Ana Menü

Demokratikleşme Paketi..

Başlatan NoPasaran, Eylül 30, 2013, 23:36:12

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keskinli

ana dil ve ana dilde egitim evrensel bi haktir,yasama hakki kadar bi haktir
herkesede analarin südü kadar helaldir
sorun kavramlarin dogru yorumlamasindan geliyor
ana dil baska resmi dil baska
ana dilde egitim baska,resmi egitim dili baska
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Kürtçe özel okullarda her dil öğrenilebilir

Ancak devlet okulunda bu istek biraz fazla abartı kusura bakmayın

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Delirdik

Aslında yorumlara bakınca kimse farklı düşünmüyor. Dil konusunda aynı düşünüyoruz site içinde
Yorum farkından anlam kayıyor azcık.

Ana dilini insanlara unutturmak kabul edilebilir değil elbette. Serbest olmalıdır ve bu lütufta olamaz zorunluluktur.
Ama sıkıntısı devletin bunu sunmasıdır. Lazı Gürcüsü Boşnakı vatandaşımız değil mi? Onlar dağa çıkmadı diye hakları yok mu gibi bir durum meydana geliyor o zaman.
Devlet dil için özel kursları özgür bırakıp geçmelidir bana göre.
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

keskinli

okudugumda sasiriyorum bazen
eski osmanli topraklarindan gelenlerin büyük cogunlugu türk,hatta hepsi türk
simdi bile yunanistanda yasayan türkler var,onlari yunanmi kabul edecegiz?
osmanli zamaninda o topraklarda kalan türkler,aksi takdirde niye gelsinler  veya biz niye kabul edelim
benden bile cok türkler,cünkü oraya yerlesenler akincilardi

carsi52

Alıntı yapılan: IL Capitano - Aralık 07, 2013, 14:17:08
Alıntı yapılan: carsi52 - Aralık 07, 2013, 14:07:33
Alıntı yapılan: IL Capitano - Aralık 07, 2013, 13:07:10
kendi topraklarindan nereye gidecek bu insanlar onu anlamiyorum.isine gelmiyorsa git, siz zaten Turksunuz politikasini 1923ten beri uyguluyoruz, ortaya bi terör örgutu cikti ,40binin uzerinde insan öldu.Yani basarili bir politika olmadi, bunda herkes hemfikir heralde.

Diyarbakir'da hic bulundum mu bilmiyorum ama buyuk bir ihtimal orda dogsaydin bugun kurtceyide konusuyor olurdun. benim ve cocuklarimin bugun isvecce konustuklari gibi.

Bayrak konusuna gelince kimsenin ben baska bayrak talep ettigini görmedim. neyse bu konular daha önce Gökhanlada söyledigimiz gibi insanin yetistigi yere , ortamina göre farkli algilaniyor , buda cok normal bence. Umarim kimsenin milliyetci duygularini incitmemisimdir. Ama dunya degisiyor arkadaslar, insanlari artik kaale almamiz lazim.

Abi sen konuya uzak kalmışın sanırım biraz.

Kaan demokratik pakette bayrak var mi ?

Bugün bu olacaksa yarında o olur.

Talep var sadece resmiyet yok daha doğrusu varda yok.
Bölünür senin için uykular!

IL Capitano

su an icin yorum yapmak zor , talep olmasi o sekilde sonuclanacak anlami gelmez.
Bayrak olayi cok degisik boyutlara getiriyor durumu, kendi acimdan söylecek olursam resmen böluculuk oluyor. O da kabul edilicek bir sey degil.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

keskinli

Alıntı yapılan: NoPasaran - Aralık 07, 2013, 14:26:26
Kürtçe özel okullarda her dil öğrenilebilir

