Ana Menü

Kendi Objektifimden Memleketim..

Başlatan Ersin Develi, Eylül 23, 2011, 18:39:56

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ersin Develi

Fotoğrafa oldum olası merakım var.Bu işi profosyonel olarak yapmayı isterdim en azından eğitimini almak isterdim.
Elime geçenlerde arkadaşın makinası geçti,Profosyonel makina ama en alt klasmanı.
Kendi çapımda birşeyler yapmaya çalıştım amatör olarak,bakalım beğenecek misiniz? :)
Bu arada Erdem sanırım 10 üzerinden 2 falan verir bana  :D
Bu arada fotoğraflardaki Ersin DEVELİ yazısı beni de rahatsız ediyor ama Facebook ta paylaştığım için,fotoğrafların çalınıp kendi isimleriyle sergilenmesine karşı böyle birşey yaptım :)

Ersin Develi

Resimlerden çoğu net görünmüyor,bunun nedeni resimleri facebook a atınca otomatik küçülttü,o yüzden öyle net görünmüyor :)

erdibatmaz

gümüşhaneli bir arkadaşım bayburtlularla dalga geçerdi sizin memlekette hiç ağaç yok diye. gerçekten ağacı az olan bir yermiş. :)

fotoğraf konusunda, kadraj sorunu var. alttan üstten yandan kes fotoğrafları. bir de, asla flaş kullanma :)
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

Ersin Develi

Alıntı yapılan: Free Idea - Eylül 23, 2011, 19:49:04
gümüşhaneli bir arkadaşım bayburtlularla dalga geçerdi sizin memlekette hiç ağaç yok diye. gerçekten ağacı az olan bir yermiş. :)
fotoğraf konusunda, kadraj sorunu var. alttan üstten yandan kes fotoğrafları. bir de, asla flaş kullanma :)

Bayburt ve Gümüşhane arasındaki mevzu biraz derin :)
Ağaçlık konusunda doğru söylemiş,yani %15-20 en fazla ağaç oranı
Bunun sebebide Bayburt Rus işgalindeyken,Ruslar Bayburttan kaçarken ağaçları yakarak gitmişler diye söylüyor büyükler.Sonra ihmal vurdumduymazlık vs bu hale gelmiş.

Kadraj dediğin sanırım fotoğrafın düz ya da yamuk olması,eğer öyleyse bunu bende farkettim,biraz acemiyim diyemem tam acemiyim :) Makina ile ilk buluşmamda bunları çektim,ayrıntıları hakkında hiç bir bilgim olmadı..

Fotoğrafçı bir arkadaşlar konuşutuğumda
Gece çekimlerinde ayaklık kullanırız dedi.Makinenin bir ton ayarından bahsetti tam öğrenecektim ki makina gitti :D

keskinli

fazla yesilligin olmamasiyla tipik ic anadolu sehirlerine benziyor
sehri bölen nehir fark yapiyiyor
vay be burasi bayburt demekki
hic bilmedigim annemin memleketi
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin