Ana Menü

5.4 milyon avro cepte

Başlatan yuNuS1903, Ağustos 30, 2007, 17:35:09

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yuNuS1903

5.4 milyon avro cepte
Futbolda 3. ön eleme turunda İsviçre'nin FC Zürih takımını eleyerek, tarihinde 4. kez Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmeye hak kazanan Beşiktaş, aynı zamanda kasasını da doldurdu.
Siyah-beyazlılar, ''Devler Ligi''ne kalarak, ilk etapta 5.4 milyon Avro almayı garantiledi. Lige katılım payı olarak 3 milyon Avro almaya hak kazanan siyah-beyazlılar, gruplarda yapacağı 6 maça karşılık, her maç 400 bin Avro olmak üzere 2.4 milyon Avro daha elde edecek. Beşiktaş böylece, ''ayak bastı'' parası olarak kasasına ilk etapta 5.4 milyon Avro koyacak.

Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde takımlar ayrıca, grup maçlarında her galibiyet için 600 bin, her beraberlik için de 300 bin Avro kazanacak.

Bu rakamlara ayrıca pazar payı da eklenecek. Gruplardan çıkma başarısını gösteren her ekip 2.2 milyon Avro daha kazanacak.

29.08.2007   

Kaynak : AA

ilker_csa

bir gün herkes BEŞİKTAŞLI olmasın BEŞİKTAŞLILIK şerefli kalsın ...

cinc

ahhhhhhh ulan del bosque ahhhhhhhh!!!!!! bu paraların hepsi bu adam gdck ona yanıorum yaaaaaaa :oklava
gittin... bense sadece arkandan baktım! söleyecek o kadar çok şeyim wardı ki ama ben söyleyemedim..! sadece baktım...

ugur24

şampiyonlar ligi darphane gibi yer valla..ne kadar çok ilerleyebilirsek maddi ve manevi yönden o kadar iyi olacak.. ;)

fadile

hayırlı olsun camiamıza..

carsi52

hayırlı oLsun.Ama bu paraların hepsi bi adama gidicek :oklava
Bölünür senin için uykular!

osi_bjk

Alıntı yapılan: carsi52 - Eylül 01, 2007, 13:56:33
hayırlı oLsun.Ama bu paraların hepsi bi adama gidicek :oklava
Şampiyon Ol Beşiktaş'ım Mesut Et Bizi

asil1903

sağlık olsun yaa... beşiktaşımıza yararı dokunsunda...

MeLo

Zararın neresinden dönsek iyidir.
bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

Elerosse

Forever \m/ Metallica \m/ || Sinanı'da AL GİT

BeşiktAŞK

eRe

ayrıca futbolcularımızında bonservısı performanslarına gore kat kat artacak ;D
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Çarşı

Her sene şampiyonlar liginde oynamalıyız Beşiktaşımızın tek hedefi bu olmalı Türkiye liginde şampiyonluklar kaçabilir ama şampiyonlar liginde her yıl yer almalıyız çünkü şampiyonlar liginde her maçımızı kaybetsek bile 7.8 milyon euro direk kasamıza giriyor artı gruplardan uefaya kalırsak ek bi parada geliyor tek hedef her sene şampiyonlar liginde oynayan Beşiktaş olmalı... başırı nasıl olsa zamanla gelir.

SercanBjk

Şampiyonlar liginden gelen paralar çok büyük bunu bir okadar da iyi kullanmak iyi değerlendirmek lazım yoksa bi anlamı kalmıyor. Artık burda yönetime iş düşüyor 6 maç oynayacağız sonuçlarına göre bu rakam yükselecek ama nitekim her maç yenilsek dahi para alacağız. Bu gelecek paralar çok önemli en azından kısa vade de rahatlamamıza neden olur. Gerçi zaten rahatız ama olsun inşalalh gereksiz harcamalar yapılmadan iyi bi şekilde değerlendirilir.