Ancak devlet okulunda bu istek biraz fazla abartı kusura bakmayın

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

simdi böyle kesip attiginda baska haklarida kesip atmalisin
adam diyorki ben bu ülkenin vatandasiysam,vatandaslik görevlerini yerine getiriyorsam sende benim haklarima sahip cikmalisin
cocugumun ana dilini ögrenmesini sen finanse etmelisin
almanyada alman devletinin maasini verdigi ögretmenlerden türkceyi ögreniyor benim cocuklarim
iyikide ögreniyor,iyikide böyle bi imkan var
ögretmenlerin ögrettigi türkceyi ben ögretemem
ama sunu karistirmayalim resmi dil türkce,resmi egitim dilide türkcedir

carsi52

Alıntı yapılan: IL Capitano - Aralık 07, 2013, 15:11:20
su an icin yorum yapmak zor , talep olmasi o sekilde sonuclanacak anlami gelmez.
Bayrak olayi cok degisik boyutlara getiriyor durumu, kendi acimdan söylecek olursam resmen böluculuk oluyor. O da kabul edilicek bir sey degil.

Bayraklarıda var zaten.

Sen bugün çıkıp bu konuyu desteklersen ekmeğine yağ sürmüş olacaksın.

Bugün bunun için çırpınırlar yarın onun için bunu söylemeye çalışıyorum.

Onların bu yaptıklarından sonra onlara her şey fazla niyeti kötü olan insana bi cacık vermemek gerek.

IL Capitano

Bu konu dedigin ana dil konusu mu? daha öncede yazdim , bölucu dedigimiz insanlar 3-5 bin kisi ama biz 15-20 milyonluk bir halktan bahsediyoruz.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

carsi52

Alıntı yapılan: IL Capitano - Aralık 07, 2013, 15:23:35
Bu konu dedigin ana dil konusu mu? daha öncede yazdim , bölucu dedigimiz insanlar 3-5 bin kisi ama biz 15-20 milyonluk bir halktan bahsediyoruz.

Ne 3-5 binmiş abi bi türlü bitmek bilmiyorlar.

K.D

Konu hakkında fazla bilgi sahibi değilim paket hakkındada ama dil konusunda bir görüş olacaksa burada devlet eliyle kürtçe öğretilecekse,devlet eliyle lazca,çerkezce,ermenice vs. yaşayan bütün halkların ana dilinde eğitim yapan ilkokul,ortaokul,lise ve üniversite açmak Zorundadır Devlet Sizin Mantığınızla bu mantıkta ülkeyi bölüp kaosa sürüklemekten başka bir işe yaramaz bence.

Ama özel ders ve eğitim verilen yerlerde kürtçe,lazca vs öğretilmesi gayet mantıklıdır herkesin ana dilini öğrenme hakkı vardır ama eğitimini yaşadığı ülke neresiyse Almanyaysa Almanca Türkiyeyse Türkçe alması gerekmektedir
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

Delirdik

BDP 'li üyelerin hazırlayıp TBMM Başkanlığı'na sunduğu ve Doğu-Güneydoğu Anadolu bölgelerini 'Kürdistan' olarak tanımlayan Bütçe Tasarısı ve Plan-Bütçe Komisyonu Raporu parlamentoda yumruklu kavga çıkardı. Bugün saat 14.30 sıralarında AKP 'nin tutanaklar hakkında açtığı tartışma sırasında söz alarak kürsüden konuşan BDP'li Hasip Kaplan'a MHP sıralarından tepki geldi. MHP'li Özcan Yeniçeri'nin laf atmasıyla başlayan gerilim Yeniçeri ile BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ve BDP'li Sırrı Sakık  arasında yaşandı.

Son sürat demokratikleşmeye devam :ok

| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

DIABLO

Bence haklilar damat ferit diyarbakir da kurdistan derse bunlarda yasa tasarisinada ekler bayrakta ekler

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

DIABLO

muharrem ince ile nedense kalplerimiz bir galiba ne düşünürsem onu anlatıyor :)

MUHARREM İNCE - Şehre göre şerbet veriyorsunuz
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)