Ana Menü

Toraman'a Af Çıktı !

Başlatan El Maestro, Ocak 04, 2012, 15:28:53

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Portekizli çalıştırıcı Carlos Carvalhal ile deneyimli savunma oyuncusu İbrahim Toraman arasındaki buzlar eridi.

Beşiktaş'ta Teknik Direktör Carlos Carvalhal ile İbrahim Toraman arasında Samsunspor maçıyla başlayan gerginlik tatlıya bağlandı.

Siyah-Beyazlılar'ın Portekizli hocası, Samsun karşılaşmasının son dakikalarında oyuna sokmak istediği yıldız oyuncuyudan ret cevabı alınca, bir sonraki haftada yapılan Kardemir Karabükspor karşılaşmasının 18 kişilik kadrosuna almayarak cezalandırmıştı. İkili yaptıkları özel görüşmede buzları eritti.

Üzülme mutlaka forma giyeceksin

Carvalhal, ikinci yarı ve Eskişehirspor maçı hazırlıkları sırasında Toraman'ı yanına çağırıp, "Seni oynatmıyorum diye moralinin bozulduğunu gözlemliyorum. Seni bu yüzden eleştirmiyorum. Her futbolcu sahada olmak, oynamak ister. Antrenmanlarda istekli ve hırslı olmandan  dolayı davranışlarını normal karşılıyorum. Senin de sıran gelecek. Sen yeter ki bu şekilde çalışmalarına devam et. Mutlaka forma giyeceksin" diyerek oyuncusuna yeşil ışık yaktı.

Toraman'a orta sahada yer aranıyor

Daha önce Fernandes'i uzun süre oynatmayıp hırslandırarak sahaya süren ve patlama yaptırtan Portekizli çalıştırıcının, İbrahim Toraman'a Sivok ve Egemen'in uyumu nedeniyle orta sahada yer aradığı belirtildi.

Carvalhal'ın Toraman'a zaman zaman Veli veya Necip'in yerinde şans vereceği öğrenildi.

Star
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

Ersin Develi

Aradan geçmiş kaç hafta yeni duyuyorum,aralarının bozuk olduğunu

keskinli

valla bende yeni duydum
gercekten böyle bi sey varsa ve biz duymadiysak takimda iyiye giden bi seyler var demektir
"kol kirilir yen icinde kalir" isletimis yillardan sonra
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

ERHUN

Valla biraz siz uzak kalmışsınız. Baya konusu dönmüştü Carvalhal-Toraman olayının.

Toraman kendini fazla havaya sokmuştu, umarım adam olur. Taraftarda etkili tabii bu kadar havalanmasında. Kişiye hak ettiğinden fazla değer vermeyeceksin.

keskinli

belkide forumda tartisilmadigindan dolayi bilmiyorumdur
ibrahimin derdi neymis aceba
hoca kavga edilecek bi insanda degil

IL Capitano

Toraman 7 yildir Besiktas formasi giyen , iyidir kötudur orasi tartisilir ama keske cakma mehmetlere gösterilen tolerans bir Türk futbolcusunada gösterilse. Besiktas futbolcusuna sahanin ortasinda tokat atan Egemen bile daha cok seviliyor artik. Taraftar profilimiz degisiyor.

not: burda Egemenin fubolculugunu tartismiyorum , onuda belirtmek isterim.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

keskinli

toramana dedigimiz bi sey yok,iyi kötü futbolcumuz yillardir ayrica cokta hirsli ve savasci
hani sinirlenipte kirmizi kart görenlerden dahada hirsli ama ismi toramanhio degil
lakin; kim olursa olsun hoca isin dedimi kalkip isinacak,son saniyede olsa girecek maca
kimsenin nazlanma hakki yok

ERHUN

Alıntı yapılan: Cem Baba - Ocak 04, 2012, 18:54:22
Toraman 7 yildir Besiktas formasi giyen , iyidir kötudur orasi tartisilir ama keske cakma mehmetlere gösterilen tolerans bir Türk futbolcusunada gösterilse. Besiktas futbolcusuna sahanin ortasinda tokat atan Egemen bile daha cok seviliyor artik. Taraftar profilimiz degisiyor.

not: burda Egemenin fubolculugunu tartismiyorum , onuda belirtmek isterim.

Doğrudur. Görüşünüz, saygı duyarım.

Aslında soru sorulmamış ama benim eski mesajlarıma hafif gönderme var o yüzden bir iki kelime yazayım.
Egemen geldiği açıklandığından sevinmiştim az çok hatırlarsınız. Yanlış hatırlamıyorsam Cem Gören'le onun konusu baya dönmüştü baya karşı çıkmıştı Egemen'in gelmesine, bende Egemen'i savunan tarzda mesajlar atmıştım. Tuttuğum takımın futbolcusuna karşı "sert" oynadı diye başka futbolcuları kötüleyecek biri değilim. Adam aldığı paranın hakkını vermeye çalışıyor, savaşıyor. Faulluk bir durum oldumu hakemler orada, hakem kararlarını tartışıyoruz tamam ama son kararı bir kaç saniye içinde hakem veriyor ve bitiyor ne kadar konuşsak boş.

