Ana Menü

Zıtlıklardır Bizi Ortak Kılan.

Başlatan hAlil21, Temmuz 25, 2007, 00:28:27

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hAlil21

Forumlarda Yüreğimi Yazılarıma Aktaran Bir İnsan Olarak Tanınmam Genelde.
Geçenlerde Beşiktaş Sandığımı Açtım; Geçmişteki Günlere Hasretle..''Yaşar mıyım acaba 100. yıldaki çoşkuyu ? '' düşüncesiyLe..

Tek tek sayfaları okudum...En ince ayrıntısına kadar saatlerce..Pascal'ıma baktım,İlhan'ıma Baktım...''Heyt Be..'' dedim.. ''Ne Günlerdi..''
Günümüzle ozaman arasında 3-4 sene olmasına rağmen; Beşiktaş'a gurbet kadar hasret kaldığımızı anladım.Beşiktaş'a Derken; Gerçek Beşiktaş Ruhuna;Tıpkı Yüzüncü Yılımızda Olduğu Gibi. Yüzüncü Yıldaki Bütünlüğü düşününce gözümde Ankara'da oynanan Gençlerbirliği maçı geldi ''Hani Şu Kaan Dobranın Frikikden Gönderdiği Füze.. ''

Golden önce frikik kullanılırken ''oooOoooooOoo'' sesleriyle inliyor Ankara; Ve Kaan Dobra Sağ Alta Gönderiyor Topu o uzak mesafeden..
Coşmuş olan kale arkası golün gelişini film gibi izliyor ve kendinden geçiyor.O Karmaşa da Gözüme Birşey Takılıyor;'' Kalenin Tam Arkasında Tribunle Saha Arasında Görevli Bir Çevik Kuvvet Havalara Zıplıyor Sevincinden...'' ve aklıma Birkez daha Geliyor;Beşiktaş'ın Halkın Takımı Olduğu ve Sevgisinin Görev-Mekan-Zaman tanımadığı.

Dedim ya; Devam Ediyorum sandığı karıştırmaya;Altlardan Bayrağım Çıkıyor;Konvoyda 2 Motorsikletin Arasına Gerdiğimiz Beyazı Beşiktaşın Asaletini,Şerefini,Saf Güzelliğini Temsil Ediyor..Ütülenmiş Güzelce Katlanmış ve Baba Mirası Gibi sandığı Konulmuş...Tıpkı evlatlara miras bırakılacağı gibi..Bayrağın Yanından Nostalji Formam Çıkıyor ve Bir an gözlerimi kapatıp hayal ediyorum; ''Allah;Bir Gün Evlatlarım Dünyaya Geldiğinde Onlara Bu Formayı Elimle Giydirmeyi Nasip Ederse; O An Belki de bu satırları hatırlayıp göz yaşlarıma hakim olabilecek miyim?'' diye soruyorum için için.. ve kimilerince anlamsız,hiçbir kazancı olmayan bu ''sevda'' bile diyemediğim garip duyguya yavaş yavaş anlam vermeye başlıyorum...tarifsizliklerin içersinde..Fakat Anlatmaya dilimin gücü yetmiyor ki; yüreğimin kudreti gerekli..onun da konuşma yetkisi yok..
Ama sessiz sessiz haykırıyor;Hepinizin Haykırdığı gibi ''Siyah-Beyaz'' cümlelerle bana birşeyler anlatmak istiyor...Belki de yaşama amacın diyor..kimbilir belki de?

Beşiktaşlılığı düşünüyorum; Hiç Tanımadığım,ilk kez gördüğüm bir adama golden sonra sarılışımı;yenilgiden sonra omzuna yaslanışımı.Belki de pop tan hoşlanıyor ben arabeskden belki de o acı seviyor ben tatlı. belki de o sıcak seviyor ben soğuk...tüm bu zıtlıklara rağmen öyle büyük bir zıtlık var ki ; bizleri ortak kılıyor: SİYAH ve BEYAZ...

Karakartallar;Hepiniz Sağlıcakla Kalın;

hAlil
http://happygrasshopper.blogspot.com ' behind this mask there is an idea and ideas are bulletproof.

melankolizm

yüreğinize , ellerinize sağlık

bende ts maçında son dk.da PAncu'nun attığı golü unutmam :)

Non Mollare Mai

Yüreğine sağlık muhteşem bir yazı..
100.yıl muhteşem kelimelerle anlatılamayacak bir seneydi..
Beşiktaş ruhunu Beşiktaş onurunu Beşiktaş gururunu en iyi şekilde yansıttık o sene.
Bütün rakiplerimizi ezerek ! şampiyon olduk.
Beşiktaş'ımın 100.yılını gördüğüm için şanslıyım.
Özler olduk o 2003'ü.. Sanki yüz yıllar geçmiş gibi hissediyorum üzerinden.
Umarım özlenen o ruh geri gelir.
Taraftarımıza diyecek bir söz yok.. Kelimeler cümleler yetmez bu büyük taraftarı anlatmaya..

Seni Sevmeyi Sana Aşık Olmayı Geçtik ! Senin için ölmeyi planlıyoruz..

Eyvallah.
edit

ahmettekin

eline sağlık be abi okurken hem tüylerim diken diken oldu hemde ağladım.

ilhan mansız_melis

Siyah Beyaz da zıt değil mi  zaten :)
eline sağlık Halil abi
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

pascal 35

süpermiş yaaaaaaa,pascal nouma unutmadık unutturmayacağız......................

Cem Goren

okurken bi garip oldum tam okuyup test çözmeye gidiyordum ama okuduktan sonra hiçbir şey yapamaz hale geldim ve bende beşiktas sandığı değilde beşiktaş kavanozumu açtım diyeyim 100. yıldaki olaylara derbilerde gol dahi yemeden kazandığımız maçlara pancunun son saniyede avni akerdeki golüne pascalın adanaspor maçında direkten dönen röveşatasına sergenin fenere attığı müthiş gole ilhanın göztepeli bulentin fotoğrafını çekmesine
sergen attı  şampiyonluk geldi ve daha niceleriyle YAŞIYORUZ SENİ

@anıl
Seni Sevmeyi Sana Aşık Olmayı Geçtik ! Senin için ölmeyi planlıyoruz    bu cümle yeterlidir umarım
altın kapılarımız kan oldu tayfun

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun