Ana Menü

"Porto Maçıyla Tanınmak İstemiyorum"

Başlatan ilhan mansız_melis, Ekim 29, 2012, 19:22:09

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilhan mansız_melis

Beşiktaşlı futbolculardan Ersan Adem Gülüm ve Oğuzhan Özyakup siyah-beyazlı takım ve kendi performansları hakkında açıklama yaptı.

Lig TV'ye konuşan Ersan Adem ve Oğuzhan, kariyer hayallerini de açıkladı. İşte iki futbolcunun sorulara verdikleri cevaplar...

-Yüzde kaç performans ile oynuyorsunuz?

Oğuzhan: Ben ilk 90 dakikamı Trabzonspor'a karşı oynadım. Sağ olsun hocamız hazır buldu, oynattı. İyi de değerlendirdik, hem Ersan abi olsun hem ben olayım. Takım olarak da ikinci yarı çok iyi oynadık. Kasımpaşa maçında da ilk 11 başladık. Çok iyi futbol sergiledik. Maç oynayarak daha da iyi olacağız. Bir kaç maç daha oynadıktan sonra %100 performansımıza ulaşacağız.

-Kendini nasıl hissediyorsun?

Oğuzhan: Ekstra idmanlar yapıyorum. Salonda olsun, idmandan sonra olsun. Ama maç oynayarak da kendiliğinden gelişir diye düşünüyorum. Ekstra çalışmak gerekli.

-İkili mücadelelerde ayakta kalmak açısından?

Oğuzhan: Çok iyi hissediyorum. Gördüğünüz gibi maçlarda top kapma, bire bir mücadelelerde iyi hissediyorum kendimi. Maç oynayarak da yükselir diye düşünüyorum.

-İbrahim Toraman gibi olmak istiyormuşsun?

Oğuzhan: İdmanda Trabzonspor maçı öncesi bire bir mücadele oldu, İbrahim abi "güçlenmişsin" dedi. "Evet abi senin gibi oluyorum" dedim. Böyle çalışırsam onun gibi olacağımı söyledi.

-Samet Aybaba senin için pek fazla övmeyelim etkilenir, demiş ne dersin?

Oğuzhan: Sonuçta sadece iki kere 90 dakika oynadım. İyi maçlar da olacak, kötü maçlar da olacak. İki maç oynadım diye " çok iyi oynadı, çok iyi futbolcu " gibi laflar söylemek doğru olmaz. Önemli olan devamlılığım.

-Şutlarında pek başarılı olmadın neler söylersin?

Oğuzhan: Normalde idmanlarda hep pas atıyorum. Ersan abi ve Hugo bana hep bağırıyorlar "kaleye vur" diye. Kasımpaşa maçında da iki kere şans buldum, ancak kalenin üstünden gitti. İnşallah bir dahaki sefere kaleyi tuttururum.

-Fernandes'in sahada olması seni nasıl etkiliyor?

Oğuzhan: Fernandes'in sahada olması benim için çok iyi. Onun gibi futbolcu yok denebilecek kadar az. Türkiye'de bir numara bence. Çok iyi pas alışverişi yapabiliyoruz. Bana pas atmaktan korkmuyor. Oyuncu sırtımdayken bile pas atıyor.

-Milli takım hakkında ne düşünüyorsun?

Oğuzhan: Şu anda Ümit Milli Takım için oynuyorum. Son maçta İrlanda'ya karşı 1-0 kazanmıştık. Gol atmıştım. O da zaten ilk maçımdı. Umarım böyle devam eder A Milli Takım'a da çağırılım.

-Arsenal altyapısı ile buradaki altyapıyı kıyaslarsan neler söylersin?

Oğuzhan: Burdaki altyapıyı pek göremedim çünkü hep yurtdışında oynadım. Önce Hollanda sonra Arsenal'e gittim. Benim için bence Arsenal, sadece İngiltere'nin değil Avrupa'nın 1 numaralı altyapısı. Bunu sadece Arsenal de oyanyanlar değil diğer ülke takımları da söylüyor.1994'lü oyunculara bile şans veriliyor. Bence çok iyi.

-İdolün kim?

Oğuzhan: Benim idolüm Zidane'dı ama bırakınca Fabregas oldu. Saha içi olsun, saha dışında da Ersan abi.

-Hedefin nedir?

Oğuzhan: Avrupa'da, İspanya, İngiltere gibi büyük liglerdeki klüblerde oynamak isterim.

Bizi destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

ERSAN ADEM GÜLÜM: "SADECE PORTO MAÇIYLA TANINMAK İSTEMİYORUM"

-Trabzonspor maçının ikinci yarısını ve Kasımpaşa maçını nasıl değerlendirisin kendi açından?

Ersan: Bana forma şansı verdiği için hocama teşekkür ediyorum. Ben de hocamı utandırmadan elimden geleni yaptığımı düşünüyorum. İstediğim seviyede değilim henüz ama yavaş yavaş o seviyeyi yakalıyorum. 1,5 sene sakatlığım vardı, maç eksiğim çoktu, ama şimdi eski formuma kavuşuyorum. En fazla 2-3 maç sonra eski formuma kavuşurum.

-Oguzhan için neler söylersin?

Ersan: Oğuzhan çok iyi ve gerçekten çok yetenekli. Oyanayabilecek bir kapasitesi var. İkimize de aynı hafta şans geldi. İkimizin de iyi değerlendirdiğini düşünüyorum.

-Ekstra çalışmak önemli mi?

Ersan: Uzun zamandır oynamadığımız için maçlardan sonra yoruluyoruz. Bazı zamanlarda maçlardan sonra tesislerde dinleniyoruz. Ekstra çalışıyoruz. Bu seviyede kalmak istiyorsanız ekstra çalışmak zorundasınız.

-Milli Takım ile ilgili neler düşünüyorsun?

Ersan: Türkiye'yi seçtim. Bu performansım devam ederse Abdullah hoca umarım beni çağırır. İki maç oynayıp havaya girmek doğru değil. Öyle futbolcular değiliz zaten. Yurtdışında da bize böyle öğrettiler. Biz bunun farkındayız.

-Hedefin nedir?

Ersan: İlk 11'de kalıcı olmak. Beşiktaş'ta uzun yıllar oynamak ve Milli Takım'da yer almak. Hedeflere ulaşmak için çok çalışıcağız

-Ersan Gülüm denilince Porto maçında çizgiden çıkardığın top geliyor. Taraftarlar da bunu söylüyordur heralde sana?

Ersan: Evet yorumları görüyorum. Bunlar güzel şeyler ama sadece bunlarla tanınmak istemiyorum. Daha iyi futbol oynayıp, onların konuşulmasını isterim.

Bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. Sakatlığım döneminde bütün Beşiktaş Yönetimi yanımdaydı. Aileme de çok teşekkür ediyorum. Kötü günlerim de hep onlar benim yanımdaydı. İnşallah bu güzel günler böyle devam eder.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

El Colgado

Ersan ve Ozzy'nin iyi arkadaş olmaları Bjk için avantaj. Sürekli ikisi ekstra antrenman yapıyorlar. Umarım böyle devam eder. Ayrıca izleme imkanınız varsa kendi seslerinden dinlemenizi öneririm, çok samimi geldi konuştukları.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi