Ana Menü

Yeni TL Simgesi

Başlatan KeePSaKe, Mart 02, 2012, 01:41:00

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KeePSaKe

Merkez Bankası tarafından düzenlenen ''TL Simge Yarışması''nın sonuçları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın katıldığı toplantıda açıklandı.Toplantıda konuşan Başçı, "TL simge yarışması fikri 2011-2015 planında TL'nin tanıtılması amacıyla yer aldı. Yarışma takvimi içinde 8362 adet başvuru yapıldı. Finale 7 tasarım kaldı. 7 simge arasından birinci seçildi. Simge TL'nin güvenli liman haline geldiğini gösteriyor" dedi. Başçı, birincilik ödülüne layık görülen tasarımın Tülay Lale'ye ait olduğunu belirtti.
Başçı, Türk Lirası'nın yeni simgesinin altın oran uyumuna dikkat edilerek tasarlandığını kaydetti.TL

SİMGESİ İÇİN:

ALTGR+THazırlanan özel programla TL'nin simgesi AltGr+T tuşlarına basıldığında çıkacak. Vatandaşlar yazı tipi ve uygulamalarına Merkez Bankası'nın sitesinden erişebilecek.
Since 1903

El Maestro

Ermeni para simgesini gördüm aynısı ya resmen ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

Simurg

Yahu bu ermeni olayı nedir anlamıyorum.
Can bonama türk müziği adı altında israil müizğini kullanıyor kimsede ses yok

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

ERHUN

El Maestro

Alıntı yapılan: Simurg - Mart 02, 2012, 07:39:01
Yahu bu ermeni olayı nedir anlamıyorum.
Can bonama türk müziği adı altında israil müizğini kullanıyor kimsede ses yok

Öncelikle elmayla armutu karıştırmamak lazım.Siyasi olarak bir olaya kalkışmışız ve en önemli unsurlardan biri olan para simgemizi belirlicez .. Bu simge kesinlikle orjinal ve bize ait bir şey olmalı .

Ermeni,İsrail,Alman vs .. hiç önemli değil burda tepki çekilen nokta neden biz birilerinden özeniyoruz ? Hemde Ermenistandan ? Neden kendimize ait bir simge yapamıyoruz/bulamıyoruz ? Tepki çeken nokta burda bu bence,en azından benim açımdan ..

Can Bonomo Yahudi .. Ancak adam Türkiye için yarışacak ve her fırsatta Yahudi olduğunu ama Türkiye için yarışacağını kendinin artık Türk olduğunuda söylüyor ..

Biri şarkı diğeri tüm dünyanın her zaman 50 yıl geçsede gözleri önünde olacak PARA simgesi .. Önce bi farkı görmek lazım bence, 2si bambaşka şeyler .

Koskoca ileri demokrasi ile yönetilen Türkiye orjinal birşey bulamıyor mu dedirtecez millete? :)
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

Brestgerfich

1,5 saniyede falan paintte aynısını yapabiliyorum bunun.
Mükemmel tasarım. :)
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

CR7

Alıntı yapılan: Brestgerfich - Mart 02, 2012, 13:55:20

€ ile $ 'ı yapamıyor musun ki?

pic.twitter.com/FO7m4ZW4
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Brestgerfich

Alıntı yapılan: CR7 - Mart 02, 2012, 14:28:49
Alıntı yapılan: Brestgerfich - Mart 02, 2012, 13:55:20

€ ile $ 'ı yapamıyor musun ki?

Yarışma yapmalarına, hediye vermelerine gerek yok anlamındaydı o.

Üstün bir çaba gerektirmeyen, üzerinde düşünülmediği açıkça belli olan bir sözde tasarım.

Dolar işaretini es geçiyorum ama Sterlin ve Euro çok daha şık. Özellikle Sterlin.
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

Ersin Develi

Türk Lirasının bir simgesinin olma fikri bence çok güzel
Ama
Simge hayal kırıklığı daha güzelleri yapılabilirdi

Banucan

tl nin üzerindeki en değerli şey
[IMG]http://img.tapatalk.com/4eb6ab56-f6a5-5b22.jpg[/img]
Atam a dokundurtmam
logoyo gelince benzer birşey yapmamak bu kadar mı zor özgün olmak bu kadar mı zor hayret!
FEDA

KeePSaKe

Atatürk'e dokunan yok zaten Banu :) Hem benzerlik yokki orda ama ne yapsalar başka bir şeye benzetilecekti ondan eminim.Bence artık bizimde kendimize ait bir para sembolüne sahip olmamız çok güzel bir şey
Since 1903

Banucan

yok ben uyarımı yapiyim de :D
FEDA

ERHUN

Bende olumlu bakıyorum simge olayına. Güzel düşünülmüş bir şey. Aslında simgeyi eleştirmezdim ama ermeni para biriminin tersi olması hiç hoşuma gitmedi.

keskinli

t ve l sekli iyi ama ;
gercektende cok benziyor ermeni parasinin simgesine
sorun ermeni degil burada,dolara,euroya benzesede elestirilirdi
t üzerine tek cizgi olsa hac isaretine benzerdi,aceba l görüntüsü düz olsa dahami iyi durudu ???
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

KeePSaKe

Bu haliylede hac işaretine benzetenler var :)
Since 1903