Ana Menü

Nihat: "Haklı bir şekilde yuhlandım"

Başlatan El Maestro, Ekim 24, 2011, 22:53:02

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Beşiktaşın eski futbolcusu Nihat Kahveci, katıldığı TV programında Beşiktaş ile ilgili öenmli açıklamalar yaptı.

Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra hiçbir kulüple anlaşmayan Nihat Kahveci katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalar yaptı.

TV8'de yayınlanan 'Her şey Futbol' programına katılan Nihat Kahveci gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Nihat öncelikle sözlerine şehitlerimiz ve Van'da yaşanan deprem felaketi sonrası üzüntülerini aktararak 'biz türk milleti olarak bu olayları ilk defa yaşamıyoruz her seferinde de kalkmasını bildik, önemli olan birlik ve beraberlik içinde olarak bunların da üstesinden gelmek, inşallah son olur' diyerek başladı.

FUTBOLU KESİN BIRAKMADIM AMA İSTEDİĞİM GİBİ OLMAZSA BIRAKABİLİRİM

Futbolu kesin bıraktım diye hiç şey söylemedim ama istediğim şekilde teklifler olmadı. Sonuçta 8 senesi İspanya'da, Türkiye'de sadece Beşiktaş'ta ve milli takımda oynayan Nihat Kahveci olarak her takıma gidemezdim belki bazı ağabeylerimiz gittiği gibi bu benim kendi görüşüm o yüzden de şu ana ailemle birlikte İspanya'ya yerleştim. Kesin bırakmadım, devre arası birkaç teklif var onları da değerlendireceğim eğer istediğim gibi olmazsa da bırakabilirim. En önemli şey insanın kendi kararını kendisi vermesidir bende öyle yaparsam mutlu olurum zaten.

TÜRKİYE'DE BEŞİKTAŞ'TAN BAŞKA KULÜPTE OYNAMAM

Beşiktaş'tan ayrıldığımda o söz ağzımdan bir kere çıktı Türkiye'de Beşiktaş'tan başka hiçbir kulüpte oynamayacağım dedim ve bu böyle olacak. La Liga'dan var başka ülkelerden de teklifler var.

ÜLKE OLARAK YURT DIŞINDAN GELEN İNSANLARA ANORMAL DEĞER VERİYORUZ

Biz alt yapıdan çıktımızda Sinan Engin abimiz vardı orda bize kendimize güvenmeyi öğretti, diğer gelen yabancılara karşı kendimizi ezdirmemeyi öğretti biz de o yüzden başarılı olduk. Beşiktaş'ın en önemli eksikliği bu diye düşünüyorum. Ülke olarak yurt dışından gelen insanlara anormal değer veriyoruz inanılmaz saygı gösteriyoruz bunun yanında kendi insanımız ve vatan evlatlarımızı unutuyoruz. Ama başkan Yıldırım Demirören'i tebrik etmek lazım Gutı, Quaresma, Sımao, Fernandes geldiğinde Türkiye ayağa kalktı demek ki başkan doğru bir şey yaptı bunları getirerek ama bundan sonra ki süreçte başkan en az suçlu isimdi. önemli olan bu oyuncuları oynatabilmek güzel bir takım kurabilmek bu da başkalarının işiydi ama orda eksiklikler oldu.

KİŞİSEL OLARAK İYİ FUTBOLCULAR AMA SAHADA BENCE TAKIM YOK.

Kayserispor maçında Beşiktaş taraftarı da bunun farkına vardı, Beşiktaş seyircisi sabırlıdır, insanları sever ama karşılığını görmedi mi tepki göstermesini de bilir. Kayseri maçında tüm yıldızlara artık kredilerinin dolduğunu Beşiktaş'a yakışır şekilde oynamaları gerektiğini gösterdiler .Bende Beşiktaş'ta oynadım 2. dönemde başarılı olamadım bende tepki gördüm oturup adam gibi ayrılmasını da bildim.

