Ana Menü

Van'da 7.2 Şiddetinde Deprem

Başlatan ilhan mansız_melis, Ekim 23, 2011, 14:24:17

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Ortak yayın varmış bugün tüm kanllar için

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

ilhan mansız_melis

Bu soğukta umarım bi işe yararız.  :-\
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

eRe

Ben geldim arkadaslar. Merak ettiginiz yorumlarla ilgili bi sorunuz olursa mesaj atin ;) ayrica her ana kutsaldir lafindan sonra gokhanin videosu icin tesekkur ederim kardesim umarim herkes izlemistir :) vana yardim amacli sergi planliyorum tum geliri vana gidecek tahminen 10 bin liralik bir yardim hedefi. Yarin sponsorlarla konusucam. Ayrica okulda bir kac kulup baskani kampanya baslattik ve giysi gondermeye basladik 2 kamyon gonderdik simdiye kadar. Umarim daha da artar ama yagmalanmasi yolda cok rahatsiz ediyor beni. Kardes kardese bunu yapmaz. Acikta otururken kardesi yardimin ona ulasmasini onlemez. Yazik. Umarim bizim gercek kardes oldugumuzu anlarlar
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

DIABLO

Van depreminin ardından, eski başbakanlardan Bülent Ecevit döneminde "geçici" olarak toplanmaya başlanan, ancak AK Parti iktidarı döneminde "kalıcı" hale getirilen ve yıllardır toplanan deprem vergilerinin nereye gittiği tartışma konusu oldu.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamuoyunun yoğun baskısına dayanamayarak toplanan vergilerin nereye harcandığını açıklamak zorunda kaldı:
"Toplanan vergiler sağlık, eğitim, duble yollara harcandı"
Tütün ve sigara kaçakçılığı ile mücadele eylem planını açıkladığı basın toplantısında konuşan Şimşek'e, 1999 depreminden sonra çıkarılan vergiler neticesinde yaklaşık 46 ila 48 milyar liralık gelir elde edildiği ve bu vergilerin nereye harcandığı soruldu.
74 MİLYONUN İHTİYACI İÇİN HARCANDI
Şimşek, toplanan vergilerin sağlık, eğitim, duble yollar gibi 74 milyonun ihtiyacını karşılamak için kullanıldığını söyledi. Şimşek, uluslararası vergi uygulamalarında da 'tek bir harcama için vergi toplanması' mantığının doğru bulunmadığının altını da çizdi.
Maliye Bakanı, bu vergilerin kendilerinden önceki hükümet döneminde 'geçici' olarak çıkarıldığını; ancak daha sonra yine kendilerinden önceki hükümet tarafından 'kalıcı' hale getirildiğini anlattı. Dolayısıyla kendi hükümetleri döneminde 'deprem' adı altında bir vergi uygulamaya koymadıklarını, mevcut şekliyle vergi alımına devam ettiklerini söyledi.
Bakan Şimşek, 46 ila 48 milyar lira toplandığına ilişkin rakamın ise doğru olup olmadığına bakması gerektiğini belirtti. Şimşek, sadece sağlık harcamalarına 1 yıl için 44 milyar lira aktarıldığına vurgu yaptı.
MAAŞINI BAĞIŞLAYACAK
Şimşek ayrıca, hükümet olarak deprem yaralarının sarılması için ellerinden geleni yaptıklarını belirtirken, bireysel olarak bir aylık maaşını depremzedeler için bağışlayacağını da duyurdu.
DEPREM VERGİSİ NEDİR?
Marmara depremi sonrasında deprem yaralarını sarmak ve depreme dönük çalışmalar için 26 Kasım 1999'da çıkarılan 4481 sayılı kanun ile Ek Gelir, Ek Kurumlar, Ek Emlak ve Ek Motorlu Taşıtlar vergisi getirildi. Ayrıca Özel İletişim ve Özel İşlem Vergisi adı altında iki yeni vergi uygulamaya girdi.
Özel İletişim ve Özel İşlem Vergisi uygulamaları önce bazı kanunlarla uzatıldı. 2003 yılı sonunda özel işlem vergisi kaldırılarak; özel iletişim vergisi kalıcı hale getirildi.
Buna göre telefon kullanan ve telefon abonesi olan herkes, aboneliğinin başında, Özel İletişim Vergisi ödüyor. Yeni aboneler için ödenecek vergi tutarı her yıl başında, yeniden değerleme oranında artırılıyor. 2011 yılı için 34 lira olarak belirlenen yeni abone vergisi; 2012 yılında yüzde 10 civarında artarak 38 liraya yükselecek.
Telefon aboneleri ayrıca konuşma ücretlerinin yüzde 25'i oranında da özel iletişim vergisi ödüyor. Maliye, 2011 yılında 4.4 milyar lira özel iletişim vergisi toplamayı planlıyor. Bu yılın 9 ayında toplanan vergi ise 3.3 milyara ulaşmış bulunuyor

