Ana Menü

Samet Aybaba tartışılıyor..

Başlatan NoPasaran, Nisan 05, 2013, 13:01:20

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Gençlere forma veren, oyunculara babacan davranan Aybaba ile birçok futbolcunun anlaşamadığı öğrenildi. Takımdaki mutsuzluktan haberdar olan tecrübeli çalıştırıcının Beşiktaş'tan ayrılacağı belirtildi

Maddi problemlerle başladığı sezonda saha içinde beklenilenden daha fazla başarılar elde eden, şampiyonluğu kovalar hale gelen Beşiktaş'ta iç huzursuzluk dillenmeye başladı. Bazı siyah-beyazlı futbolcuların teknik direktör Samet Aybaba ile çalışmaktan dolayı mutsuz oldukları; bu durumun farkında olan tecrübeli çalıştırıcının da gelecek sezon takımdan ayrılacağı öğrenildi. Bu durumun takımda sıkça öne çıkması sonrası futbolcularla görüşme yapan yönetim, duyduklarına inanamadı.

VARSA YOKSA OLCAY

Gençlere forma şansı veren, oyuncu-larına babacan tavırlar takınan tecrübeli teknik adamın aslında takımdaki birçok futbolcuyla anlaşamadığı ortaya çıktı. Oyun-culara Aybaba'yı soran yönetimin 'Bizi basının önüne atıyor. Onun için takımda varsa yoksa sadece Olcay. Herkesin moralini bozdu. Mutsuzluğun tek sebebi hocadır' cevabını aldığı öğrenildi. Yönetimi en çok şaşırtan cevap ise Fernandes'inki oldu: 'Samet Aybaba beni strese sokuyor.'
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

bu haber kesinlikle dogru degildir bence
kaynaga bakmak gerek
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

sporx te 5 hoca ismi vermiş..

http://www.sporx.com/futbol/superlig/besiktas/kartalda-koltuk-pahali-aybabanin-yerine-5-adaySXHBQ322266SXQ

Ertuğrul Sağlam
Arthur Zico
Rıza Çalımbay
Mehmet Özdilek
Mustafa Denizli..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

ben bu isimleride inandirici bulmuyorum
kimi teneke baglayip yolladigimiz kimide anlasmasi ilan hocalar

IL Capitano

Sezon bitince konusulmasi gereken konular bunlar.

Her oyuncu her antrenörle iyi gecinicek diye bi olayda yok zaten. Ama hocanin genclere sans verdigini ben pek dusunmuyorum Ozzie disinda. Ordada bi problem yasandigi cok acik.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

ERHUN

*Rıza Çalımbay'ın bize gelmek istediğini düşünüyorum. Yönetimle görüşmesi olup olmadığı hakkında hiç bir haber çıkmadı ama Sivas'tan durduk yere istifa etti, kabul edilmedi. Eğer bize gelme durumu oluşursa Sivas'ta 1 dakika durmayacağını düşünüyorum.
*Ertuğrul Sağlam şuan Arjantin'de futbolcu izliyor. Bizim yönetimle görüşme halinde olduğunu söyleyenler var. Yani futbolcuları seneye kuracağı kadro için izliyor diyenler var.
*Arthur Zico haberleri çıkmıştı, Önder Özen haberini dün gördüğümde "acaba birlikte mi geliyorlar" diye düşündüm.

Hayırlısı olsun ama sene sonu sağlam bir kan şart.

El Colgado

Mustafa Denizli'ye ihanet edenlerin Allah belasını versin. İstikrarı korusaydık başarılı olurduk. En azından Denizli'nin saygınlığı vardı.
Ertuğrul hocanın vizyonu yok diyeceğim ama bizden sonra gitti şampiyon yaptı bursayı. Bir şans daha verilebilir. Başka bir Türk hoca kaldıramaz takımı.

[KralKartal]

Zico tercihimdir, yerliden Riza hocadan yana olsamda, Besiktasi anadolu klubu gibi yapacagindan korkuyorum, Sifo icin suan uygun degil
Ortam, harcanir yazik olur. 3-5 sene sonra kesinlikle sifo.

Saglam olursa kaldirir basarili olabilir, ama yabanci olsun
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

keskinli

ben seneyede samet hocayla olacagimizi düsünüyorum,garip aciklamalar yapsada ayni sartlarda her hangi bi hocanin daha basarili olabilecegine ciddi anlamda ihtimal veren yoktur
yönetimin taraftara ragmen politika izledigini görmek böyle düsünmemi sagliyor
futbolcularla arasinin bozuk olduguna kesinlikle inanmiyorum
bir tane bile ipucu yok bu konuda,yazacak bi sey bulamayan gazetecilerin uydurma haberleri
ben kesinlikle kisilere takinti yapan biri degilimdir,giden gider kalan kaliri savunurum
lakin kisa vadede cözülmez besiktasin problemleri.gercekci düsünen herkes bunu görür,dolayisiyla hoca degistirmek hic bir seyi degistirmez
besiktas borclarindan kurtulup,ucuz maliyetli sporcularla bi süre idare etmeli
sabirla yeni olusumu beklemek gerek,ki bu sürec bence 3-5 sene sürecek

NoPasaran

Lig bitimince 2.olursa Samet Aybaba kalacaktır..

