Ana Menü

Beşiktaşa İlginç Teklif...!!

Başlatan carlito1903, Mayıs 25, 2007, 09:52:19

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carlito1903

Teknik direktör arayan Beşiktaş'a İngiltere'den sürpriz bir teklif geldi. Dünyanın en pahalı futbolcularının forma giydiği Chelsea'yi çalıştıran Jose Mourinho'nun yardımcıları Mick McGiven ile Steve Clarke, teknik direktörlük yapmak için siyah beyazlı kulübe başvurdular. Beşiktaş Kulübü'ne bir mektup yazarak tekliflerini ileten McGiven ve Clarke, takım çalıştırmak için yeterli bilgi ve birikime sahip olduklarını belirterek, fırsat verilmesi halinde büyük başarılar elde edebileceklerini öne sürdüler

İkili, referanslarının son derece sağlam olduğunu da vurgulayarak, "Bizi Chelsea'nin şu anki teknik direktörü Jose Mourinho ile eski teknik diretörleri Claudio Ranieri ve Gianluca Vialli'den sorabilirsiniz" dediler. McGiven-Clarke ikilisi Beşiktaş'ı ve Türk futbolunu uzun süredir yakından takip ettiklerine dikkat çektikleri mektuplarında şu ifadeleri kullandılar: "Türk halkının futbolu ne kadar sevdiğini ve Türkiye'nin bu alanda ne kadar büyük potansiyele sahip olduğunu iyi biliyoruz. Beşiktaş Kulübü bize fırsat verdiği taktirde bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyoruz. Eğer takımın başına geçme teklifimiz kabul edilirse, İngiltere'den genç oyuncuları Türkiye'ye getirerek bir futbol devrimi yapabiliriz."

Beşiktaşlı yöneticiler, Mick McGiven ve Steve Clarke'dan gelen bu sürpriz mektup karşısında büyük memnuniyet duyduklarını belirtirken, başkan Yıldırım Demirören, teklifi pazartesi günü yapacakları yönetim kurulu toplantısında karara bağlayacaklarını söyledi.

Yönetici arkadaşları Celal Kolot, Ertunç Soğancıoğlu ve Kenan Öner'le bir değerlendirme toplantısı yapan Demirören, "Mick McGiven ve Steve Clarke'ın kariyerleri son derece parlak. Özellikle Clarke'ın Chelsea'de Mourinho'dan sonra ikinci adam olduğunu, onun yerine konuşma yetkisine sahip olduğunu da biliyoruz. Beşiktaş'ta görev yapmak istemeleri beni mutlu etti. Bu tekliflerini pazartesi günkü yönetim kurulu toplantısında görüşüp karara bağlayalım" diye konuştu. Beşiktaş Yönetim Kurulu McGiven ve Clarke'ın önerisini kabul ederse, McGiven teknik direktör, Clarke da yardımcısı olarak çalışacak.
Mick McGiven

DOĞUM TARİHİ: 7 Şubat 1951

FUTBOLCU KARİYERİ: Sunderland (1968-73 1. ve 2. Lig), West Ham (1973-78 1. Lig, 1978-80 futbolcu/antrenör)

TEKNİK DİREKTÖRLÜK KARİYERİ: West Ham (1980-89 Antrenörü), Chelsea (1989-90 Rezerv ve Genç Takım Antrenörü) (1996-2000 Rezerv Takım Teknik Direktörü, 21 Yaşaltı Teknik Ekip Başkanı, Yardımcı Antrenör Direktörü) (2006-... Teknik Direktör Yardımcısı 'Jose Mourinho'), Ipswich Town (1990-92 A Takım Antrenörü) (1992-94 A Takım Teknik Direktörü) (1994-95 Futbol Geliştirme Başkanı)

ŞAMPİYONLUKLAR: Chelsea: FA Cup (1997, 2000), Kupa Galipleri Kupası (1998), Avrupa Süper Kupası (1998), Lig Kupası (1998, 2007).

