Ana Menü

Covid - 19

Başlatan eRe, Mart 07, 2021, 12:20:10

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Hayatımızı tamamen değiştiren pandemi. Neler yaşadınız ? Neler bekliyorsunuz ? Düşüncelerinizi , olayları buradan tartışalım  :-\
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

IL Capitano

Maalesef milyonlarca insan öldu. Cok kötu bir durum hala devam ediyor,

1 nisan 2020 den beri hafta da iki gun calisip uc gun evdeyiz. 2 gunu sirket 3 gunu devlet öduyor. 20 yildir maasin yuzde 30u vergiye giden biri olarak o vergilerde sonunda bir dönusum oldu.

Hayatim boyunca en cok "tatil" yaptigim sene hic bir yere tatil yapmaga gidememek cok kötu.
Esimin iki halasi ( 83 ve 85 yas) vefat etti. Yakalanan cok tanidik ve akraba olmasina karsin baska bir kaybimiz yok.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

eRe

Allah rahmet eylesin öncelikle.

Ne güzel vergiler geri dönmüş :)

2 yıldır çalışamıyorum. İşlerim dipte. Ve devlet ocak-şubat-martta sadece 1000 tl ödeme desteğine başladı. İşin komik olan kısmı da Bağkur 850 tlden 1150 tl ye çıktı. Yani sağ elle verip sol elle daha fazlasını alıyorlar sağolsunlar...
www.erdemeksi.com

IL Capitano

Alıntı yapılan: eRe - Mart 07, 2021, 13:37:17
Allah rahmet eylesin öncelikle.

Ne güzel vergiler geri dönmüş :)

2 yıldır çalışamıyorum. İşlerim dipte. Ve devlet ocak-şubat-martta sadece 1000 tl ödeme desteğine başladı. İşin komik olan kısmı da Bağkur 850 tlden 1150 tl ye çıktı. Yani sağ elle verip sol elle daha fazlasını alıyorlar sağolsunlar...

Sagolasin.

En kisa zamanda hersey istedigin gibi olur iínsallah. Herkes icin.

Hep vergiler multecilere gidiyordu. Simdi de biraz gercek sahiplerine dönus yapsin. :/

NoPasaran

valla koparılan yaygaraya rağmen
ölüm sayısı oldukça az olarak benim hafızamda yer edinecek ömrüm bıyunca

Zaturedende bu kadar ölüm vardır dünyada senede zaten
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Banucan

Benim  için çok çok zor bir dönemdi ya maçta ya basket maçında y sinemada ya tiyatrodaydım herşey bitti
Hatta bir hafta önce girse yasaklar evlenme teklifi alamıycaktım 😂😂
Şuan düğün hazırlığı yaparken hiç birşeyi rahat yapamıyorum ama yinede çevremde hayatını kaybeden olmadığı için kendimi şanslı hissediyorum
FEDA

[KralKartal]

Bill Gatese selamlarımı iletiyorum, dinimiz amin
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Guti ORÇ.

öncelikle covid olmadığım için, ve yakınlarımı kaybetmediğim için yine şükretmek gerek sanırım,

ama çalıştığım yer çok adapte edemedi covide kendini, 1 senede toplasan 2 ay evden çalıştık onun dışında hep gittim geldim. allahtan ofis yakın da zorlanmadım. sadece bu sosyal yasaklar bazen çok zorladı sadece işe git eve dön olması kafayı çok yoran bir şey.

artık ne zaman biter diye düşünmeyi bıraktım. biterse bakarız kafasındayım :D

IL Capitano

Bu ara burda covid-19 köpekleri yetistiriliyor. Uyusturucu nasil ariyorlarsa ayni sekilde Corona hastalarini kokluyarak buluyorlar.
Ilerde mac öncesi giriste veya konser girislerinde, havaalanlarinda kullanilacak.
iyi bir fikir bence.

https://www.svt.se/nyheter/lokalt/uppsala/har-utbildas-sveriges-forsta-covidhundar-ska-trana-pa-doftprover-fran-provtagningsstationer-i-uppsala

KeePSaKe

Evden çalıştığım için şanslıyım.

1 sene olacak neredeyse doğru düzgün dışarı çıkmadım, asosyal bir hayat yaşıyorum.
Since 1903

NoPasaran

Ekonomik olarak çok yıpratıcı bir sene oldu

İşletme sahibi olarak 2 farklı isyrimde neredeyse 1 lira yardım alamadan geçirdiğimiz bir süreç yaşadık

Haklimk helal etmiyorum
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

Zaten net bir şekilde devlet kavramının ortada olmadığını gördük. Ben bu sene İzmirde deprem yaşadım , sel yaşadım , kasırga yaşadım , tsunami yaşadım. Yani yaşamadığımız felaket kalmadı. Ve izmir belediyesi yardıma koşuyordu. Zarar görenlere evde tahsis etti , maddi yardımda yaptı. Ama koskoca devlet o kadar vergi alırken yardım etmeyi bırak kredi çektirdi bize şimdi geri ödemesini alıyor faizle. Hakkım benimde helal değil. Daha ötesi beddualarım onlarla...
www.erdemeksi.com

NoPasaran

Cem siz maske takıyor musunuz şiimdi açık alanda?  @IL Capitano
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

Alıntı yapılan: NoPasaran - Nisan 21, 2021, 19:37:07
Cem siz maske takıyor musunuz şiimdi açık alanda?  @IL Capitano
Yok kardes maske bizde mecburi değil.
Toplu taşıma araçlarinda kullanilmasi öneriliyor ama ceza filan yok.

eRe

Peki neden :) merakımdan soruyorum. Biz arabada bile takmazsak ceza yiyoruz da.
www.erdemeksi.com