Ana Menü

"Beşiktaş'ın penaltısı verilmedi"

Başlatan El Maestro, Kasım 21, 2011, 16:55:53

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Karakartal.com olarak dün oynanan mücadelenin tartışılan hakemi Cüneyt Çakır'ın performansını Cem Papila ve Muhittin Boşat'a sorduk.   

Takımımızın Galatasaray ile oynadığı derbi maçının yankıları devam ederken mücadelenin tartışılan hakemi Cüneyt Çakır'ın performansını iki eski hakem Cem Papila ve Muhittin Boşat'a sorduk.

Cem Papila: "Pozisyon penaltı ve Mustafa faul yapmadı"

Dün oynanan mücadele ile ilgili olarak oldukça sert bir derbi mücadelesi olduğunu söylemek mümkün. Açıkçası Cüneyt Çakır için zor bir maçtı. İlk olarak Necip ile Ujfalusi arasında geçen pozisyona değinmek istiyorum Ujfalusi topa müdahele etmek istiyor ancak ceza sahasındaki pozisyonda Necip'e sert bir teması var. Burada hakemin vereceği karar penaltı olmalıydı.

İkinci önemli pozisyon ise yine Ujfalusi ile Mustafa Pektemek arasındaki pozisyon. Hakem pozisyon olduğu an düdüğünü çaldı. Muslera da düdükten sonra hareket etmedi. Hakem düdük çalmasaydı gol olur muydu bilinmez ancak bu pozisyonda hakemin faul kararı yanlış.

Muhittin Boşat: Eboue'nin yaptıkları doğru değil

İlk olarak Beşiktaş taraftarını 65. dakikada Van için verdikleri destekten dolayı kutluyorum. Gerçekten çok önemli bir davranış yalnız aynı Beşiktaş taraftarının sahaya yabancı maddeler atması da doğru değil. Burada Eboue'nin de Beşiktaş taraftarını tahrik edici davranışları var. Maçın temsilcisi raporuna ne yazdı bilmiyorum ancak bu tip tahrik hareketlerinden hiç ceza verildiğini görmedim.

Mustafa Pektemek'in pozisyonuyla ilgili bu oyuncunun havada Ujfalusi'ye şarjı var. Hakemin kararını doğru buluyorum. Penaltı olduğu iddia edilen pozisyon ise hem hakem hem de oyuncular açısından şansız bir pozisyon. Ceza sahasında geçen mücadelede kasıt olmadığını ve iki oyuncunun da topa yöneldiğini düşünüyorum. Cüneyt Çakır'ın devam kararı haklı. Cüneyt Çakır bazı arkadaşlarım tarafından eleştiriliyor ama bence iyi bir maç yönetti. Yine de Eboue'nin bütün maçın önüne geçtiğini düşünüyorum. Bu tip hareketlerin içinde hiçbir futbolcu bulunmamalı.
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

Brestgerfich

Cem Papila da iyi bir hakemdir ya hani :)
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)