SADECE TÜRKİYE KUPASI'NI ALMIŞ BİR TAKIM BAŞARILI SAYILMAZ

Bir takımda aynı ülkeden bir çok oyuncunun olması bazen problem olabiliyor. Şuan ki görüntü böyle, sadece Türkiye kupasını kazanmış bir Beşiktaş bence başarılı sayılmaZ. Bir ülkeden birçok futbolcunun olması o takımda iplerin onların eline geçmesi anlamına gelir diye düşünüyorum.

BEN BEŞİKTAŞ'IN COÇUĞU OLARAK KALMAK İSTİYORUM. O YÜZDEN ADAM GİBİ BEŞİKTAŞ'TAN AYRILDIM.

Ben dört senelik imza attım. İki sene oynadım. Son iki seneden fedakarlık ettim ayrıldım. İki sene için hiçbir şey talep etmeden bırakıp gidiyorum. Sadece iki senelik ücretimi alıcam. Oynamadığım iki seneyi almıyorum. Bana da yakışan budur. Ben başarılı olsaydım o iki senemi de doldururdum, ama ben hayatımda ilk kez bir statta yuhalandım. Haklı bir şekilde belki yuhalandım. Ben ister istemez o gün belli şeylerin kararını vermiştim. Çünkü ben her oynadığım takımda başarılı oldum. Kişiliğimle duruşumla sahadaki futbolumla.... Maalesef Beşiktaş'a son döndüğümde hem kendi hatalarımdan dolayı ve formsuz olmam nedeniyle ve başka nedenlerden dolayı oturup başkanımla konuştum , adam gibi de ayrılmasını bildim. Sağ olsun bana başkanım anlayış gösterdi. Ben giderken herkese hakkımı helal ettim. Herkes de bana hakkını helal etsin. Kaç kişi benim yaptığımı yapar onu bilemem ama Nihat Kahveci'nin farkı da bu olsun diyorum. Bana Beşiktaş'ın çocuğu diye bağırdılar ben de öyle kalmak istiyorum.

BİR TARAFTAR GÖZÜYLE QUARESMA BEŞİKTAŞ'A ÇOKTA BİR ŞEY VERMEDİ

Quaresma'nın yetenekleri tartışılmaz, geldiğin de ortalık yıkıldı. Herkes inanılmaz bir futbolcu geldi diye konuştu. Ben ispanya'da 6 senede 80-85 gol attım. Şampiyonluğu oynadığımız senede Real sociedad'ta 23, Villareal de ise 18 gol attım. Quaresma çok göz önünde olan bir yıldız. Beklentiler çok fazla ama sahada bekleneni yansıtamadı. Bir Beşiktaş taraftarı gözüyle Quaresma geldiği günden beri Beşiktaş'a ne verdi derseniz bence çokta bir şey vermedi. Beşiktaş taraftarı başarılı futbolcuyu sever ama gerektiğinde tepki göstermesini de bilir.

GUTİ DÜNYANIN EN İYİ ON FUTBOLCUSU ARASINDA...

Dünyada on futbolcu saysalar Guti'yi onun içinde sayarlar. Hayatında sadece Real Madrid'te oynamış bir oyuncu.... Beşiktaş'a gelince ortalık ayağa kalktı. Ben hala ispanya'da dolaşırken insanlar bana Beşiktaş'ta Guti'yi soruyorlar. Türkiye'nin de reklamı oldu.

SUÇLUYMUŞUM GİBİ GÖSTERİLMEK BENİ ÇOK ÜZDÜ.

Hayatımda 14-15 sene birinci ligde oynadım . ilk kez bir maçta böyle bir polemik yaşadım sahada. O an Türkiye'den ve Beşiktaş'tan ayrılmayı kafama koydum. O olayda sanki ben suçluymuşum gibi gösterildim. Benim o gün kafa olarak mental olarak bittiğim gündü. ben o gün sahada küfür yedim, ama ben sanki Quaresma'ya küfür etmişim gibi yansıtıldı. Ben sadece buna üzüldüm. Sorun değil karşımdaki Quaresma olur başka bir genç arkadaş olur maçtan sonra o sinirle de biriyle de tartıştım. O günden sonra kimse beni ne 18 kişilik kadroda gördü ne de idmanda...

