Ana Menü

Olcay'dan Röportaj

Başlatan keskinli, Eylül 11, 2012, 19:57:19

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keskinli

Röportajlarından dolayı Ömer Toprak ve Veli'nin kendisiyle dalga geçtiğini söyleyen Olcay, "Veli, Türkçe'yi biraz öğrenmiş, Ömer Toprak'ın da Milli Takım'da röportajı vardı. Tunay Torun'la o röportajı izleyip gülmüştük. Onlar da bana gülüyorlardır" dedi.

"İLK MAÇTA GÖZLAŞLARIMI TUTAMADIM"
İnönü'deki ilk maçta gözyaşlarına hakim olamadığını kaydeden genç oyuncu, "İlk maçımda çok duygusaldım. Tribünde ailemi, annemi-babamı gördüm. O atmosferi hiç bir yerde bulamazsın. Duygulandığım için gözyaşlarımı tutamadım" diye konuştu.

Küçüklüğünden itibaren Beşiktaşlı olduğunu ve transferinde bunun etkin olduğunu belirten Alcay Şahan, "Beşiktaş'ı tutuyordum. Samet Hoca da beni istediğini söyledi. Benim de buraya gelmemde düşünmeye de gerek kalmadı. Stattaki atmosferi bildiğim ve takımda oynayabileceğimi düşündüğüm için buraya geldim. Takımda çok iyi hava var. İdmanlarda çok gülüyoruz. Batu bizleri sürekli güldürüyor. Ama çok iyi insan. Takım birbiriyle çok iyi adapte olduğu için, bu bizi olumlu yansıyor" ifadelerini kullandı.

Ligdeki durumlarıyla ilgili de açıklamalar yapan Olcay şöyle devam etti, "Şu an 4, 4'lük gibiyiz. İlk maçta İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan 1 puan aldık. Senelerdir yenemediğimiz takımdan puanla dönmek önemliydi. Galatasaray maçında penaltı olmasaydı ki tartışıydı, o maçı da kazanabilir ve 7 puanla zirvede yer alabilirdik. Onun için iyi gittiğimize inanıyorum."

Saç sitilini Sergio Ramos'tan aldığını vurgulayan Olcay, "Küçükken babam saçlarımı sürekli kısa kestirirdi. Onun için şimdi futbol olarak değil, ama saçlarını örnek alıyorum" dedi.

"Milli Takım'da yer almak ister miydin?" sorusuna Olcay, "Milli Takım'a davet edilmek istiyorum. Abdullah Avcı bir kere davet etmişti. Şimdi Beşiktaş'taki performansımla yeniden Milli Takım'a çağrılmayı hedefliyorum" yanıtını verdi.

Almanya'da alt liglerden Beşiktaş'a geldiğinin hatırlatılması üzerine Olcay Şahan, "Geç keşfedildiğimi düşünmüyorum. Almanya'da her genç oyuncu kademe kademe çıkar. Ben de öyle olduğunu düşünüyorum. Her ligde bir şeyler öğrenebilirsin. Almanya'da 2. lig çok sert. Onun için o ligde çok şey öğrendim ve burada onlar yardımcı oldu" diye konuştu.

Beşiktaş'ta beklentilerimin üstünde bir ortamla karşılaştığını vurgulayan Olcay, "Beni iyi karşıladılar. Hoca da bana iyi şeyler söyledi. İleriyi düşünmeyen bir insanım. Bugünü yaşıyorum. Beşiktaş camiası adı üstünde Beşiktaş olduğu için her zaman şampiyonluğa oynar. Ben de bu camiaya yararlı olmak istiyorum" diye sözlerini bitirdi.

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin