Ana Menü

Ana Lazarevic : Beşiktaş taraftarı en iyisi! (Kralkartal özel)

Başlatan CR7, Nisan 15, 2013, 01:56:42

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Kralkartal olarak Voleybol takımımızın genç Sırp oyuncusu Ana Lazarevic ile röportaj yaptık. İşte o röportaj;

Ethem Yiğit Gürer:  Voleybol oyuncusu olmaya nasıl karar verdin? Başka bir spor yapmayı  hiç düşündün mü?
Ana Lazarevic : İlk kez idmana babam götürdü. Tenis oynamak istedim ama voleybolu daha çok sevdim.

Ethem Yiğit Gürer : Eğer voleybol oyuncusu olmasan hangi mesleği seçerdin?
Ana Lazarevic : Voleybol oynamaya 8 yaşımda başladım bu yüzden hiç başka bir meslek düşünmedim.

E.Y.G : Profesyonel kariyerin nasıl başladı?
A.L : Profesyonel kariyerime 16 yaşımda başladım ve şehrimden ayrılarak yalnız yaşamaya başladım. 6 yıl Vizura Voleybol Kulübünde oynadım ve daha sonra Beşiktaş'a geldim.

E.Y.G : Pasör çaprazı pozisyonunda oynuyorsun. Hiç başka bir pozisyonda oynadın mı? Başka bir pozisyonda oynamak ister misin?
A.L : Hiç başka bir pozisyonda oynamadım. Fakat arkadaşlarımla özel olarak oynarken pasör ya da libero oynamayı seviyorum.

E.Y.G : Bu zamana kadar hangi takımlarda oynadın?
A.L : 1 yıl Srbijanka Voleybol Kulübü ve 6 yıl Vizura Voleybol kulübünde oynadım.

E.Y.G : Beşiktaş BAU'ye transferin hakkında konuşalım. Geldiğin zaman aslında ortada bir takım yoktu.  Yeni yapılanan bir takım vardı. Tüm oyuncular sezon başı transfer edildi. Senin transferin nasıl oldu? Neler düşündün? Nasıl karar verdin bu takımın bir üyesi olmaya?
A.L : İtalya'ya gitme ya da İstanbul'a gelme opsiyonlarım vardı. Menajerimle konuşurken Beşiktaş'ın ciddi planları olduğunu fark ettim. Beşiktaş büyük bir kulüp ve kontrat imzalamaya kolayca karar verdim. Beşiktaş'a karar verdim çünkü ciddi planları vardı ve Türk ligi çok güçlü. Türkiye'de harika koç ve oyuncular var.

E.Y.G : Türkiye'ye geldiğin zaman hiç zorluk yaşadın mı? Yeni bir ülkede olmak zor olmalı.
A.L : Problem yaşamadım, tabii ki ailenden, arkadaşlarından ayrılmak zor fakat tüm kulüplerden insanların yardımıyla kolaylaştı çünkü bu hala ilk yabancı kulüp.

E.Y.G : Sezon nasıldı? Ne düşünüyorsun?
A.L : Sezonun ilk bölümünde çok daha iyi oynadık fakat 2. Yarısında biraz düşüş yaşadık. İlk takım gibi olmamız gerekiyordu fakat dürüst olmak gerekirse sakatlıklar gibi bir çok problem yaşadık sezon boyunca.

E.Y.G : İdolün kim?
A.L : Hm, İdolüm : ) Logan Tom : )

E.Y.G : Takımdaki arkadaşlık nasıldı?
A.L : Oldukça iyiydi, tüm kızlar gerçekten iyi. Hiç problem yoktu.

E.Y.G : En iyi arkadaş(lar)ın kimdi? (Mima hariç :))
A.L : MIMAAAAAA MIMAAAAAA MIMAAAAAAA  : ))) ŞAKA : ) Tüm kızlarla iyi iletişimim vardı birini seçmek istemiyorum. Gaby, Dicle,Ece,Funda,Tülin,Naty,Seda hepsi çok iyiydi. Hepsini seviyorum.

E.Y.G : Türkiye ligi hakkında ne düşünüyorsun?
A.L : Türk ligi şu anda en güçlü lig Avrupada diye düşünüyorum ve bir çok çok iyi oyuncu var.

E.Y.G : Beşiktaş taraftarları hakkında düşüncelerin neler?
A.L : Beşiktaş kulübünü seviyorum fakat taraftarlar için kalbimde özel bir sevgi var. Benim için çok değerliler  fakat bizi desteklemek için kalabalık sayıda gelmedikleri  için üzgünüm.  Çünkü onların yardımıyla daha iyi oynadığımıza eminim.

E.Y.G : Feda'nın ne anlama geldiğini bilenlerden birisisin. Senin için ne anlama geldiğini bize açıklar mısın?
A.L :  Neyi kastettiğini biliyorum. : )

E.Y.G : Beşiktaş'taki geleceğin hakkında ne düşünüyorsun? Gelecek sezon bizimle olacak mısın tekrar?
A.L : Türkiye'de kalmak arzum fakat özel olarak hiçbir şey konuşmadık gelecek sezon için. Beşiktaş kalbimde ve daima açığım.

E.Y.G : Türk insanları hakkında ne düşünüyorsun?
A.L : Kötü bir kelimem yok Türk insanları için. Çok arkadaş canlısı ve konuşkanlar. Tüm övgülerimi sunuyorum.

E.Y.G : Türk mutfağını sevdin mi? Favorilerin neler?
A.L : Tabii ki Sırp mutfağıyla oldukça benzer olan Türk Mutfağını sevdim. Özel bir yemek yok çünkü hepsi çok güzel.

E.Y.G : Son olarak taraftarlara ne söylemek istersin?
A.L :  Taraftarlar için kitap yazmak isterim. : ) Onları çok sevdim. 110. Yıl Kutlamalarındaki stadyum anılarını asla unutmayacağım. Dolu stadyum, şarkı söylendi. Her şey mükemmel ötesiydi. Onlar en iyi taraftarlar. Umarım hala birlikte olabilirz ve yeni zaferlere birlikte gideriz. VOLIM VAS ! ! ! : ) I LOVE YOU!

E.Y.G : Çok Teşekkürler : )
A.L : Teşekkür ederim ... : )
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

El Colgado

Yiğit'te sonunda bunlardan birine abayı yakacak ama hayırlısı.
Eline sağlık, tebrikler.

ilhan mansız_melis

Alıntı yapılan: El Colgado - Nisan 15, 2013, 02:09:46
Yiğit'te sonunda bunlardan birine abayı yakacak ama hayırlısı.

:ahaha

Lazarevic'i niye Brakocevic olarak okudum ben ? :(

Açıkçası voleybolda takımımızı takip edemiyorum. Bildiğim tek isim de Natali.  :-\

Eczacıbaşı ve Vakıfbank takip ettiğim iki takım.

Teşekkürler Yiğit abi.  :ok
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ERHUN

Bende takip etmiyorum ama Ana Lazarevic'i biliyorum. Bir de Türk milli takımında oynayan Rus var Hanikoğlu. Bir de Bulgar vardı ama adını hatırlayamadım. Başka da bildiğim yok.

Genel olarak voleybolu pek sevmiyorum ama çok çok çok nadiren ntvsporda izlerim. Gs'de Kübalı vardı siyahi o baya iyi oynuyordu bir de Fenerde Koreli Kim.

Devrik cümlenin dibine vurdum kusura bakmayın, aklıma geldikçe yazdığım için böyle oldu.

ilhan mansız_melis

CR7

Calderon bu sezon sonu gidiyormuş.
Rus pasaportu olduğunda gitmek ve 1 yıl orada oynamak zorundaymış.
ve daha iyisini alıyorlarmış.
yönetimden alınan bilgi.

Bulgar olan da Gabi Koeva Erhun :)

ilhan mansız_melis

CR7

ERHUN

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

OK Crvena Zvezda'da.

Bizim Kadın Basketbolcu Milka Bjelica'nın kardeşi Ana Bjelica ile aynı takımda.

Şampiyon oldular.

CR7

Alıntı yapılan: CR7 - Nisan 15, 2013, 12:34:09
Calderon bu sezon sonu gidiyormuş.
Rus pasaportu olduğunda gitmek ve 1 yıl orada oynamak zorundaymış.
ve daha iyisini alıyorlarmış.
yönetimden alınan bilgi.

Galatasaray Daikin Kadın Voleybol Takımı ile sözleşmesi sona eren Kübalı smaçör Rosir Calderon Diaz'ın yolları ayrıldı.

Kulüpten yapılan açıklamada, 2011-2012 ve 2012-2013 sezonlarında sarı-kırmızılı formayı giyen oyuncuya, iki sezon boyunca gösterdiği performans nedeniyle teşekkür edildi.

Kübalı oyuncunun transfer edildiği İsviçre'nin Volero Zürih takımına da teşekkür dilekleri iletilen açıklamada, "İki sezon boyunca Galatasaray camiasını ailesi gibi benimseyen, içten ve samimi karakteriyle herkesin sempatisini toplayan Calderon, gerek iki sezon boyunca gösterdiği yüksek performans gerekse kritik anlarda sakatlıklarına rağmen ortaya koyduğu azimle tüm camiamızın takdirini toplamıştır. Rosir Calderon Diaz'a camiamız adına verdiği emekler ve tüm çabası için teşekkür eder, yollarımızın ileride kesişmesi dileğiyle kendisine kariyerinin devamında başarılar dileriz" denildi.