BEŞİKTAŞ'TA BAZI OYUNCULARA TOLERANS ÇOK BAZILARINA DA AZ...

Keşke bende Villareal'de oynarken beş türk olsaydık da oturup konuşsaydık, ama böyle bir imkan olmadı. Şimdi onlar birlikte oturup konuşuyor diye, yani beş Portekizli var diye suçlayamayız. Futbol takım oyunu bir yer aksarsa her yer aksar. Malesef Beşiktaş'ta da sorun bazı futbolcular kötü oynadı mı tolerans fazla bazılarına az.... Böyle olunca da sıkıntı yaşanıyor.

ARDA İSPANYA'DA BAŞARILI OLACAK...

Arda gol atmaktan çok gol attırmayı seven bir futbolcu. Şu ana kadar da Atletico Madrid'te attırdığı gollerle dikkat çekti. Arda'dan ben de gol bekliyorum... Arda, Türkiye kanatta oynuyordu ama Madrit'te hem sağda hem solda bazen de serbest oynuyor. Ben ardanın başarılı olacağına inanıyorum. Arda golünü de atarsa daha da başarılı olacağına inanıyorum.

TÜRKİYE'YE VE BEŞİKTAŞ'A GERİ DÖNMEM O ZAMAN DOĞRUYDU AMA YAŞADIKLARIMDAN SONRA KEŞKE DÖNMESEYDİM DEDİM.

Beşiktaş'a 2. kez gelme kararım o zaman en doğru karardı. Türkiye'ye dönmek o şartlarda maddi ve manevi anlamda doğruydu, ama bugün aynı şeyin yapmazdım. İki senede yaşadıklarımdan sonra keşke dönmeseydim olurdu. Ben kimsenin yaşamadığı inanılmaz sakatlıkları yaşadım. Bazılarının futbolu bıraktığı sakatlıklardan sonra ben tekrar sahalara geri döndüm. Oynadığım takımları zirveye taşıdım. iyi günler de gördüm kötü günler de ama hep ayağa kalkmasını bildim. İstediğim şeyler olmayınca ben bir yerde duramam, kişilikli bir insanım. Benim için para pul maddiyat önemli değildir. Benim için önemli olan bana uygun yerde rahat edeceğim yer olmasıdır.

MİLLİ TAKIM AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI'NDA OLMALI

2008 yılınca inanılmaz bir maç oynadık Hırvatistan'la onların da bir hıncı olacaktır. Yaşadığımız bu zor süreçte birlik beraberlik içinde milli takımımıza destek verip onların 2012 Avrupa Şampiyonası'nda yer almasını sağlamalıyız. Maddi, manevi, sosyal her anlamda turnuvada yer almamız gerekiyor. Hırvatistan maçı bizim için çok güzel bir geri dönüş olabilir. O yüzden milli takımımıza sahip çıkmalıyız.

KENDİNİ İYİ HİSSEDEN DOLU BİR NİHAT OLMAK İSTİYORUM.

Biz futbolcular futbolun dışında kalamayız. B lisansı antrenörlük diplomam var. Bunu geliştirmek istiyorum. Yabancı dil de öğrenmek istiyorum. Kendini iyi hisseden dolu bir Nihat olmak istiyorum.

BEŞİKTAŞ'I 4-2-3-1 SİSTEMİYLE OYNATIRDIM

Ben olsaydım Beşiktaş'ı 4-2-3-1 sistemiyle oynatırdım. Quaresma'yı da forvet arkasında serbest bırakırdım. Güçlü bir Guti'yi oynatırdım ama güçsüz Guti'yi oynatmam.
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~