Ana Menü

Besiktas Bayan Basketbol Takımı Ana Konu

Başlatan ilhan mansız_melis, Ağustos 31, 2012, 18:06:35

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

mima'nın voleybol maçını izlemeye geldiğinde geçerken selam vermesi...
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

CR7

ERHUN

CR7

CR7

CR7

Jovanovic: "FEDA sadece kalbinde hissettiğin bir şey"

Sezona "FEDA" sloganı ile çıkıp diğer branşlara göre en çok cefayı çeken hiç kuşkusuz Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı'dır. Sezon boyunca yapılan 5 yabancıdan 3′ü maaş sorunlarını bahane ederek takımdan ayrılırken, takımda öyle bir yabancı daha vardı ki sezon boyunca sakat da olsa hiçbir sorunu bahane etmeden her maça çıkıp Beşiktaş'ın ligde kalmasında büyük pay sahibi oldu. Profesyonelliğin ne demek olduğunu meslektaşlarına en iyi şekilde gösteren 24 yaşındaki Karadağlı Milica Jovanovic'in, sadece 1 sezonda Beşiktaş Basketbol tarihinde efsaneler arasına girmeyi başardığını ve hak ettiğini düşünüyorum. Kariyerinin ve davranışlarının takımımızdaki gençlere örnek olmasını umuyor ve sizi Milica ile yaptığımız röportajla baş başa bırakıyorum.

Sezer Özmen: Merhaba Milica, ilk olarak Beşiktaş'a transferin hakkında biraz konuşmak istiyorum. Bildiğin gibi Beşiktaş'a geldiğinde, takımda sadece genç oyuncular vardı ve hatta sen de genç bir oyuncusun. Neden Beşiktaş'ı tercih ettin ve hiç bu kararın kesinlikle doğru bir seçim olduğunu düşündün mü?

Milica Jovanovic: Geçen yaz benim için çok zordu, çok seçiciydim ve en güçlü lige gelmek istiyordum. Beşiktaş bana geldi ve o sıralarda takımda bir çok problem olduysa bile ben Beşiktaş'ın büyük bir kuruluş olduğunu biliyordum. Evet şimdi kararımın doğru olduğunu düşünüyorum.

S.Ö: Transferinden önce Beşiktaş hakkında bildiklerin nelerdi?

M.J: Büyük bir takım olduğunu biliyordum. Özellikle futbol takımı ve son yıllardaki erkek basketbol takımı hakkında çok şey duydum. Fakat burayı, takımı gerçekten hissettiğimde, bu söylenenlerden çok daha fazla olduğunu öğrendim.

S.Ö: Sezonun ilk yarısındaki Edremit maçından sonra salonun dışında ağladığını gördüm. Ağlamanın sebebi neydi? Bunu senin hırslı karakterine veya başka bir şeye bağlayabilir miyiz?

M.J: Sanırım bu maçı asla unutamayacağım. Son dakikada topu kaybettim tek hatırladığım bu. O dakikada takım olarak maçı kazanmaya çok yakındık fakat son anlarda neler olduğuna inanamıyorum. Ben böyleyim her zaman daha fazlasını isterim. Ağlamak istediğimde de binlerce kişinin önünde ağlarım, hissettiklerimi saklayamıyorum.

S.Ö: Sen Beşiktaş'a geldikten sonra Jessica Breland sadece birkaç maç oynayıp maaş sorunları nedeniyle takımı terketti. Onun bu kararı hakkında ne düşünüyorsun?

M.J: Hepimiz farklıyız. Hepimizin basketbol oynama ve evimizden ayrılıp bu kadar uzağa gelme nedenleri farklı. Sanırım onun da ayrılma sebepleri farklıydı. Para hala benim amacım değil.

S.Ö: Bu sezon Jessica Breland, Tiffany Hayes ve Armintie Price olmak üzere 3 oyuncu maaş sorunları nedeniyle takımdan ayrıldı. Fakat sen onların tersine burada kalmayı tercih edip tüm maçalara çıktın ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştın.

M.J: Söylediğim gibi hepimiz farklıyız. Onlar kendi seçimlerini yaptılar. Ben kalıp oynamaya karar verdim çünkü basketbol oynamayı seviyorum ve bu tecrübeden başka şeyler de elde ettim. Ayrıca, burada kendimi yabancı gibi hissetmiyorum.

S.Ö: Umbertide ve Beşiktaş'taki kariyerlerini kıyasladığında, kendinde bir gelişme ve farklılık görebiliyor musun? Beşiktaş'ın senin kariyerine olumlu bir şeyler kattığını düşünüyor musun?

M.J: Umbertide'de 2 yılımı harcadım ve harika bir koçla tüm gün boyunca bireysel idmanlar yapıyordum. Buraya geldim ve daha çok maça, oynamaya ihtiyacım vardı. Bunu çok arzuluyordum.

S.Ö: Otoritelere göre Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi, Avrupa'nın en güçlü liglerinden birisi. Sen bu düşünceye katılıyor musun?

M.J: Evet katılıyorum! Bence Türkiye ve Rusya Ligi şu an Avrupa'nın en güçlü iki ligi. Ardından da Fransa geliyor.

S.Ö: Beşiktaş ligin 2. yarısındaki güzel sonuçlarla ligde kalmayı başardı. Sence transferler haricinde takımda ne değişti?

M.J: Evet birkaç transferle ligde kaldık. Tabi ki aynı takım değiliz, tecrübeli bir point guardımız ve pivotumuzla beraber kendimize daha çok güveniyoruz.

S.Ö: İyi bir takım olmak için, takımda iyi ilişkilerin, arkadaşlıkların oluşması gerektiğini düşünüyorum. Senin takım içinde koçla, takım arkadaşlarınla ve diğer çalışanlarla aran nasıl?

M.J: Sana kesinlikle katılıyorum. Takım içerisinde çok iyi bir bağ olduğunu söyleyebilirim. Birkaç tane çok iyi arkadaş edindim ve bu beni daha fazla takım gibi hissettiriyor.

S.Ö: Beşiktaş taraftarlarının Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı'nı yeterince desteklediğini düşünüyor musun?

M.J: Bence Beşiktaş taraftarı inanılmaz. Onların desteğini ve takımlarına olan sevgisini hissetme şansını yakaladığım için de çok mutluyum. Fakat kadın basketbol takımını daha fazla desteklemeleri gerektiğini düşünüyorum.

S.Ö: FEDA senin için ne anlam ifade ediyor?

M.J: FEDA sadece kalbinde hissettiğin bir şey.

S.Ö: İstanbul'da boş zamanlarında neler yapıyorsun?

M.J: İstanbul'u şehir olarak çok seviyorum ve elimden geldiğince keşfetmeye çalıştım. Bebek'i çok seviyorum, özellikle şimdi havalar da çok güzel. Bu yüzden daha çok orada takılıyorum.

S.Ö: Hangi takımı tutuyorsun dünya genelinde?

M.J: Kalbimi şimdi 2 takım paylaşıyor.  Partizan ve Beşiktaş

S.Ö: Peki Beşiktaş'ta kalmayı istiyor musun?

M.J: Sezon bitti ve tek söyleyebileceğim burada olmaktan ve bu takımın bir parçası olmaktan dolayı mutluyum. Fakat şimdi takım ve benim aramda bir sözleşme yapılabilir mi onu görme zamanı. Benim isteğim var, önemli olan bu.

S.Ö: Kartalbasket aracılığıyla taraftarlara ne söylemek istersin?

M.J: Onlara bu sezonki desteklerinden ve sevgilerinden dolayı çok teşekkür etmek istiyorum. Umarım onları hayal kırıklığına uğratmamışızdır.

S.Ö: Ben de çok teşekkür ediyorum verdiğin cevaplar için. Umuyorum gelecek sezon da bizimle kalırsın ve Beşiktaş senin de katkılarınla eski günlerdeki gibi iyi hale gelir.

Kartalbasket Özel Röportajıdır.

Sezer Özmen

http://twitter.com/sezerozmen

ilhan mansız_melis

Sezer Özmen'i okuyunca bizim altyapıdan gelen Sezer mi acaba dedim bir an ;D

Milica kalır umarım takımda.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ERHUN

ABD'liler gitmiş.

Milica Jovanovic ve Milka Bjelica'nın durumu belirsiz.

CR7

Samsun'da devam eden Avrupa Şampiyonası'nda mücadele eden Ümit Milli Kız Takımımızınoyuncularından Özge Kavurmacıoğlu, FIBA Avrupa'nın resmi internet sitesine bir röportaj verdi.

FIBA Europe: Asla unutamayacağınız basketbol hatıranız hangisi?
Ö.K: "2010 FIBA U17 Dünya Şampiyonası'nda Rusya'yı 16 sayı farkla yenmemiz gerekiyordu. 13 sayı öndeydik, son top bana geldi. Kaçırdım ve elendik. Herkes bana kaçırmamın sorun olmadığını, eğer bu şutları kullanmazsam iyi bir oyuncu olamayacağımı söyledi. Bunu asla unutamam."

FIBA Europe: Basketbola ne zaman başladım?
Ö.K: "Kendimi bildim bileli oynuyorum."

FIBA Europe: Güçlü ve zayıf yönlerin neler?
Ö.K: "Ribaundlarda, özellikle de hücum ribaundlarında ve üçlüklerde iyiyim. Savunmada zayıflığım var ve (gülerek) bu konuda daha fazla konuşmak istemiyorum."

FIBA Europe: Bir gün A Milli Takım'da oynamak ve Avrupa Şampiyonası'nda madalya kazanmak senin için ne ifade ediyor?
Ö.K: "Türkiye'nin A Milli Takım'ı için büyük hayalleri var. Büyük bir şampiyonada altın madalya kazanmak istiyoruz. Ben de o takımın as oyuncusu olmayı düşlüyorum."

FIBA Europe: Gördüğün en iyi Avrupalı oyuncu hangisi?
Ö.K: "Diana Taurasi... Kendisi ABD'li ama Avrupa'da oynuyor. Ayrıca Türkiye'de Nevriye Yılmaz,Birsel Vardarlı ve Esmeral Tunçluer gibi çok iyi oyuncular var."

FIBA Europe: Eğer 3'e 3 oynasaydın, takımında hangi iki oyuncunun olmasını isterdin?
Ö.K: "Diana Taurasi ve Penny Taylor..."

FIBA Europe: Bu turnuvaya gelirken yanına aldığın ilk şey neydi?
Ö.K: "Ayakkabılarım."

FIBA Europe: Neyin olmadan yaşayamazsın?
Ö.K: "Ailem."

FIBA Europe: Bir basketbolcu olarak yemek gereksinimlerin neler?
Ö.K: "Sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Yemek yemeyi seviyorum ama vücudumuza dikkat etmemiz gerekiyor ve ben de bir profesyonel gibi beslenmeye çalışıyorum."

FIBA Europe: Kimse görmezken hangi yemeği yersin?
Ö.K: "Tatlı, her çeşit tatlı..."

FIBA Europe: Eğer antrenörün akşam yemeğine gelse, ona ne pişirirsin?
Ö.K: "Kavurma yaparım."

Kaynak: TBF

CR7

Alıntı yapılan: ERHUN - Nisan 22, 2013, 22:01:17
Milica Jovanovic ve Milka Bjelica'nın durumu belirsiz.

Milica hala anlaşma sağlamamış herhangi bir kulüple.

CR7

görüşüyorlar sanırım
kalacak la galiba :D

CR7

ERHUN

Kimler geldi kimler geçti şu takımdan. Hiç şaşırmıyorum. Hiç biri bir Milica değildi tabii ki (taraftar bağı anlamında) ama her ne kadar bizde iyi performans gösteremesede Ilona Korstin gibi bir yetenek geçti bu takımdan. Ondan sonra gelen Candice Wiggins vardı, mükemmel oynuyordu. Ancak işini yapıp parasına baktığı için Candice ve onun gibiler Milica etkisi bırakmadı takımda.

CR7

ERHUN

Yalnız düşünüyorumda, Milica-Milka-Candice'i aynı anda takımda tutabilseydik, diğer mevkilerde idare edecek seviyede oynayan yerlilerimiz olsa çok fena takım olurduk. ;D