Ana Menü

Barzani,Şiwan Perwer ve TÜRKİYE BAŞBAKANI 3LÜSÜ !

Başlatan El Maestro, Kasım 16, 2013, 17:40:55

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Madem 'çözüm süreci' konusuna girdik ordan devam edeyim,

Bana kalırsa çözüm değil taviz süreci, zira sürekli tamam abi diyen maalesef Türkiye ..

Her gün tehdit ediliyoruz, isteklerimiz yerine gelmezse sürec kesin olarak tıkanır diye daha yeni Selahattin Demirtaş yaptı bu dediğimi. Dün kahraman olarak lanse edilen Şivan Perwer'in mitingten sonra yaptığı açıklamayı biliyormusunuz ? Aynen aktarıyorum; Sayın abdullah öcalanın yakında dışarıya çıkmasını umut ediyoruz umarım ilerde bunlarıda net şekilde konuşmaya başlıcaz diye hiç kendim birşey katmıyorum aynen bu açıklamaları yaptı ..

Genel af dün ciddi bir şekilde tekrar gündeme geldi, dün ve bugün bazı yazarlar vasıtasıyla tartışmaya açıldı yani bebek katili dışarı salınırsa bunun cevabı nasıl verilecek ? He salınmadı diyelim ilerleyen süreçte o zaman da tekrar başa dönülecek zaten silah bırakma, sürec vs..  Yani benim gözümde nerden bakarsak bakalım iki ucu boklu değnek bu süreç.

Yanlıs hatırlamıyorsam daha 2 gün önce Şırnak'ta askerler düğünlere katıldı ve her katıldıkları düğünde Türk bayrağı hediye etti düğün sahiplerine .. Bu düğün sahiplerinin ve o bölgede yakın zamanda düğün yapacak kişilerin tehdit ediliğini bilen varmıydı ? Hemde çok net ve açık şekilde tüm kanallarda ana haber bültenlerinede çıktı zaten . Hani çözüm süreci ? Hani karşılıklı saygı ? Daha Türk bayrağına tahammülü bile yokki adamların .

Yani ortada bi süreç göremiyorum çünkü, Pkk'nın istediği tam olarak nedir?  Pkk'nın yaptığı saldıralarda katliama yol açan kişilere ne olacak ? Apo çıkacak mı ? Olay keşke sadece 'anadilde eğitim' konusu olsa keşke bu kadar masum olsa ama olmadığını hepimiz biliyoruz ..

Bunca durumu göz önüne aldığımızda Ahmet abi sencede çözüm süreci belirsizliklerle dolu bir yol değil mi ? Sencede çözüm değilde yukarda da dediğim gibi taviz süreci gibi değilmi resmen ?

Teşekkürler bu arada düzeyli bir tartışma için ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

keskinli

maalesef her olayda oldugu gibi istismarcilar cikacak,yola tas koyanlar cikacak
bdp biliyor eger baris süreci gerceklesirse etkinligini kaybedecek,dolayisiyla isi yokusa sürmeleri normal
ben genel affin olacagina inanmiyorum,bunu kim yaparsa yapsin altinda ezilir
diger söylediklerinin coguna katiliyorum ama her seye ragmen denemeye deger
sehitlerimizin ailelerine sorsaniz büyük bi kismi bu süreci keske 30 sene önce baslatsaydiniz der
bunlar benim görüslerim tahminlerim dogrularim
illada bu böyle olacak diye bi durum yok
baris yolu mutlaka sonuna kadar zorlanmali bence tek devlet,tek bayrak,tek "resmi" dil huduttur
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

KeePSaKe

Terörist başınıda getirinde tam olsun.
Birilerine yaranmak için neler yapıyorlar şaka gibi gerçekten.
Since 1903

NoPasaran

eSKİYE GİTmeye gerek yok

adam daha bugün

öcalanla görüşmek ten onur duyarım dedi..

garip şeyler oluyor :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

beckyZWICKY

Şu haberleri okuyorum ya kahroluyorum.. ne hale gelmişiz, ne hale gelmiş ülke.. başımıza kimler gelmiş ve hala bu insanları deli gibi destekleyenler var hala.. yazık diyorum sadece. yorum yapmaya bile değmez.

Allah kitap diye göz boyayan, gözleri kör olan; "ama başbakan namaz kılıyo" diyip herşeyi görmezden gelen ve görmeyen vatandaşlarımızada yazıklar olsun.

Olurda Allah korusun oğlunuz şehit olursa suçu birazda kendilerinde arasın o vatandaşlarımız.. o teroristleri ve başındakini, kendi destek verdiği başa geçmesini sağladığınız kişide onlara destek oluyor ve masaya oturuyor.

Umarım bazı şeyleri görmek ve anlamak için acı çekmelerine gerek kalmaz vatandaşlarımız inşallah.
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

IL Capitano

Alıntı yapılan: NoPasaran - Kasım 18, 2013, 00:44:14
eSKİYE GİTmeye gerek yok

adam daha bugün

öcalanla görüşmek ten onur duyarım dedi..

garip şeyler oluyor :)

Bunu Rte mi söyledi?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

NoPasaran

Yok sivan perwer dedi..

Bi farkı yok ki aslında
Barış elçileri.gibi sunuldu bu adam
Yari'nda basbakan der

İş iyice çıktı çığrından

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Şiwan Perwer'i seven insanlar bile çok tepki gösterdi Diyarbakır'da olanlara.

Midem bulanıyor şu adamlardan ya.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

RCA

benim baba tarafım da kürt olduğundan şivan perwerin türküleriyle büyüdüm doğal olarak. hala dinlerim çok ta severim gırtlağını

size birşey söyleyeyim mi? illuminatiyle bu akp nin hiçbir farkı yok. neden mi ?

illuminati de herşeyi göstere göstere yapıyor belli ediyor tüm kötülüğünü alanen gösteriyor

e tayyibin farkı ne allah aşkına? gözümüzün içine sokuyor resmen. Yok türk-kürt kardeşliğiymiş.

Ulan asıl kürt dediğin adam toprağını seven sayan vatanına milletine hayırlı şeyler yapmaya çalışan adamdır.

türk kürt ayrımı artık kalmamalı. sen hala kendi milletini kendi milletine düşman ediyorsun. Bu kadar haysiyetsiz herifsin sen.

Sırf seçimlerde diyarbakırı almak için şov yap sen. senden bir dikim olmaz
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

DIABLO

1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

IL Capitano

Yalniz spikerdeki sinir tavan yapti , Allah'tan ayni studyoda degiller.

Bakin guzel ahalli, odur budur degil. Bu konular hakkinda pek yorum yapmak istemiyorum cunku sonu genelde iyi bitmiyor. Benim 6 ay önceki bi yorumum aynen söyleydi ; eger bir seylerden rahatsizdaniz tepkinizi sandikta gösterin.

Yalniz sunuda söylemeden edemiyecegim; dis politikada hukumetimiz tamamen sinifta kalmistir. Suriye konusu Misir konusu vs. Maalesef :(

Sent from my iPhone using Tapatalk
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

RCA

Osman Baydemir senin ben. ah twitterim açık olsa da neler neler yazarım da.
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

El Maestro

Oha ya adamın dediği lafa bak ..

İşte bunu anlatmaya çalışıyoruz biz, önceden bu kadar rahat konuşabiliyorlarmıydı ? Hayır, ama şimdi ne durumlardayız bunlar olağan birşey haline geldi ve bu çok kötü bir durum . Kürdistan lafı artık normal birşey haline geldi yazıklar olsun bu halk sizi affetmicek .
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

ilhan mansız_melis

ilhan mansız_melis