Ana Menü

Bu Takım Pozisyona Giremiyor

Başlatan unicorn, Ekim 02, 2011, 13:19:35

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

unicorn

Bazı yazarların ve futbol yorumcularının Beşiktaş üzerinde yaptığı bu yorum çok kafama takıldı ve irdelemek istedim.

Bu yıl tüm maçlarımızı izledim 90 dakika, Bursa maçı hariç. Takımda bir tutukluk olduğu kesin ama "pozisyona giremiyor" demek çok farklı.

Beşiktaş herkesden önce açtı futbolun perdesini, herkesten önce başladı futbola ve o kadar çok saha dışı şeylerle uğraşıldı ki takımın kendini bu kadar toparlaması bile bence şaşırtıcı.

Ligin başlamasına 1 ay kala hocasız kaldı bu takım. Apar topar bir hoca geldi aldı takımı çıkardı sahaya.

Guti'nin durumu, Almedia'nın sakatlığı,Edu ve Simao'nun "0"a yakın katkısı vs vs vs. derken Beşiktaş hafta başına kadar ligin en çok gol atan 2. takımıydı. Bursa'nın ve Fener'in 4 atmasıyla şu anda tablo değişti, belli mi olur bizim G.Antep'e kaç atacağımız...

Gelelim Avrupa Ligi'ne.

Beşiktaş orada da mı pozisyona giremiyor. Anderlecht ile birlikte gruplarda en çok gol atan takım Beşiktaş. Sadece kendi grubunda değil tüm turnuva genelinde.

Peki biz bu golleri nasıl atıyoruz?

Pozisyona girmeden mi?

Beşiktaş pozisyona girmekte zorlanıyor.Doğrudur.Ama zor mor bir şekilde giriyor. Kimse kusura bakmasın. İsmail sol bek,Ekrem sağ bek,forvet Edu,kanatta böylesine kötü bir Simao ile bu kadar pozisyona giriliyor, bu kadar gol atılıyor. Daha iyileri olsa ne mi olur?

Lig Tv iflas eder, Beşiktaş 20 puan farkla şampiyon olur. Uefa kupasını da güle oynaya alır.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

Batuhan

bizim nedense hiç gökhan gönül-santos ayarında beklerimiz olmadı :)
Koca hestiy aya bedenem ?

ilhan mansız_melis

Bence bu biraz da forvet oyuncumuzdan kaynaklanıyor.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

Arkadaşlar sanırım yazını okumadılar rıza..

Gol atmak çok pozisyona girmekle alaklı gibi görünsede bazen yanıltabiliyor bu tarz şeyler..

Beşiktaş gerçek anlamda bence pozisyona giremiyor.

Stoke maçında da duurm öyle örneğin. Tek kale oynadığımız maçtı çoğu zaman ama pozisyon varmı ? Yok gibi bişey..

Beşiktaş ilerkli dönemlerde büyük sıkıntılara girecek diye düşünüyorum..

Bunun nedenini daha önce söyledim yine söylüyorum..

Quaresma
Simao
Fernandez
Ernst
Necip
Almeida
Pektemek
Holosko
Aurelio

Toplasan 30 gol atarmı atmazmı düşüncesine sahip olacağın oyuncular. Yani gol yetenekleri çok kısır oyuncular ...

Alex diye diye kıçımızı yırttığımızda insanlar bizi yanlış anlıyor ama şunu anlatmak istiyorum ben

Alex =Gol..

Gol atan takım rahatlar.

TIpkı Maccabiye attığımız 5 lik maç gibi. Almeida attı ve rahatladık sonra 5 olduk..O gülü atamazsak o maç bizim için cehennem azabı oluyor..

Baskı kuramamızın ikinci nedeni de..

Hücuma katılamayan oyuncularımız.. Örneğin Quaresma. İstediği kadar yetenekli olsun Beşiktaş ataklarını tamamen yavaşlatan bir oyuncu. Hızlı olmadığı , tek pas ile dikine oynamadğı her maç sıkıntı yaşıyoruz.

Simao da aynı şekilde bu sene. Verecek kaçacak çalım atacak kaleye vuracak oyuncumuz yok..

Topu alan kendi etrafında dönüyor :)

Stoke maçında biraz paslaştık takımın ne kadar rakip saha da olduğunu gördük..

Baskı kurmak için mutlaka ve mutlaka Quaresma ve Simaonun bencilliği bırakıp, tek paslarla rakip kaleye gitmesi, öldürücü anlarda çalım atarak gol atmamız gerekmektedir..

Quaresmaya ver topu, 5 kişiyi geçsin gol atsın dönemi olmaz olamaz...

İkinci sorunu çözmek hocanın işi. Q7  Simao Fernandez ile konuşursa ikinci sorun çözülür daha baskıl oynarız..

Ancak birinci sorun bu kadroyla çözülemez. Mutlaka ve mutlaka GOL ATABİLEN Bir tane forvet hatta bir tanede Simaonun yerine çok daha skorer orta alan oyuncu alınmalı idi :=)

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Ersin Develi

Pozisyona girmeden bu kadar gol atılıyorsa,pozisyona girsek ne olur :)
Bursa maçını saymıyorum,onu bir istisna olarak kabul ediyorum.
Ama diğer maçlarda çok iyi değildik ama çok kötü de değildik.
Almeida'nın takıma dönmesiyle ve Simao'nun kendini bulmasıyla takımın daha iyi olacağına inanıyorum.
Bu arada dediğin gibi gruplarda en çok gol atan takım biziz.Ligde Antep'e 3 gol atmamız halinde yine en iyi averaj bizde olacak.

Şöyle bir şeyde var.
Bizde medya desteği yok,olmadı da
Hakemlerin koruması kollamasıda yok (ki olmasını da istemem)
Şike operasyonunda araya kaynamamız.
Beşiktaş'ın yöneticilerin Beşiktaş'ın haklarını savunamaması
vs vs
Rakiplerimizin ne kadar korunup kollandığını biliyoruz
Buna rağmen her alanda mücadele etmek zor ama ediyoruz

El Maestro

Pozisyona giremiyoruz buna bende katılıyorum ..

Attığımız gol sayısı örnek verilmiş ama bence bu baz olamaz çünkü sezon başından beri attığımız gollerin %80'i duran toptan .

Bunun ana sebebide; Ne Almeida ne Edu nede Pektemek hiç biri tek forvet oyuncusu ve leblebi gibi gol atan santrafor değil .. Bunu sene başından beri 50 defa yazmışımdır , yine yazıyorum bu takımın Carew'den sonra golü koklayan bir forveti olmadı .. Ordan burdan bir oyuncu getirecektin sadece gol atsın bize yeterdi ..

Aynı şekilde size sorsam Quaresma sezon boyunca 10 gol atarmı ?

Simao 10 gol atarmı ?

Bu adamlar skora etki etmedikçe pozisyonda dolayısıyla olmaz ..

Fenerin son maçlarına bakın Caner gol atıyor, Stoch atıyor, Alex zaten atıyor .. Hem ofansif kanat oyuncuları skora etki ediyor hemde forvet arkası oyuncusu ..

Kağıt üzerinde bakıldığında kanat oyuncularımız çok can yakar gibi gözüküyor ama skora etki olmadıktan sonra hiç bir anlamı olmuyor bunların hiç birinin ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

Batuhan

ben de farklı açıdan yorum katmak istemiştim,beklerimizden sağlam destek alırsak illa ki golü buluruz :) fakat serkan abi'ye de katılıyorum,bizim gerçekten golcü diye tabir ettiğimiz bir oyuncumuz yok.

Bakın Lille takımında Sow diye bir adam var.Trabzon maçında olmayacak açıdan golü attı :)

bizim forvetlerimizi koyun oraya,hangisi onu kesinlikle atar diyebiliriz ki ? bu da hücumda yetersizliğimizi gösteriyor bence.

Volkan abi sana da katılıyorum,Quaresma ve Simao'nun takım oyunu oynaması şart.Quaresma gerçekten atakların hızını kesiyor fakat düşünüyorum da,bu takımda hızlı atak oyununa ayak uydurabilecek bir forvet yine yok :) Holosko'yu tam forvet sayamıyorum nedense.

Bu noktada düşünüyorum işte,Quaresma'ya daha iyi destek olan bir bek oyunumuza ne katar diye.
Koca hestiy aya bedenem ?

