogunuz serdardan yasca kücüksünüz,eminimki o formayi tasimak nasip olsa hepinizde o formanin hakkini vermek icin bi yerlerinizi yirtarsiniz
operasyona az kaldi ama bu operasyon tutarsiz yönetim ve kabadayi sinan engine yapilacak insaallah
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

bende birden kendimi kurtlar vadisi dizisinin topicinde sandim
ya sabir
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

aquilas

??? aslında sadece sinan enginin konuşmaları elbette hakemlere yönelik değil öz eleştiride var hakemde var federasyonda var belki evet şimdi burada sadece hakem hata yaptı diyerek bunu federasyon merkez hakem kurulu direk sorumlu tutamayabiliriz hakemlerin yaptığı bireysel hata diyebiliriz ama artık gerek stadda gerekirse sokaklarda protesto gibi bişiler yapılabilir artık yeter demezsek yine sineye çekersek ne bu medya nede bu federasyon yine gayse febe yi koruyacak bizi yok sayacaklar onlara yapılan hatalarda onlardan birileri çıkıp ağızlarından salyalar akarak tvlerde önüne gelene şerefsizlikten tutunda herbişiyi söylüyor cezası hak mahrumuyeti bizim başkan çıkıyor onlardan çok daha makul denecek açıklama yapıyor hakkımız yeniliyor herkes artık akıllı davransın diyor bizim başkanada aynı artık taraftar sokağamı dökülür yada başka türlümü ama artık hak arama zamanı geldi yeter yahu febe denilen eziklerde ligten bizden daha kötü durumda ama onlara olunca satılık medyada ses yok beşiktaşı karıştırmak için teknik direktörden tut yönetime habire yükleniyor yok beşiktaşın borcu ne olacak başkan çıkıp açıklıyor beşiktaşın borcu varsa alacaklarını ve bitmek üzere olan projelerinden neden bahsedilmiyor diye bu borç sadece beşiktaştamı var febede yokmu gaysede yokmu gayse borç batağında çalışanların parasını ödeyemezken bukadar pahalı transferleri nasıl yapıyor diye soran yok  :allaalla bizlerde belki haklı yada haksız hep beşiktaşımızda sorun var başkalarında sorun yok gibi habire bunlar için kafa yoruyoruz olay açık beşiktaşta hep sorun varmış gibi gösteren medyanında bu işine geliyor. Elbette operasyon yapılabilir oynamayan topçuya uyarıda gelir kirayada gider yerine oynayan gelsinde serdar'ın yaptığı yada başka olayları fazla büyütmemek gerekiyor belkide şu aşamada ve bu kadar ligin başında