Ana Menü

Maca gitmeyenler hakkinda görüsleriniz? (ÇARSI/UniBJK vs)

Başlatan [KralKartal], Nisan 19, 2014, 14:21:52

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[KralKartal]

Haklilar mi, haklilarsa bu macta mi tepki verilmeliydi, yoksa bu maci bekleyip ondan sonra mi tepki vermek daha dogruydu?

Dusunceniz nedir?

Besiktas taraftari, her ne olursa olsun, Fenerbahce macina gitmeliydi, bukararin farkli hesaplara dayali oldugunu dusunuyorum.
BESIKTASIN askeriyiz diyenler, Besiktasi askersiz birakiyorsa, buna ne denir? Hele ki bu onemli macta.

Yonetimin bu macta bu karari uygulamasi yanlis ve hatali, oncede yazdim ama Besiktasi karsiliksiz sevenler Besiktasi yalniz birakiyorsa
bunun aciklamasi bence yok.

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

ERHUN

Kombinesi olmayıp gitmeyenler için diyecek bir şey yok. Bu kartın 1 i 2 si yok, aldın mı iş bitiyor. İade edeyim gibi bir durum yok. Alınmama amacı zaten o bilgileri vermemek, her şeye eyvallah dememek.

Kombinesi olup gitmeyenlere de ben kendi adıma helal olsun diyorum. Konuşulanlara bakılırsa ciddi bir kalabalık otoparkta toplanacak ve maça girmeyecek. Gerçekten dedikleri gibi girmezlerse protesto baya ses getirecek. Böyle önemli maçta yapılan protestonun etkisi de büyük olacak.

Kendi adıma, taraftarlık adına, tribünler adına olumlu bakıyorum. Bana göre Türkiye, bir İngiltere değil ve olmamalıda. Komşu Yunanistan stadyumları veya Karadeniz'in öbür kıyısındaki komşu Rusya'nın stadyumları ortada. Tribün futbolun tuzu biberi, taraftarlar ise her şeyi. Tribünler biterse bir şeyler hep eksik kalır, taraftar bu işleri bırakırsa İBB gibi amaçsız takımlar durmadan çoğalır.

eRe

önce BEŞİKTAŞ

o yüzden takımımıza destek olmamız lazım ki bugün o bileti almayıp protesto edenler seneye bu uygulama devam edince de sonsuza kadar bilet almayacaksa gıkım çıkmaz
ama bugün tepki verip baktı birşey değişmiyor elbet alacaksa işte o zaman onun önce BEŞİKTAŞ ı düşünmediğini çok rahat anlarım
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Simurg

Maça gidilmeyecek niçin e-bilete karşı protesto
Maça gitmeyince kim zarar görecek e-biletçiler mi beşiktaş mı
Hangi duygu daha ağır basıyor formanda ter olmaya geldik denilen ambleme yapılan en büyük ihanettir.
E bilete hayır, yerine yeni çözüm önerisi ne, yok.
Maçta olay çıkar o adamları bulun gerçek kimliği bulunsun çözüm getirin denir adamlar çözüm sunar fişleme olduğu iddaa edilir
Herkes önce , önce ne duygusunun ağır olduğuna baksın sen beşiktaşa karşı kime gard alıyorsun amacın ne yani
E bilete karşıyım deyip beşiktaşın yanında olmayan hiç bir kimse gözümde beşiktaşlı değildir.
Bedava maça giden adamlar gidemeyeceğinin korkusuyla bi şeyler bahane edip boykot ediyor
Bedava biletle maça giden boykot etsin mümkünse bi daha da girmesin stada çokta dertti.
Hiç bir zaman çarşı , beşiktaşın önüne geçemez ne bugün ne yarın.
Yeter demirören deyip oynat bizi başkan çıldırt bizi başkan diyen taraftar mı tutarlı geçiniz..
Çıkar ilişkisi diye düşünüyorum birilerinin arpası kesilecek
Ben beşiktaşlıyım beşiktaşımın iyi gününde de kötü gününde de yanındayım.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

ERHUN

İnanmayın şu yalanlara.
Güvenlikmiş oymuş buymuş. GS maçında kombinesi olmayan (orada bile bilgileri yok yani) arkadaşım sahaya girdi çocuğu polis karakola çağırdı bir kaç gün sonra. Görüntülerden tespit ediliyor.

Bu arada sadece çarşı değil bir çok grup ve binlerce münferit protesto ediyor.

Bu arada bu kadar atarlı yazılmış ama beleşçi 3-5 kişinin protestosu değil bu. Sapla samanı ayırmak lazım, zaten pazar günü anlaşılacak neyine ne olduğu.

El Colgado

erhun haklı.
görüntülerden her şey çok net piyasaya çıkıyor.
bu elektronik biletin başka bir dalgası var ama tam anlayamadım.
bu sistemin mantıklı tek tarafı başkasının sezonluk biletini kullandırtmamak.

galaxy note II - tapatalk

[KralKartal]

Passokart RANT'a engel oluyor mu? Bedava bilet kara borsa gibi satislara? merak ediyorum, eger oyleyse durum zaten acik ortada.