Grocbenn

Şu anki attığımız gol sayısını kaale alırsak çok yanılırız.

Zaten bu sezon attığımız gollerde organize olarak attığımız gol sayısı çok az.Duran toptan çok gol bulduk.

Duran toptan gol bulmak tabi ki çok büyük marifet ama rakipler buna önlem aldığı zaman tıkanırız.

Arkadaşlar zaten güzel belirtmiş.Bizim sıkıntımız ilerideki adamlarımız gol koşularını ve gol vuruşlarını çok iyi yapamayan adamlardan oluşması.

Holosko'nun Bursa'ya attığı golü Simao ve Q7 ömründe atamaz.Çünkü stil olarak bu tip oyuncu değiller.

O yüzden Q7-Simao aynı anda sahada olması bizim gol pozisyonu sayımızı kısıtlı tutuyor.

Ama Bebe iyi döner ise takıma kademe atlatabilir.Bizim ihtiyacımız gol koşuları yapabilen iyi bir kanat ve forvet arkası.

saldır beşiktaş

Golcü sıkıntımız olduğunu düşünmüyorum.
Sağlıklı bir Almeida Mustafa ikilisi takımın gol yükünü çeker.
Almeida zaten 4 maç 4 gol gibi çok iyi bir başlangıç yapmıştı malesef şansız bir sakatlık geçirdi.

Mustafa ise geçirdiği ağır sakatlıktan sonra daha yeni yeni kendini buluyor.
1-2 ay içerisinde çok daha iyi atan attıran bir Mustafa izliyeceğimizi düşünüyorum.

Bu takımın sadece sağlam bir sağ beke ihtiyacı var.
Şuan ki mevcut kadroda Hilbert'ten başka o bölgede sırıtmadan oynayacak oyuncu yok.
Hilbert'te orjinal bir bek değil malesef  çok fazla mücadele etmesine rağmen hataları oluyor.
Devre arası mutlaka bu bölgeye takviye yapılmalı.

Pozisyon meselesine gelince.
Stoke maçında benim dikkatimi çeken takımın final paslarını bir türlü yapamaması.
Rakibin ceza yayına kadar çok iyi getiriyoruz topu ancak finali bir türlü yapamıyoruz.
Stoke maçında dikkat ettiyseniz en az 4-5 gol olacak fırsat bu topların kötü kullanılması nedeni ile hibe oldu.
İletişim problemi olduğunu düşünüyorum takımda oyuncular birbirinin ne yapacağını bilmiyor malesef.
Antremanlarda özellikle bu işin üzerine gidilmesi gerek.
Bu problemi halledersek pozisyona girmekte sıkıntı duyacağımızı düşünmüyorum.

"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

El Maestro

Alıntı yapılan: saldır beşiktaş - Ekim 02, 2011, 19:24:52
Golcü sıkıntımız olduğunu düşünmüyorum.
Sağlıklı bir Almeida Mustafa ikilisi takımın gol yükünü çeker.
Almeida zaten 4 maç 4 gol gibi çok iyi bir başlangıç yapmıştı malesef şansız bir sakatlık geçirdi.

Mustafa ise geçirdiği ağır sakatlıktan sonra daha yeni yeni kendini buluyor.
1-2 ay içerisinde çok daha iyi atan attıran bir Mustafa izliyeceğimizi düşünüyorum.

Bu takımın sadece sağlam bir sağ beke ihtiyacı var.
Şuan ki mevcut kadroda Hilbert'ten başka o bölgede sırıtmadan oynayacak oyuncu yok.
Hilbert'te orjinal bir bek değil malesef  çok fazla mücadele etmesine rağmen hataları oluyor.
Devre arası mutlaka bu bölgeye takviye yapılmalı.

Pozisyon meselesine gelince.
Stoke maçında benim dikkatimi çeken takımın final paslarını bir türlü yapamaması.
Rakibin ceza yayına kadar çok iyi getiriyoruz topu ancak finali bir türlü yapamıyoruz.
Stoke maçında dikkat ettiyseniz en az 4-5 gol olacak fırsat bu topların kötü kullanılması nedeni ile hibe oldu.
İletişim problemi olduğunu düşünüyorum takımda oyuncular birbirinin ne yapacağını bilmiyor malesef.
Antremanlarda özellikle bu işin üzerine gidilmesi gerek.
Bu problemi halledersek pozisyona girmekte sıkıntı duyacağımızı düşünmüyorum.

Bişey sorcam yanlış anlama sakın,

Golcü sorunu yok demişsin eyvallah öyle düşünebilirsin, sadece sağ beke ihtiyaç var demişsin .. Bu noktaya değincem ;

Ekrem ve Hilbert'in yerine Bosingwa'yı koy sağ beke, gerçekçi olarak bak sence durum ne kadar daha farklı olurdu ?

Tabiki fark yaratırdı ama bütün olayı sağ beke bağlamak biraz abes kaçıyor ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

saldır beşiktaş

Bosinngwa çok daha farklı kılardı bu takımı.
Kanat organisyonlarımız çok daha fazla olurdu.
Önünde oynayan oyuncular (Quaresma,Simao) kendilerini daha rahat hissederlerdi hücum açısından.
Daha fazla isabetli orta açılırdı buna bağlı olarak daha fazla pozisyona girerdik.

Bir bek fark yaratır kaliteli olunca en büyük örneği gözümüzün önünde;
Gökhan Gönül nasıl fark yarattığını hepimiz görüyoruz.

Yine söylüyorum santarofor mevkinde herhangibi bir oyuncuya ihtiyaç yok.
Almeida'dan iyisine bütçemiz yetermi ?
Yerli olarak Mustafa'dan iyisini bulablirmiyiz ?

Kadromuzun en büyük eksiği sağbek.
Kaliteli bir sağbek çok daha farklı kılar bu takımı  :ok
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

NoPasaran

Mustafa Mustafa Mustafa

Naptı bu Mustafa ya ?

Attığı bir tane golü var başka neyi var ?

Birden dünya yıldızı yapmayı ne çok seviyoruz..

Tıpkı Batuhan Gibi, Tıpkı Aydın karabulut gibi..

An itibari ile

Beşiltaşın 1 tane forveti vardır..

Oda Almeidadır,

Aslında oda tartışılmaktadır.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Ekim 02, 2011, 22:35:04
Mustafa Mustafa Mustafa

Naptı bu Mustafa ya ?

Attığı bir tane golü var başka neyi var ?

Birden dünya yıldızı yapmayı ne çok seviyoruz..

Tıpkı Batuhan Gibi, Tıpkı Aydın karabulut gibi..

An itibari ile

Beşiltaşın 1 tane forveti vardır..

Oda Almeidadır,

Aslında oda tartışılmaktadır.

Gönül isterki kaliteli yabancı bir santrafor alalım rahat edelim ama kurallar el vermiyor. Pektemek kaliteli (yerli olarak) bir kaç santrafordan biri. Ben gençlerdeki oyunundan dolayı seviyorum, oynamasını istiyorum ama Carvalhal sağolsun Mustafa'yı adam akıllı izleyemedik. Tutturmuş bir Edu. Adamın topu alıp yana çekişi 15 saniye.

NoPasaran

Valla açıkcası Edunun Mustadan "an itibari" ile çok çok faydalı olduğunu düşünüyorum..

Eduyu bu kadar kötülemek anlamsız geliyor nedense. Her maç üstüne daha da koyuyor ama tabi sınırı bir yere kadar..

Mustafaya şans verdi hoca ve "bence" bu güne kadar fark yaratacak bir tane iş yapamadı..

Şansını kullanması gerekiyor..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Ben Mustafa'ya şans verildiğini düşünmüyorum.

Edu'nun üzerine bir şey koyduğunu da düşünmüyorum, Tel Aviv maçı dışında bir numarasını göremedim.

Mustafa gibi genç ve yetenekli bir oyuncu varken, Holosko gibi iyi adam geçen ve çok hızlı adamın varken Edu gibi aşırı yavaş, şut çekmek dışında bir şey yapamayan (şut çekene kadar yıl geçiyor) bir adamı oynatmak bence doğru değil, Carvalhal'ın ne yapmak istediğini anlayamıyorum. Çok farklı düşünüyor.