Ana Menü

Ricardinho: "Alex fazla şişiriliyor"

Başlatan eRe, Mart 27, 2007, 22:08:20

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Beşiktaşlılar'ın "Rico Paşa"sı, Brezilya'da yayınlanan Placar Gazetesi'ne özel röportaj verdi, burada Türkiye, Beşiktaş ve diğer Brezilyalı oyuncular hakkında ilginç açıklamalar yaptı. Brezilya'dan Parane, Corinthians, Sao Paulo ve Santos'tan gelen transfer tekliflerini doğrulayan Ricardinho, bunu da Alex'in menajerliğini yapan Juan Figer'in kendisine ilettiğini belirtti. 2008 yılına kadar sözleşmesi bulunduğunu, bu tarihe kadar da hiçbir yere kıpırdamak istemediğini söyleyen Beşiktaşlı futbolcu, "Benim kalbime yerleşmiş iki kulüp var. Biri Beşiktaş, diğeri de Parana. Bu iki takımdan birinde futbol hayatımı sona erdirmek isterim. Türkiye ikinci vatanımız oldu" diye konuştu.

'Daha değerliyiz'

Ricardinho, 30 yaşına geldiğini de hatırlatarak, bundan sonraki tek arzusunun Beşiktaş'ta şampiyon olmak ve kariyerine önemli katkı yapmak olduğunu kaydetti. Siyah - beyazlılarda kalmak istemesinin en önemli nedenlerinden birinin de Türk misafirperverliğinin olduğunu vurgulayan Brezilyalı futbolcu, Türk halkından gördüğü yakınlığın, dünyanın çok az ülkesinde görülebilecek kadar büyük olduğunu ifade etti.Brezilyalı yıldız futbolcu, Türkiye'de futbol oynayan Brezilyalılar içinde en değerlisinin Alex olduğuna da işaret ederek, bunun Türk basınını yönetenlerin Fenerbahçeli olmasından kaynaklandığını, sarı - lacivertli futbolcuların olduğundan fazla şişirildiğini söyledi. Beşiktaş ve Galatasaray'ın aslında Fenerbahçe'den çok daha önemli futbolculara sahip olduğunun da altını çizen "Rico Paşa", "Maalesef Türk gazeteciler sürekli Fenerbahçeli futbolcuların arkasında koşuyor. Durum böyle olunca onlar bizden daha değerli futbolcular haline gelmiş oluyor" yorumunu yaptı.

Sao Paolo benzetmesi

Türkiye'deki üç büyük takımın benzerinin Brezilya'da olduğunu hatırlatan Ricardinho, Fenerbahçe'yi Corinthians'a, Galatasaray'ı Palmeiras'a, Beşiktaş'ı ise Sao Paolo'ya benzetti.Müslüman bir ülkede bulunmasına rağmen tüm dinlere saygı gösteren bir halkın bulunduğuna vurgu yapan Ricardinho, "Ben ve ailem Katolik'iz. Ama burada herkes birbirinin dinine ve ibadetine saygı gösteriyor. Türkiye'yi diğer ülkelerle karıştırmayın" diye konuştu.

Kaynak : Milliyet

www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

zaten bu sezon dıyecek yuzu yoktur herhalde bunu
www.erdemeksi.com

melankolizm

ilk önce sen bi oynada sonra gel ona buna laf at ya.

eRe

bu arada haber 27 mart haberınız ola :D
www.erdemeksi.com

pAscAliAnUmut

Alıntı yapılan: melankolizm - Kasım 24, 2007, 20:47:30
ilk önce sen bi oynada sonra gel ona buna laf at ya.
kesinlikle katılıyorum
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

NoPasaran

Haber eski bende zaten bilerek çıkardım :D

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

Alıntı yapılan: NoPasaran - Kasım 24, 2007, 20:53:17
Haber eski bende zaten bilerek çıkardım :D

farkettım ;D kapak yapmak ıcın ıyı bulmusun
www.erdemeksi.com

melankolizm

27sinden beridir oynamıyor zaten
değişen bir şey yok

siyah

istifa istifa istifa yönetim İSTİFA

Non Mollare Mai

Türkiyede yapar anca.
Çok şişirildiği kesinlikle doğru. Gitsin avrupayada 11 e alıyorlarmı görelim.
edit

Brestgerfich

rice bişey yapmıyo. bu açıklamayı bugunlerde yapamaz. kendisi oynamadan çamur atamaz kimseye
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

ist.hatirasi/3-4

valla rico i topcu alextende iyi ama takım alex gibi onun üstüne kurulmuyor fenerde hersey alexin üzerine gercekten cok sisiriliyor
YÖNETİM İSTİFA !!!

Kartalizmatik

ricoyu koy fenere bak neler yapıyor..madem alex çok iyi milli takımda neden oynamıyor anlamış değilim.çok iyiysen milli takımın değişmezi olacaksın..
{a,b,c,ç,d,e,f,g,ğ,h,ı,i,j,k,l,m,n,o,ö,p,r,s,ş,t,u,ü,v,y,z}

TÜRKÇE KONUŞ!

Çirkin kadın yoktur,boş tribün vardır!

carlito1903

Alexin fazla şirşirildiği doğru ama Rico da onun kadar oynasın da sonra konuşsun!!!!