Ana Menü

Van'da 7.2 Şiddetinde Deprem

Başlatan ilhan mansız_melis, Ekim 23, 2011, 14:24:17

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DIABLO

Öyle babayiğit varmı haritadan silebilecek ?
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

NoPasaran

Onlarda seni yakar sercan..

Binlerce insan ölür ve biter..

Ortada bir problem var ve bu problemin çözümü için adım atlacaksada sürekli olarak karşı çıkışlar oluyor..

Kimse aptal değil onlarında ben bu işten zevk aldıklarını düşünmüyorum..

Bu iş zihniyet meselesi..

Herkes değişecek, sen değileceksin,ahmet abi değişecek, ben değişeceğim, büşra değişecek cem baba değişecek..

İnsanların kürt diye ayırt edilmediği bir dünya yaratılacak

O gün bu kavgalar bu pankartlar son bulacak..

Ancak bunu kimse istemiyor çünkü kapitalizm bu kandan para kazanıyor..

Bizde ona göre gidiyoruz

Bu 7.2 pankartını açanda
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

gercekci olmakta fayda var
son zamanlarda yasanan olaylari,kiskirtmalari provokasyonlari kimse onaylamaiyor
daha sert bi tutum uygulanabilir,emniyet daha baska bi strateji gelistirebilir
bunlarin hepsi tartisilir
lakin bu olaylari cözmek icin verilen teklifler yasananlardan daha kötü
pire icin yorgan yakmak denir buna
insanlari böyle katletmek,sizin deyiminizle haritadan silmek ne insanliga sigar,ne dinimize nede türkiyenin geleneklerine sigar
üzerlerine bomba yagdirip oradaki cocuklari,kadinlari,yaslilari öldürmeyi istemek ya bi anlik kizginligin sacmalamasi yada düsüncesizlik göstergesi
hadi size uyduk,yaptik böyle bi sey
hicmi vicdaniniz sizlamayacak oradaki cocuklarin ölümüne?
filistinli cocuklarin ölümü icin israile kin kusarken kendimz nasil böyle bi sey yapabiliriz?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

KeePSaKe

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Mart 22, 2012, 23:19:28

Böyle olsa herşey bitecek mi abi peki ?
Since 1903

unicorn

Alıntı yapılan: KeePSaKe - Mart 23, 2012, 13:34:21
Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Mart 22, 2012, 23:19:28

Böyle olsa herşey bitecek mi abi peki ?

Hiçbirşey bitmeyecek tabi ki. Başka ayırımlar başlayacak.

İnsanları birbirinden uzaklaştıracaklar sürekli. Yıllardır böyle değil mi zaten?

Sağcı-solcu davasına kaç ailenin ocağına ateş düştü. İnsanları başkalaştırmazlarsa işlerini yürütemez bazı kesimler.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

Brestgerfich

80ler sağ sol
90lar alevi-sünni
90+ kürt-türk.

yerler bizi, yerler.
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

eRe

eğer sorun yaratıp onu duzeltmek ıcın ugrasmazsan kımse senı takdır etmez
sorun yok hıc bırsey yok o zaman bırılerı neyı duzeltecek nasıl takdır alacak?
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

unicorn

Düzeltemiyorlar da Erdem, ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar.

Baksana hergün yeni bir skandal patlıyor. yok o onla görüşüyormuş, öbürüyle anlaşma yapılıyormuş falan filan.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

beckyZWICKY

gerekirse pire için yorganda yakılır.. 1 Şehit için 1 Şehirde yakılır.. Elimde olsa ilk kıvılcımı ben atmayada razıyım..

Zırt pırt şehit haberi ve ailelerinin halini görmektense komple haritada o dağları görmemeyi yeğlerim.. Ne pahasına olursa olsun.!

Bildiğiniz üzre ben şuan askerdeym. Göbeğindeyim bu psikolojilerin herşeyin.. Buradaki temiz masum cocuklar ve bunların ailelerinin halini görüyorum sık sık.. Çatışmalar olmasa bile aileler perişan uyuyamıyor oğullarını düşünmekten..

benim düşüncem bu. ve bu düşüncenin, işin özüde; Bunları yakanı ailelerini yakanın sülalesini yaksalar dönüpte bakmam.!

Gazi günlerinde kışlaya misafir getirilen ayakları kopartılan insanları ve bu insanların başlarının hep eğik olmasını gördüğüm zaman içim acıyor anlıyormusun?

Şehit günlerinde, Şehit ailelerini kışlada misafir ettiğimizde gözleri ve kendisi yaşlı olan anaları babaları gördüğümde içim yanıyor anlıyormusunuz?

Anlamıyorsunuz ama işte maalesef.. Anlasanız 1 şehit için dünyaların yakılacağını hissederdiniz.. Tıpkı o ailelerin dünyasının yakıldığı gibi..
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

NoPasaran

Alıntı yapılan: beckyZWICKY - Mart 23, 2012, 20:54:09
gerekirse pire için yorganda yakılır.. 1 Şehit için 1 Şehirde yakılır.. Elimde olsa ilk kıvılcımı ben atmayada razıyım..

Zırt pırt şehit haberi ve ailelerinin halini görmektense komple haritada o dağları görmemeyi yeğlerim.. Ne pahasına olursa olsun.!

Bildiğiniz üzre ben şuan askerdeym. Göbeğindeyim bu psikolojilerin herşeyin.. Buradaki temiz masum cocuklar ve bunların ailelerinin halini görüyorum sık sık.. Çatışmalar olmasa bile aileler perişan uyuyamıyor oğullarını düşünmekten..

benim düşüncem bu. ve bu düşüncenin, işin özüde; Bunları yakanı ailelerini yakanın sülalesini yaksalar dönüpte bakmam.!

Gazi günlerinde kışlaya misafir getirilen ayakları kopartılan insanları ve bu insanların başlarının hep eğik olmasını gördüğüm zaman içim acıyor anlıyormusun?

Şehit günlerinde, Şehit ailelerini kışlada misafir ettiğimizde gözleri ve kendisi yaşlı olan anaları babaları gördüğümde içim yanıyor anlıyormusunuz?

Anlamıyorsunuz ama işte maalesef.. Anlasanız 1 şehit için dünyaların yakılacağını hissederdiniz.. Tıpkı o ailelerin dünyasının yakıldığı gibi..

Sercan bizde askerlik yaptık.. Hatta ben kısa döenm olmamam rağmen kapıda sabaha kadar durup, iskendurunda kırmızı alarm verilmişti. Bomba yüklü beyaz taksi üzerinzie gelirse hedef gözetmeksizin ateş et diye. 3 saat yaşadım öyle tek başıma ve her gelen aracın bomba yüklü araç olduğunu düşünerek..

Zor şeyler bunlar..

Terörü kim yapıyorsa Allah belasnı versin zaten..

Ancak artık çözüm vakti ve yıllardır savaşarak çözüm bulunamadığı gün gibi ortada..

250 bin Şehit verdiğimiz ÇANAKKALE ZAFERİ bile tartışmaya açılabiliyor artık. Mustafa Kemalin ya İstiklal Ya Ölümü doğru bir stratejimiydi diye herkes tartışabiliyor..

İnsanları farklılaştırırsan insanlar sana düşman olur diyrum..

Bu düşmanlığın temelinde KULLANILAN KÜRTLER ve FAŞİST HALKımız yatıyor..

Ben çevremden gördüklerimi yazsam burada sayfalar sürer..

Kürtler Kokar..
Kürtler Yıkanmaz
Kürtler Allaha kitaba söver
Kürtler acımaz

cart curt..

ya kim kabul edebilir bunları. Dağdakileri geçiyorum daha İstabuldakileri yanınıza alabiliyormusunuz..

Apartmanımızda Kürt Komşumuz var ve kadın allahı var belkide apartmanın en iyi kadını. ANCAK BİZDEN BAŞKA HERKES UZAK DURUYOR. Sürekli bir sorun yaratılmak isteniyor..Şimdi o kadın ne yapabilir.. Kendisine kucak açan kürt kardeşleri ile beraber olmasın mı ?

Devlet dairelerine girerken bir insanın ırkı, mezhebinin konu olduğu, sağlık raporları alırken yine ırk ve mezhep ayrımı yapıldığını biliyormusunuz ?

Burada ben bazı konuları açmak istemiyorum ama sırf Ailemin Alevi olduğu için "devlette" yaşadığımız sorunları ben bilirim ben bilirim. Birde kürtleri düşünüyorum (onlar şeklen daha belli) yazık diyorum..

Bu düşünceler insanı düşman eder. Daha deprem olur olmaz, Allah cezasını verdi bu adamların dersen o adamda gün gelir "7,2 yıkamadı TC mi yıkacak" der..

Sen demezmisin ya ? Bu konunun ilk baştaki mesajlarına bak, Faşişzmi gör. Depreme iyi olmuş diyen insanlar oldu burada, twitterda, facebook ta..Sen onları yakalım yıkalım demedin, şimdi 7,2 yıkamadı diyen adamı yakalım öldürelim gömelim..

Söylermisin hangi adalete sığar..

İğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batırmak lazım..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Son 20-25 dakikadır buraya çok şey yazdım sildim en sonunda fazla uzatmadan düşüncelerimi özet geçmeye karar verdim.

Bizi kendilerinden soğutanlar onlar. Andaç'ın dediğine benzer bir olay benimde başıma geldi. İyi geçindiğim biri vardı, televizyonda şehit haberleri verilirken dağda yaşayan mahluklara "bizimkiler" dedi o gün bugündür görüşmem. Bakırköy'de karşılaştık selamını dahi almadım, almamda.
Bu yaşa kadar kin tutmayan ben, son 2-3 yıldır inanılmaz kindar biri oldum. Hani bir soru sorulmuş vicdanınız sızlamayacak mı? diye. Benim sızlamaz ondan eminim.

Bu milletin başına ne geldiyse acıma duygusundan geldi. Bulgarlar dedelerimizi kesti bir şey yapmadık, ermeniler kardeşlerimizi doğradı sesimizi çıkarmadık, çinliler kardeşlerimize zulüm etti hâlâda etmeye devam ediyor sesimiz çıkmıyor. Bu millet kendine gelmedikçe her gelen enseye tokadı vurur. Sahte kahramanlıklara alkış tutmakla olmuyor bu iş. Hee unutmadan "van minüt"!

beckyZWICKY

Aslında yıllardır hep bu "Şöyle olacak böyle olacak, Düzelecek, Şöyle bi dünya yaratılacak, Ayırt edilmeyen rengarenk dünyalar yaratılacak" felsefesiyle yıllardır bitmedi. Yıllardır ailelerin ocağına ateş düştü. Sen sırf böyle der ve beklersen bitiremessin. Bitirtmezler.

Sazı eline alıcan, noktayı koyucan.

Ah ne isterdim öyle bi imkanım olsun...
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

IL Capitano

genc arkadaslari anliyorum, anlamamak imkansiz asllinda. yurt disinda yasayan biri olarak sunu söyleyebilirim, bugun olanlar, 50-60 yilin asker taarafindan o bölgede yaptigi zulumun bir eseridir. arkadaslarim var, midyatli, karsli , anlattiklari hikayeler var akillara durgunluk verir. tabii hikayeler babalarinin, dedelerinin basina gelenler. yillarca hor görup, zulum, iskence yapip sonra bunun hic bir sekilde bize geri dönmemessini beklemekte biraz naif bi dusunce. yalniz sunuda söyliyebilirim, 20 öncesine kadar bizim ulkede sag göruslu degil isen devlet haini idin. cocuklugumuzda kürt diye bir sey bilmiyorduk. dagda yasayan Türklerdi onlar. bu bir devlet politikasiydi 50-60 yil, iste simdi onun cezasini cekiyoruz.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

keskinli

anlatmakla anlamayacak noktaya gelinmis
terör amacina ulasiyor demekki
paracalanin o zaman yugoylavya gibi,belki o zaman birligin dirligin kiymetini anlarsiniz
yada;
cagirin saddami basin gazi coluk cocuk demeden,Allahdan korkmadan insanliktan cekinmeden
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin