Ana Menü

Beşiktaş, maçın tekrarını isteyecek

Başlatan CHEm !, Eylül 18, 2007, 11:48:52

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CHEm !

Beşiktaş Ankaraspor maçının tekrarı için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuru kararı aldı. Beşiktaş Uluslararası oyun kurallarının 5 ve 6. maddelerini hatırlatacak..

Ankaraspor karşılaşmasının son dakikasında attığı nizami gol geçersiz sayılan Beşiktaş, karşılaşmanın tekrarı için başvuru kararı aldı. Uluslararası futbol kurallarının 5. ve 6. maddelerini mesnet gösteren Beşiktaş'ın başvurusunu yarın Federasyona ileteceği belirtildi.

ULUSLARARASI OYUN KURALLARININ 5. VE 6. MADDELERİ NEDİR?

Uluslararası oyun kurallarının 5. maddesi "Hakemin görev ve yetkilerini" belirlerken, 6. madde ise yardımcı hakemlerin görev ve yetkilerini düzenleyen kuralları içeriyor.

5. maddede dikkati çeken unsur olarak, "Hakem gözden kaçırdığı olaylarda 4. hakemin görüşlerine başvurur." ifadesi yer alırken, 6. maddede yan hakemlerin yetki ve sorumlulukları arasında, "Hakemin göremediği faul ve penaltı atışlarında yardımcı olmak" ve "Pozisyona hakemden daha yakın olduklarında meydana gelen ihlalleri (bu bazı özel durumlarda, ceza alanı içinde meydana gelen ihlalleri de kapsar)" ifadeleri yer alıyor.

Ankaraspor maçında Nobre'nin pozisyonunda hakem Vedat Yüksel golü iptal edip, tartışmalara yol açmıştı...

LİGTV
Allah kitap Beşiktaş

Non Mollare Mai

Boş işler bu saatten sonra.
Soğuk su içip önümüze bakmalıyız.
edit

Dem@

[IMG]http://img294.imageshack.us/img294/3548/46300gm2.jpg[/img]

daha istemişler isteyecekler yönetim uyuyor zaten geçmişe mazi diyoruz soğuk bi su içiyoruz ama trabzon-sivas maçı tekrarlanıyorsa bu maçda neden tekrarlanmasın diye düşünmeden edemiyeceğim

Delirdik

"Pozisyona hakemden daha yakın olduklarında meydana gelen ihlalleri"

hakem pozisyonu görebiLcek mesafedeydi. Bu kuraLı bastırırLarsa aLabiLirLer beLki ama
adaLetin oLduğu bir yerde tabi. türkiyede zor aLırız :)
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

CHEm !

eğer işin üstüne düşerlerse sonuç alınır
Allah kitap Beşiktaş

MeLo

Bencede artık olan oldu.
Bu saatten sonra bişe olmaz.
bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

kara kalem

Bu yapılan cidden yenilir-yutulur cinsten bi' şey değil. Beşiktaş'ın hakkını arayacağım derken komik duruma düşmenin luzmu yok.

Türkiye'de ne maçlarda ne hakem hataları yapıldı. Allah aşkına bu maçın tekrarlanacağına inanan bi' arakdaş var mı ? Bu maçın tekrarlanması Türkiye'de neler doğurur tahmin etmek hiç de zor değil.

Yıldırım DEMİRÖREN ve Yönetimi de hiç şüphesiz bunu bizden daha iyi biliyor ve günü kurtarmak adına Beşiktaş'ı küçük düşürüyorlar.

Allah aşkına bırakın gidin be kardeşim !
kalem sana akan, kara senin sevdan.

keskinli

karakalem sana tamamen katiliyorum
komik olmaya basladik artik
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

gözzde_bjk

hersene muhakkak mac tekrarını ıstemeye basladık eskıden agzımıza almayacagımız kelımeler sımdı cocuk oyuncagına dondu,bazı yonetıcılerımızde cıkıp bu macın pesını bırakmayacaklarını soyluyolar yazık!Oysakı kacan sampıyonlugun ardında da bunları duymustuk.Besıktası yonetenler nekadar onemlı bu yerde olduklarını unutuyorlar artık 2gundur gazetelerde,televızyon programlarında baskanın verdıgı demeclerle dalga gecılıyoR.
boyle seylerın olmayacagını bıle bıle sadece ben besıktasın baskanıyım unutmayın demek ıcın mı konusur sayın demıroren?
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

besiktask

gecın ya gecın ne tekrarı.kabul edılmesı dıye bısey olur mu?yok ya soguk bır bardak su ıcelım ıste

@LAYINA GİDER

ne tekrarı ya federasyonun böle bişey vermesini sahsen beklemiyorum vrmezde haluk ulusoy varken pehhh

kara kalem

Bunun Haluk ULUSOY ile bi' alakası yok. Federasyon'un başında ben olsam ben de vermem !
kalem sana akan, kara senin sevdan.

@LAYINA GİDER

husoeagle

akbaba71

hakem hatasından maç tekrarlanması imkansız tekrar isteyipte küçülmeyelim
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş