Ana Menü

Dünya starı olmak ya da olmamak !

Başlatan El Maestro, Şubat 03, 2012, 14:10:16

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Ne istiyorsun birader sen?

Ne yapmaya çalışıyorsun?

Canımın istediğini yaparım, kimse umrumda olmaz mı diyorsun?

Ben Quaresma'yım, canım isterse oynarım, canım isterse tekme atarım, canım isterse yatarım mı diyorsun?

Ben Beşiktaş'tan büyüğüm mü diyorsun?

Yavaş gel!

Sen bu takıma, dünyanın en iyi taraftarının isteği doğrultusunda, bizzat başkanın çabalarıyla gelmişsin.

İstediğin her şey ayaklarının altına serilmiş. Bütün tribün seni çocuğu gibi sevmiş. Teknik direktörün her olayda arkanda durmuş. Basın hep seni övmüş, yere göğe sığdıramamış. Tüm disiplinsizliklerin ört bas edilmiş, kulüp seni hep kayırmış.

Sen ne verdin karşılığında?

Yukarıda Allah var. Geldiğin sene Avrupa Kupası maçlarında gerçek bir star gibi oynadın. Çok güzel goller attın, takımı taşıdın.

Eee, o 3 maçın dışında?

N'aptın?

Başarı mı bu senin için? Kolay mı bu kadar çabuk şımarmak?

Biraz da istatistiklere bak. Gözün açılsın.

Geldiğinden beri ligde, 32 maçta toplamda ata ata 5 gol atmışsın.

Daha herhangi bir derbide gol atıp, gerçek Beşiktaşlı olmamışsın.

Lig maçlarının çoğunda sadece kendine oynayıp, bencilce hareketlerle taraftarı kendinden soğutmuş, takımı hayal kırıklığına uğratmışsın.

Hiçbir önemli maçı kurtarmamış, hiçbir önemli puanı kazandırmamışsın.

Dünya starı diye geldiğin ligde, Pektemek'in istatistiklerinden bile geri kalmışsın.

Dünya starı mısın yani sen şimdi?

Kusura bakma be Ricardo, buradan hiç öyle görünmüyorsun.

3-5 trivelayla, 2 rabonayla olmuyor o işler... Her topu aldığında 3 kişinin ortasına dalıp, kaybedince karizmatik ifadelerle arkadan bakmakla olmuyor... Takım arkadaşların canlarını dişlerine takıp kaptıkları topu sana verdiklerinde, halı sahada oynar havalarında bacak arası denemekle olmuyor...

Dünya starı, takımına faydalı olduğunda star oluyor. Takımıyla kenetlendiğinde dünya çapında başarı kazanıyor.

Seni, oturduğunu sandığın Kaf Dağı'na bu takımın taraftarı çıkardı. Senin yeniden milli takım için teknik direktörünün aklının köşesine düşmeni bu takım sağladı. Seni, yediğin her halta rağmen bu kulüp bağrına basıp bu kadar şımarttı.

Ama bir yere kadar!

Sen, iki haftada iyileşecek sakatlık için 2,5 ay arazi olmuşken...

Sen, köyüne medium beden gidip XL dönmüşken...

Sen, bu kadar zaman sonra çıktığın ilk maçta hiç varlık gösterememiş, ikinci maçta resmen dökülmüşken...

Üstüne bir de tüy dikip takımı derbi maçında yalnız bırakmanın alemi ne?

Sen Fenerbahçe maçında oynamayacaksan, istersen diğer bütün maçlarda oyna, napayım ben senin dünya starlığını?

Çıkıp Fener'e golünü atmadıktan sonra Karabük'e, Manisa'ya gol atsan ne olur?

Ya Ricardo Quaresma, azıcık kafanı çalıştırsan ne olur?

Çok mu zor be?

Sen de haklısın. Zor olmasaydı, zaten Barcelona'da oynardın. Chelsea'de tutunurdun. İnter'de kalırdın.

İyi de günahı bana mı kardeşim?

Sen, sorumsuzluğunun faturasını Beşiktaş'a çektiremezsin.

Sen, seni çok sevmemize de bu kadar güvenemezsin.

Çünkü sen daha yenisin, bilmezsin. Bu tribünde herkes birbirini sever ama kimse kimseyi Beşiktaş'tan daha fazla sevmez.

Bu taraftar, bulutlara çıkardığı adamı, Beşiktaş'a zarar verdiğini görürse yerin dibine sokmayı da bilir.

O zaman adamı trivela da kurtaramaz, rabona da!

O yüzden bırak kendine oynamayı, laubalilik yapmayı, şımarmayı!

Ya Beşiktaş için oyna, ya da git kumda oyna!

Özgür Başpınar
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

CR7

hiçbir şey yapmadın demek komedi. başka bir şey değil.

sakatlanmadan önce maccabi deplasmanında gol diye bağırdıysa kimin sayesinde bağırdı acaba.

o ilk yarı sonunda 90'a çaktığında neler hissettiğini hiç mi hatırlamıyor?

almeida'nın indirdiği topta Trabzona çaktığı golü nasıl unutuyor?

kiev maçında en çok çabalayan golü atan oyuncu kimdi acaba? o maçtaki kırmızısına da kızmıyorum ben.

ilk sezon 39 maç 11 gol 17 asist
bu sezon 17 maç 4 gol 6 asist

2007/08'de (bize karşı oynadığı sezon) 47 maç 11 gol 17 asist

yani adam ilk sezonunda bizim hayran kaldığımız quaresma performansını sergilemiş.
Quaresma bu işte.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)