Kaynak : http://www.internethaber.com/deprem-vergileri-bakin-nereye-harcanmis--380313h.htm#ixzz1c3JyVJRr

Deprem vergisi? yola gitti. Yol vergisi? Sağlığa kaçtı. Sağlık vergisi? ÖTV oldu. Peki ÖTV? O da Güncelleme oldu!!!
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

Banucan

komşu komşu hu hu oğlun geldimi?
geldi
ne getirdi
inci boncuk
hatırlarmısınız bu tekerlemeyi ona benziyo sanki :D
FEDA

DIABLO

Komşu komşu
Hu hu
Oğlun geldi mi?
Geldi
Ne getirdi?
İnci boncuk
Kime kime?
Sana bana
Başka kime?
Kara kediye
Kara kedi nerde?
Ağaca çıktı
Ağaç nerde?
Balta kesti
Balta nerde?
Suya düştü
Su nerde?
İnek içti
İnek nerde?
Dağa kaçtı
Dağ nerde?
YANDI DA BİTTİ KÜL OLDU!

böylemiydi ;D
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

ilhan mansız_melis

Deprem vergileriyle yol yapıldı,birileri zengin oldu. Olan yine halka oldu.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Banucan

tamda öyleydi Cihan
aynen Melis işte yandı bitti kül oldu
FEDA

NoPasaran

Bu yol ihaleler kime verildi acaba

Paralara bak ya duble yola gitmis

Ne devletmis arkadas
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Simurg

deprem vergisi deprem fonuna gitmeli
yol vergisi yola
su vergisi suya
bunun olması gereken ''bu'' iken
yapışanlar çok yanlış.

Biz buarada hala istanbul kültür başkenti vergisi ödüyoruz.
Biteli kaç ay oluyor ;D

BEŞİKTAŞK

Banucan

öyle be Büşra cım vergi koyarken hemn buluyolar bir bahane ama bitti vergi alınmıycak denmiyor
bildiğim kadarıyla köprü borçları bittiğinde köprü geçişlerinden para alınmıycaktı
şimdi otobandan bile alınıyor
yani madem bizim vergimizle yapılıyor bu yollar bedava olması gerekmiyor mu?
neyse susuyorum
FEDA

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ERHUN

Böylelerinin kafasını odun vb şeylerle patlatacaksın. Yere yatırıp şerefsizlerin kafasını tekmeleyeceksin.

Bu arada toplanan o paralarla bırak Van'ı bütün Doğu kurtulur, giderse...

CR7

o para bazı ülkelerin bu zamana kadar gördüğü paradan kaç kat daha fazla kim bilir.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Simurg

herkes bir değil bunlar yüzünden iyi niyetli insanlarıda soğutuyolar
pisliklerinede bulaştırıyorlar.
Beğenmiyorsan o bayarğı defol amerikanın çöplüğünde yaşa
dua edin ki beze yapmayı düşündüğün şeylerle ilgili başka planlar yapılmasın

BEŞİKTAŞK