RANT, en cok rantta derbilerde elde ediliyor zaten...

tepki buna olsa gerek..

BESIKTASI bu onemli gununde yalniz birakanlar, maca daha girmesede olur.

CR7

Herkes tek kart tek bilet alabiliyor
Bileti transfer etme diye bir olay var
tc yazarak transfer edebiliyorsun başkasının kartına biletini. eğer elinde kart olup da gidemeyen varsa onlar alır.
Eğer bir kişi transfer etse dahi birden fazla bilet alamıyorsa bedava bilete de engel olur karaborsaya da.
Tabii bedava bilet olayı şöyle de olabilir. Yönetim siz biletleri alın paranızla biz size para ödeyelim şeklinde anlaşma yapabilir.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

[KralKartal]

Alıntı yapılan: CR7 - Nisan 19, 2014, 15:27:21
Herkes tek kart tek bilet alabiliyor
Bileti transfer etme diye bir olay var
tc yazarak transfer edebiliyorsun başkasının kartına biletini. eğer elinde kart olup da gidemeyen varsa onlar alır.
Eğer bir kişi transfer etse dahi birden fazla bilet alamıyorsa bedava bilete de engel olur karaborsaya da.
Tabii bedava bilet olayı şöyle de olabilir. Yönetim siz biletleri alın paranızla biz size para ödeyelim şeklinde anlaşma yapabilir.

tepkinin nedeni anlasilmistir...

Tribunlerde RANTCI kimdir bu protestoda belli olacak, tabi yanlarinda onlara inanan saf taraftarimizda olacak..

YAZIK..

Karsiliksiz cikarsiz sevenlerin oldugu tribun gorecegiz bugun... 3 bin kiside olsa, maddi cikar beklemeden destekleyen taraftarlara HELAL olsun,

Besiktasa yillardir ihanet eden taraftar topluluklarinida kiniyorum.

El Maestro

Bence bunlardan önce asıl sorulması gereken, bu kadar önemli bir maçta Fikret Orman'da e-bilet uygulamasa daha mantıklı olmazmıydı ? Ceza ödemek daha mantıklı değilmiydi ? Veya 3 maçlık bir kombine ? Bizim Karabük'te 3 maçlık kombine çıkardılar 27 tl'ye yani en azından şu an burda passolige gerek yok bu sezon . Bizde yapabilirdik ceza ödememek için bunun aynısını .

Yani burda asıl sorulması gerekenler bence yukarıda yazdıklarım, asıl suçlu kesinlikle yönetim ancak bunlar hiç konuşulmuyor .. Fenerbahçe ve Galatasaray yönetimi açıkca geçmeyecez cezası neyse öderiz derken bizimkiler sus pus .

Kombinesi olanlar girmeli bence .. Ama kombinesi olmayıpta girmeyecek olanlara kimsenin hiç birşey deme hakkı yok, çünkü Erhunun'da dediği gibi aldınmı bitiyor bu kartı 1i 2si yok .

Her konuda pek demokratik düşünen, protesto hakkını her daim savunan abilerim ve kardeşlerim burda niye insanların protesto hakkına karşı görüş sergiliyorlar ? Bunuda ben merak ediyorum ..  Herkes alacak diye bir dayatma olamaz ve böylede bi kural yok , isteyen istediği gibi protesto gösterebilir .

Dediğim gibi kombinesi olanlar girmeli, ancak yeni alacak olanların girmemesine kimse karışamaz,

Ve tekrar dediğim gibi asıl sorgulanması gereken konu bu konu değil, neden BU HAFTA ? Neden Beşiktaş - Fenerbahçe DERBİSİNDE ? 1 Hafta geç olamazmıydı ? Ve Yönetimin tavrı ? En başta bunların sorgulanması gerekiyor, çünkü sorunun asıl doğmasına sebep olanlar bunlar .
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

[KralKartal]

1.Yonetim sucludur, denilmektedir. Sahsen bunu diger konuyada yazdim.

2. Protesto edilmesin demedim, edilmeli ama bu macta edilir mi? Bu macta Besiktas yalniz birakilir mi?

Sampiyonlar ligi senin passoliginden onemlidir, sen kayitsiz sartsiz sevdin Besiktasi, yonetimi sevmedin ki?

Yonetime tepkisi olan maca gitmesin, o halde YD baskanken tribunun yarisi bos mu kalacakti?

Git maca ver tepkini... Yaratici taraftarimiz var, bu mactada TAKIMI etkilemiyecek tepki verebilirdin,

90.dakikada passokarti sahaya atabilirsin, ve sirtini donersin.. ama takimi etkilemezsin, destegini olursun.

