Ana Menü

Soru Cevap | Ne-Nedir-Nerededir-Nasıldır?

Başlatan hAlil21, Ağustos 25, 2007, 19:35:26

0 Üyeler ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

Alıntı yapılan: RCA - Ocak 11, 2014, 16:30:07
Seat'in ölü değil.

Diğerleri kadar olmasa da o da ölü sınıfına giriyor bence. 0'ı 50 bin olan araç 1 yıl geçse bile 30-35'e düşüyor.
2011 model Corolla alırken 34 küsurdu şuan ikinci elde 35'e gidiyor o model Corolla'lar.

Ölüyü satılmıyor anlamında yazmadım, fiyatı aşırı düşüyor. Eğer satılıp satılmamaya göre yazsaydım Dacia'da girmezdi o listeye.

RCA

Toyota'nın gerçekten 2.eli iyidir ona katılıyorum.

Ama seat volkswagen grubuna dahil olduğundan beri yani 2 yıldır o imajı silinmeye başlıyor. Bende Seat Leon var 2013 model 10 ay oldu 54 e aldım 56'ya isteyen var.

Sen biraz da Volvo ile karıştırıyorsun belki de Seat'i. Volvo da çok kaliteli arabadır dünyanın en sağlam arabasıdır ama türkiyede piyasası olmadığından dolayı zarar ettiren araç grubuna girer.

İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

ERHUN

Yok hocam ne yaptın, uzak değilim markalara. Volvo ve Saab çok beğendiğim kaliteli markalar, bir tanıdığımda S70 vardı unutamam o arabayı. Hastasıyım denir ya aynen o şekil benim S70'e olan duygularımda. Volvo kapanmıştı, Çinli bir iş adamı aldı ama o da toparlayamadı işleri diye biliyorum. Hatta Discovery'de Volvo hakkında belgesel izlemiştim 1-2 ay kadar önce.

Seat, Skoda falan VW bünyesine girince kaliteli oldu (veya eskisine göre daha kaliteli oldu diyeyim her neyse) ona bir şey dediğim yok hatta beğendiğim markalar. Ama ikinci el piyasası hakkında yaptığım yorum benim gözlemim ve etrafımda duyduklarım. Üstteki mesajda yazacaktım "Leon dışında" diye ihtiyaç duymamıştım ama varmış demek. Leon dışında tutulan arabası olduğunu düşünmüyorum. Ibiza bakan tanıdıklarım olmuştu bu nedenle vazgeçti. Toledo, Altea gibi araçlar içinde aynı durum var. Fiyat inanılmaz düşüyor. Altea'nın 0'ı yok diye biliyorum zaten.

15'e de Ibiza alamayacağı için, uzak durması kendi açısından iyi olur diye düşünüyorum.

RCA

Tamam hocam doğru tespit. Aynı şeyleri düşünüyoruz.
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

keskinli

batu büyümùsde araba istiyo :)
En uygunu fiat albea veya clio
her ne kadar türkiyedeki piyasayi tanimasamda sadece isini görecek araba aradigini baz alirsak albea veya clio olabilir
15 bin liraya bulunur herhalde
bu saydigim arabalari defalarca kiraladigimdan dolayi az cok biliyorum
kullanisli arabalar
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Simurg

Bende scooter motorsiklet istiyorum fakat annem cok karşı bu yaz babamla araba kullanmayi ogrencem :-D

♥ BEŞİKTAŞ♡

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

CR7

Alıntı yapılan: keskinli - Ocak 11, 2014, 20:22:48
batu büyümùsde araba istiyo :)
En uygunu fiat albea veya clio
her ne kadar türkiyedeki piyasayi tanimasamda sadece isini görecek araba aradigini baz alirsak albea veya clio olabilir
15 bin liraya bulunur herhalde
bu saydigim arabalari defalarca kiraladigimdan dolayi az cok biliyorum
kullanisli arabalar

albeaları burada taksi yapıyorlar ya.
"al bela" filan diyorlar. :D
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

keskinli

Bi aracin taxi olarak kullanilmasi o aracin kullanisli ve dayanikli olmasini gösterir
icinin genisligi,bagajin büyüklügü,yakitta ve yedek parcada tadarruflu olmasi taxi olarak kullanilmasini hakettiriyor
araba almakla bitmiyor masraflar,sigortasi vergisi ariza orani yedek parca sürekli masraflar
bu masraflarin düsük olmasi arabayi almak icin cok önemli kiriter,hatta en önemlisi

Batuhan

Selam,şimdi girdim eve.

15 bin çoook temiz kaçmayacak bir araba bulunursa verilecek maksimum miktar.Ayrıca aracın lpg'li olması şart,çünkü Dokuz Eylül Üniversitesi ile Karşıyaka gidiş-dönüş 50 km yol.

Albea'lar var ama taksi çıkması hepsi.Km'ler çok fazla.Doğan SLX için bile 12-13 bin isteyenler olduğu için piyasa inanılmaz pahalı İzmirde.

Sahibinden.com'da bakmadığım model kalmadı diyebilirim.LPG uyumu açısından sanırım Clio 1 HB olacak gibi.Denk gelirse Clio 2 HB.

Ama sedan istemiyorum.Zaten aile arabası Hyundai Era Dizel :)
Koca hestiy aya bedenem ?

CR7

biz bizimkini izmirden almıştık 3-3,5 yıl önce.

çok temizdi valla. opel astra 1.6 almıştık 2008.
sonradan lpg taktırdık 1900e.

o tip arabalar çok hoşuma gidiyor benim. hatchback ı-ıh

CR7

Batuhan

Amaç yakıt tüketimini düşürmek aslında.
Yoksa sedan kullanmakla ilgili bir sorunum yok.Ama bu fiyata kadar olan sedan arabalar hep eski kara düzen 2.0 yada 1.8 arabalar olduğu için bile LPG ile km maliyetleri 25-35 kuruşu buluyor.

Clio 1 km maliyeti 18 kuruşa kadar inebiliyor :)
Koca hestiy aya bedenem ?

keskinli

RCA

That's me.

CR7