Ana Menü

3-5-1-1(oyun tarzı değişmeli mi?)

Başlatan K.D, Şubat 04, 2014, 19:21:32

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

K.D

Arkadaşlar bu yeni transferlerle beraber ben kendi adıma farklı bir oyun sistemi acaba daha verimli olabilir mi diye düşünüyorum.
Gerçi bahsettiğim 3 lü savunma biraz zor bir iş ayrıca yabancı sınırlaması da var ama sizce nasıl bir dizilişle ve kadroyla mücadele etmeliyiz?
                                                                                 Tolga
                                             Ersan                       Sivok(pedro)                   Dany
        olcay                            atiba                      fernandes                 jones                      töre(ramon daha defansif mantıklı ama sınıra takılıyor)
                                                                                  Ozzy
                                                                                Almeida
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

eRe

sanırım bu şekilde her maç 4 5 yeriz
ancak atma konusunda belki 5 6 pozısyon olur ama biz anca 1ini atarız
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

El Maestro

Kardeşim yanlış anlama ama bu olacak iş değil bence 3 defans olayı ..  :)

Sebebine gelecek olursam, 3 defans oynuyorsan o 3 defansın en az 2si çok sağlam ve sert olmalı .. Örnek; Chilleni,Barzagli,Bonucci. Bizimkine bakalım Ersan, Sivok ve Dany 1 tanesine bile sağlam diyemiyoruz. Ayrıca 5li orta sahanın kanatlarıda Olcay ve Töre olması intihar olur .. 3-5-2 ve bu tarz sistemlerde genelde kanatlarda 'hücumcu bek' diye tabir edilen isimler oynar . G.Gönül mesela bu sistem için süper olur aynı şekilde Caner'de.  :) Ama Olcay ve Töre olmaz çok gol yeriz .

Ama tabiki seninki sadece bi düşünce.  :)
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

K.D

Ahaha ya orasına takıldım bende aslında töre yerine motta hücümcu beke uyuyor da sağ tarafta olcay idare edebilir diye düşündüm ama göbekten 3 adamdan 2 sine defansif anlamda çok güveniyorum(atiba ve jones) o yüzden sanki 5 stopermiş gibi idare edermiyiz dedim ama haklısınız tabi ütopik oldu biraz :D

Siz nasıl bir sistem düşünürsünüz foruma ahalisi genel olarak?

ERHUN

FIFA 14'te yazdığına benzer oynuyorum. 3-5-2 Tolga-Dany-Sivok-Pedro-Jermaine-Atiba-Olcay-Töre-Oğuzhan-Pektemek-Hugo

tabii anca oyunda olur bu. Kenarlarda Olcay ve Töre'nin oynadığı 3-5-2, 3-5-1-1 vs. oynayan takım intihar etmiş olur. Olcay ve Töre içeri katetmeyi seven oyuncular. Bu sistemlerde kanatların görevi içeriyi katetmek değil o kanadı komple kapatmaktır. Inter mesela 3-5-2, 3-5-1-1 oynadığı oluyor. Bir tarafta Yuto Nagatomo var diğer taraf daha değişken ama D'ambrosio gibi yine defansif oyuncular oynuyor. Yani bu taktik olursa bir tarafta Ramon olur diğer tarafı bilemiyorum, Serdar kapatabilecek ayarda adam değil. Gerçi sağda o tarz adamımız yok, Atiba'yı koyabiliriz ancak.

El Colgado

3 stoperli oynuyorsan kanatlarda mutlaka ofansif yönü iyi olan bek kullanman gerek. juve bunun örneği; ama sadece italya'da yeterli oluyor. erhun'un inter örneğini de verebiliriz tabi.

galaxy note 2 - tapatalk

K.D

inter tamamda çokta verimli değil inter bence bu örnek için kötü oynuyorlar ama juve başımın üstüne bence luce zamanı gibi olmaz mı o zaman nasıl oynuyorduk 3 stoper değilmiydi? :D

CR7

Ben de 3421 veya 352 savunuyorum.
Sağda atiba solda ismail ya da ramon.
3421deki 2 olcay ve oguzhan. 1 de almeida. 4 un 2 si jones veli.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

[KralKartal]

3-1-4-1-1 olabilir... Ornek olarak(kadro ve yerler degisebilir/yabanci sinirlamasi)

dany   ersan   sivok

Atiba

Oguzhan Fernandes Jones Töre

Olcay

Almeida

Almeida yerine emenike gibi adam olsa bu sekilde daha verimli olurdu tabi,
Biraz luce tarzi tek forvet
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.