Steve Clarke

DOĞUM TARİHİ: 29 Ağustos 1963

FUTBOLCU KARİYERİ: St Mirren (1982-87), Chelsea (1987-1998), İskoçya Milli Takımı (1987-1994 6 maç)

TEKNİK DİREKTÖRLÜK KARİYERİ: Newcastle (28 Ağustos-2 Eylül 1999, 1 maç, 1 yenilgi), Chelsea (2004-... Yardımcı Antrenör)

ŞAMPİYONLUKLAR: Chelsea: FA Cup (1998), Lig Kupası (1998, 2007), Kupa Galipleri Kupası (1998).

Kaynak: Hürriyet

ist.hatirasi/3-4

YÖNETİM İSTİFA !!!

mertcan

yuh artık
mektpla mıolur bu işler
balondur...

Timurlenk

2 dia 2 muerto

Beşiktaş deneme tahtası değildir !
Kariyeri olan yada kariyer yapma karakterine sahip hoca gelmeli !
Ben Luce den yanayım ...

Asya Kartalları

deneme tahtasımı lan Beşiktaş klübü, kobaymıyız biz. eğer bu haberin aslı varsa yuh artık diyorum

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Brestgerfich

yaLan haberdir kesin.. ya adamlar zaten 3 teknik direktör değişimine rağmen chealse de kalmışlar. niye Beşiktaş a geLmek istesinLer ?
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

Anarchy*

Doktor

Galiba 0-2 lik mactan tanıdılar bizi çok ilginç valla yav.. :)

robinho

Keşke gelseler Morunhio gibi bir süperstarın yanında yardımcılık yapmışlar...Az çok bir şeyler kapmışlardır mutlaka...E bizim futboluda uzun zamandan beri takip ediyorlarmış...Daha ne olsun?

mdc

Alıntı yapılan: Miraculous Omen - Mayıs 25, 2007, 13:55:28
yaLan haberdir kesin.. ya adamlar zaten 3 teknik direktör değişimine rağmen chealse de kalmışlar. niye Beşiktaş a geLmek istesinLer ?

Bir yerden sonra geri planda kalmak istememişlerdir sanırım .
Ki gayet mantıklıda..

Doğruluğuna gelince,
Nekadar doğrudur bilemem fakat,3 tane çok sağlam teknik direktör'ün yardımcılığını yapmak her yiğidin harcı değildir.
Kısacası boş adamlar değillerdir.
Gelirlerse ve İSTİKRAR sağlanırsa faydalı olacağını düşünüyorum.

Beşiktaş deneme tahtasımı diyen arkadaşlara da sorumdur ;
Tigana ve ondan önceki teknik adamlar geldiklerinde yüzde kaç oranında başarı sağladık ?

Luce gelsin,Aybaba gelsin,E.Sağlam gelsin diyoruz .
Bunlar geldiğinde başarı garantimiz varmı ?
Bahsi geçen İngiliz teknik adamların bilgi,beceri,tecrübeleri Ertuğrul Sağlam ve Samet Aybaba'dan çok çok iyidir.
Şüphesi olan varmı ?

Varsa buyursun kimlerle çalıştıklarına baksın.
Jose Mourinho,Claudio Ranieri ve Gianluca Vialli

Alıntı YapTürk halkının futbolu ne kadar sevdiğini ve Türkiye'nin bu alanda ne kadar büyük potansiyele sahip olduğunu iyi biliyoruz

O kadar potansiyele rağmen hala elle tutulur bir başarı yok :)
Ne kadar komik ! ?

HAYATTA BEŞİKTAŞ

Adriano

Çok ilginç.. Kimlerle çalıştıkları, kariyerleri ortada.. Bende öncelikli olarak Luce'yi istiyenlerdenim ancak Luce olmazsa neden bu hocalarla ilgilenilmesin ki..
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

burak_bjk

valla gerçek olabilme payıda var gelirlerse bi takım şeyleri değiştirecekleri kesin
Bu sevdadan vazgecersek ALLAH belamızı versin....

mdc

HAYATTA BEŞİKTAŞ