Aurélio konusunda da aynı tartışmalar dönmüştü. Yok Ricardinho'ya vurmuş, fenerliymiş, oymuş, buymuş. Ricardinho, Mehmet'e (yanlış hatırlamıyorsam baya zaman geçti üzerinden) "pis Türk" tarzı bir şey söylemiş, Aurélio Türk Milli Takımı'nı seçtiği için. Aurélio'da kavga etmiş. Bunun için ben bu adama neden nefret duyayım? Ricardinho'dan nefret ederim benim milli takımımda oynayan adama laf ettiği için. Hatta "pis Türk" dediği için. Benim ırkıma laf ediyor adam. "Aurélio fenerliymiş..." Adam Brezilya'da doğmuş-büyümüş nasıl fenerli oluyor Allah aşkına? Geldi parasını kazandı gitti. Olay budur. Futbolcuların takımı olur ama profesyonelse oyununa yansıtmaz (Gökhan Gönül'de kartal dövmesi var, Beşiktaş'lı olduğu yazılıp çizildi. Adam o ara nasıl oynuyordu, son zamanlardaki form düşüklüğünü saymazsak kusursuz oynuyordu).

Sıra geldi "adam gibi adam İbrahim Toraman" diye besteler yapılan İbo'ya. Hakkını yemem, çok savaştığı maçlar oldu. Ama bana göre Toraman iyi bir oyuncuda değildir, adam gibi adamda değildir. (Bknz: Ernst. Adam Almanya'nın iyi takımlarında oynamış, bir süre Alman milli takımında oynamış. Hangi maçtı hatırlamıyorum ama bir maçta dakika 90'a yakındı adam soyundu girdi maçına. Gerçi o oynadığı takıma falan bakmaz, insanın içinde olacak bir şey.) Adam gibi adamsa eğer yaptığı işe, taraftarına, kulübüne saygısı olacak.

IL Capitano

Benim takildigim konu;  Aurelio biran önce dönmesini temenni edip , Toraman artik adam olsun zihniyeti.

Kimsenin futbolculugunu tartismiyorum.

Toraman benim icin adam gibi adamdir. Onun tartisilmasi bile sacma.Vede takimimizin birinci kaptanidir,  tabiiki bunlar benim göruslerim, seninde göruslerinede tabiiki saygiliyim.

NoPasaran

Olmadi carlos..

Bu terbiyesizligine verilevek cevap kadro disi birakmak olacakti

Disiplinden felan da degil bu, terbiyesizlige yapilan ceza olacakti..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Guti ORÇ.

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Ocak 04, 2012, 20:14:36
Olmadi carlos..

Bu terbiyesizligine verilevek cevap kadro disi birakmak olacakti

Disiplinden felan da degil bu, terbiyesizlige yapilan ceza olacakti..

abi çok katılmıyorum sana, terbiyesizlik yapmış tamam ama carlos ta cezasını vermiş formayı keserek.olayı büyütmemiş bak çoğu insanın haberi bile yok olaydan.şimdi kadro dışı kalmış olsa "toroman kadro dışı" gibi saçma haberlerle dolcaktı ortalık.ben carlos'un takımdaki disiplini sağladığına inanıyorum.özellikle fernandes'i toparlaması konusunda.

IL Capitano

Katiliyorum Orcun, problemi hasarsiz halletmis hoca. Alkis

Yalniz Ne kadar abartmaya musait bi topluluguz  Hayret valla :)

NoPasaran

Ne alaka ya

Adam hocasini sallamiyor

Neyin abartmasi ?

Daha ne yapacak
?
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Maestro

İçerde neler oluyor hiç birimiz bilemeyiz ..

Kadro dışı bıraktı yine kadro dışı bırakabilridi ama bırakmadı ne bilebiliriz özür dilemediğini hatasını anlayıp ?

Daha önce Fernandes gibi bir adamı kadro dışı bıraktı ve hemde vatandaşı, Toramanımı bırakamıyacaktı ?

Olayı uzatmadan halletmişler, Toraman bir yaklaşımda bulunmuş ki bu karar alınmış yoksa Guti'yi,Fernandes'i hiç taviz vermeden kadro dışı bırakan hoca Toramanı neden bırakamasın ?

Fazla kurcalamaya gerek yok bence ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

IL Capitano

isin gercegini bilmeden salliyoruz Volkan ,  abartiyoruz, toplum olarak abartmaya cok musaitiz.

anti toramancisin biliyoruz ama hocanin karari bu, napsaydi sözlesmesinimi fesh etseydi?