Bugün başkan 3.lük başarı değildir diyerek eğer 3.olursak Samet Aybabanın gideceğini kesin olarak anladık..

Yerli hoca olarak Şenol Güneş gelsin. Ancak transferleri o yapmasın..

3-5 sene kalsın..

Bana sorarsanız Samet Aybabada kalsın açık konuşmak gerekirse. Fernandesin Almeidanın artislikleri her hocayı yiyor..Bu senede Samet Aybabayı yiyecek sanırım :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

keskinli

3.olduk diye sadece baskan degil hic bir besiktasli sevinmez.bu bi tespit ama sen rakiple yarisacak bi bütce vermezsen hocadanda sampiyonluk beklemen komik olur
gercekci düsünen herkes kadrolara bakarak kiyaslama yaparsa 3.lük basarisizda sayilmaz
her konuda gerideyiz rakiplerden bunun aksinide kimse iddia edemez
hocayi elestirirken birazda anlayisla yaklasmak gerek
fatih terim besiktasa samet aybabada geseye hoca olsaydi mevcut durumdan degisik bi görüntü olurmuydu?bu soruyu herkes kendisine sorup ve gercekci bi sekilde cevap verirse ne kastettigim anlasilir.

IL Capitano

Abi hakli oldugun konular var kadro konusunda. Ama senin rakiplerin schalke, realle oynarken sen sadece haftada bir maca konsantre oluyorsun/olamiyorsun. Hoca bazi inatlari ve maclara basladigi on biri 30. Dakikada bozup (3 mac ust uste) on biri degistirmesi cok buyuk bir zaaf. Bu olaya kontrolu olmadigini gösteriyor. Eskiden her gun televizyona cikan teknik direktöru sen elestirirdin, Samet hocanin televizyonlara cikmadigi bir gun yok.

Ben daha öncede yazmistim aslinda bu konuyu, sezon bitince konusulacak konu bu . Bu cikan haberler sadece kulubumuzu yipratir ama hocayida kamcilar belki. -)

keskinli

mutlaka elestirecek yanlari var ama bu kadroya kralini getirsen sampiyon yapamazsin bu takimi
bi seyler diyince yildiz düsmani oluyoruz ama senin en iyi oyuncun 1 mac oynayip 5 mac yatiyorsa,inanilmaz hatali bi sekilde goller yiyorsan bi yere varamazsin tabii.sadece önde olupta rakibin eksik adamla bizi yakaladigi maclarin puanini eklesen simdi liderdik neredeyse.
takimin basinda hoca olmasa bile yenmeyecek golleri yiyoruz.bide sakatliktan dolayi olan eksikleri düsünün.sezon basinda para konusunda dolayi bazi sporcularimizi kaybettigimizi düsünün.quaresma polemigini düsünün.kapalinin destek vermemesini düsünün
30.dakikada degistirdigi oyuncuya hangimiz sinir olmadik
hani madem oyuncuyu begenmiyorsun niye maca baslatiyon diyebilirsin ama o bölgedede hic alternatif olmayinca bir ümit diye oynatiyor herhalde
dikkat ederseniz elestiriler genelde demecleri ile alakali,kadro konusunda bi problem yok
cikardigi kadrolara elestiri gelmiyor pek,zaten kadroda kisitli
samet aybabada gider,onada kalmaz besiktas.isimler hic önemli
ama biz her gelene kulp buldugumuz sürece,ve gercekci düsündügümüz sürece hic bir hocayi barindirmayiz
gerceklik konusundada kastettigim her konuda rakiplerin cok gerisinde olmamiz,taraftar dahi
her yeni hocada yeni bi baslangic oldugundan hep geriden baslamaya mahkumuz
aslinda aksi düsünenlerede kizmiyorum.yillardir o kadar cok yanlis yapildiki,yillardir o kadar hayal kirikliklari yasadikki taraftarin sinirleri bozuk
bi örnek vereyim;3 sene üst üste kacirdigimiz sampiyonluklara sabir gösterip milneye sahip cikmasaydik sonradan gelen basariyi hayal bile edemiyecektik

IL Capitano

Ben bu kadroyla daha iyisini yapilabilecegini dusunuyorum. sen koskoca bir hafta bu kadroyla sabahtan aksama vakit gecirip antremanlar yapip sonra 3 mac ust uste 30. dakikada oyuncu degistirirsen , elestirilirsin.Böyle bir olayda heralde lig tarihinde bir ilk olmasi lazim, Ben bunu buyuk bir zaaf olarak göruyorum.
Gordon Milne iki sene ust uste ikinci gelip ucuncu senesinde sampiyon olmustur, ayni sene kupayida kazanarak duble yapti. Gordon zamaninda neden samet hoca yedek birakilip sonrada futbolu biraktigini ayrica sonra adi gecmesine ragmen neden yardimci olarak görev verilmedigi bence biraz arastirilsin ?

Neyse konu uzar gider gercekten kafan bu kadar rahatken, kimse senden sampiyonluk beklemezken , rakiplerin ligin ilk bölumunde haftalarca puan kaybi yasarken (zaten su ligdeki konumumuz bundandir) daha iyisini yapabilirdik.