Bastaki suclu diye BESIKTASI yalniz birakacaksak, isimiz is.O halde Besiktasi degil, kisileri mi seviyoruz?

karaborsacilar is basinda iste.. Yorum yapmiyacagim artik, senelerdir Besiktas bu karaborsacilardan kurtulamadi..

passokartida bu nedenle destekliyorum, ama bu mac hata..

El Maestro

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Nisan 19, 2014, 15:50:47
1.Yonetim sucludur, denilmektedir. Sahsen bunu diger konuyada yazdim.

2. Protesto edilmesin demedim, edilmeli ama bu macta edilir mi? Bu macta Besiktas yalniz birakilir mi?

Sampiyonlar ligi senin passoliginden onemlidir, sen kayitsiz sartsiz sevdin Besiktasi, yonetimi sevmedin ki?

Yonetime tepkisi olan maca gitmesin, o halde YD baskanken tribunun yarisi bos mu kalacakti?

Git maca ver tepkini... Yaratici taraftarimiz var, bu mactada TAKIMI etkilemiyecek tepki verebilirdin,

90.dakikada passokarti sahaya atabilirsin, ve sirtini donersin.. ama takimi etkilemezsin, destegini olursun.

Bastaki suclu diye BESIKTASI yalniz birakacaksak, isimiz is.O halde Besiktasi degil, kisileri mi seviyoruz?

karaborsacilar is basinda iste.. Yorum yapmiyacagim artik, senelerdir Besiktas bu karaborsacilardan kurtulamadi..

passokartida bu nedenle destekliyorum, ama bu mac hata..

İhsan abi olayı tamamen farklı yöne çekiyorsun. Bu uygulamanın neden BEŞİKTAŞ - FENERBAHÇE maçına denk getirildiğini hiç düşündünüz mü ? Ben size söyleyeyim,

Özellikle bu maça getirilmesi seve seve alacaklar mantığından dolayıdır, adam zaten bu maça alırsa o kartı 1 yıllık parasını peşin ödüyor, ondan sonra umrunda olmaz gitmişsin gitmemişsin . Bu bir dayatmadir... Önemli bir mac oncesine koyuyorlar ki SEVE SEVE alsinlar.

Ve işte böyle çelişkide kalınıyor ..

Çünkü her zımbırtı ilk bizde uygulanmaya başlıyor cezayı KABUL EDECEKTİN olay BİTECEKTİ ! 

Daha yeni Galatasaray - Fenerbahçe derbisi vardı onla başlatsaydın ya yiyorsa ? Yemez.. Çünkü ne gereği var nasıl olsa Beşiktaş ses çıkarmaz .
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

beckyZWICKY

söz konusu beşiktaş ise, karşında düşmanın varsa bile sırf sen uğraş diye yada maça gitme diye; Senden ikametgah kağıdı, özgeçmişin, maaş bordrosu vs vs vs vs ne istenirse, Onların yada Herkesin inadına Gideceksin, Destekleyeceksin! durumun buna müsaade ediyosa destekleyeceksin beşiktaşı.. Sevdam diyorsan eğer, hertürlü zorluktada bunu diyebilmelisin..
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

ERHUN

Mod hainler der, admin karaborsacılar, menfaatçiler der... Normalde bir gerginlik olunca ortamı yumuşatmaları gereken, gerekirse ceza vermeleri gereken kişiler ortamı germeye çalışıyor.

Neyse bu konu hakkında son yorumumu yazıyorum. 2002'den beri maçlara giderim, bunun 5-6 senesi kombineli olarak.Kombine almadığı zamanlarda da elimden geldiğince takımı yalnız bırakmadım biletimi aldım gittim. Ne hainim ne karaborsacı. Elimden geldiğince emeğim var Beşiktaş'ım için, kimse bana hakaret edemez. Herkes dönüp kendine baksın önce. Adı üstünde "sevgi", parayla veya başka bir şeyle satın alınamaz. Abuk subuk engeller konulmaya çalışırsa tepki gösterilir. Ben sözümün eriyim kart gidene kadar ben yokum. Umarım internette yazan kişilerde sözünün eridir. İnsanlar istediği uygulamayı istediği zaman protesto edebilir, ona bile karışılmaya çalışıyor. Hem laf ediliyor, onların gelmemesi iyi deniyor hemde tribünler boş kalacak deniyor. Madem bu kadar kötü insanlarız bırakın gelmeyelim örnek taraftarlar takılsın her beraber rahat rahat. Karaborsacı olmayanlar, hain olmayanlar buyurun statlar orada.

[KralKartal]

Erhun kardes, ben dusuncemi yazdim...

Karaborsacilar icin diyorum, ustune alinman icin demedim..
Ayrica ozellikle belirttim, bu gruplarla hareket eden saf Besiktaslilarda olacaktir, lafim onlara degil, sadece ciban baslarinadir zaten.

Tribune gidiyorsan karabirsanin rantin oldugunu iyi bilirsin, anlatmaya gerek yok.
Besiktas icin yagmurda camurda diyen topluluk suan bir kart icin tepki veriyorsa
ben bunu kabul etmen..