Ana Menü

Türkiye'de İş Yapacak Bir Beşiktaş?

Başlatan ERHUN, Eylül 12, 2011, 05:13:41

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

Kendi kafanıza göre (fantezi futbol tadında :)   ) kadro yaptığınız, kafanızdaki Beşiktaş'ı oluşturduğu bir konu.

(Beşiktaş futbola açılacak tarzda bir konu değil, eğlence-mizahta ise futbol dışı dendiği için oraya da açmadım, en uygun burası gözüküyordu.)

Buraya kafasındaki kadroyu yazacaklar dan ricam fazla abartmamaları (Messi, Kaká, Tevez vs.)

Kafamdaki Beşiktaş (Takım kadrosunda 23 futbolcu var, 9 'u yabancı):

Rüştü-Cenk
Tanju-Hilbert-Eko            Sivok-İbo                Ege-Gülüm        Kolarov-İso-Eko
                                           Ernst-Ergic             Necip-Aurelio                                                     
Srna-Holosko                                Veli-Burak-Mehmet             Simão-Holosko
                                                    Milevsky-Pektemek

Bu kadrodaki 11 tercihim; "Rüştü-Tanju-Sivok-Egemen-Kolarov-Ernst-Necip-Srna-Veli-Simao-Milevsky" şeklinde olurdu.
Teknik futbol oynayabilecek bir kadro değil, göze hoş gelen bir takım olmaz ama iş yapacak bir kadro olduğunu düşünüyorum.

eRe

yıllardır sag bek arıyoruz dıyoruz sen fantezı kadrosuna sagbek almamısın hocam ya :D

bu arada q7 de yok.şaşırdım :)
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

ilhan mansız_melis

Şimdiki kadroya Dani Alves ve Alex'i ekleyebilmek isterdim. Ha bi de Pique veya Puyol :) Ama imkansız tabi.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Grocbenn

Bizim eksiğimiz kalite değil..Bizim eksiğimiz takım oyununa uymayan çok sayıda futbolcudan oluşmamız..Başarıya aç oyuncu sayımız maalesef çok az.

Bir takımda Guti-Quaresma-Simao-Fernandes-Almeida gibi lider özellikteki futbolcu sayısı cok fazl[kufur otomatik degistirilmistir]aldırmaz..Bu adamlar pres yapmaz..Yardımlaşmaz..Topsuz oyunda göstermelik oynarlar..Sadece top ayağında iken iş yaparlar..Bizde de sıkıntı bu..Herkes beklerimize sallıyor ama cok zor işleri..Rakip takımın sağ/sol açıkları hatta bekleri karşısında tek başına kalıyorlar..Bunlarlamı uğraşacaklar bide üstüne gidip  hücüm mu yapacaklar..İsmail/Toraman'a şu maçta hiç kızmıyorum kızamıyorum.

Yukardaki 5'liden max. 3'ü sahada olmalı..Diğerleri daha çok rakibe basan gidip gelen adamlar olmalı..Yoksa bizim rakip sahada baskı kurmamız imkansız..Futbolda baskı kurmak istiyorsan önde basıp top kapman gerekiyor..Ama bu Eskişehir maçındaki kadro ile imkansız..

Beşiktaş şu kadrosu ile mutlaka 4-2-3-1 oynamalıdır.Başarı için mecburdur.Aslında kadrosu 4-3-1-2 için daha elverişlidir ama Simao ve Quaresma var ise kadronda bu sistemde ikiside yedek olacağı için bunu yapabilecek teknik direktörün fazla cesaretli olması gerekir.

Bence şu kadroyu mutlaka denemeliyiz..

----------------------------Rüştü-------------------

Hilbert------------Sivok----------Egemen-----------İsmail

--------------------Necip---------Ernst--------------

Holosko------------------Guti-------------------------Quaresma

------------------------M.Pektemek------------------------

Bu kadro Guti-Quaresma'nın yükünü M.Pektemek ve Holosko'nun çalışkanlığı ile kaldırabilir.Holosko ile Pektemek değişmeli de oynar sahada..

Aslında  Bebe ile şu sistem bence çok iyi olurdu..

-----------------Rüştü------------------------

Hilbert--------Toraman----------Egemen----------İsmail-

---------Necip----Ernst-----Fernandes

-------------------Guti---------------------

----------Almeida----Bebe---------

Uzun ve hızlı forvet ile etkili de olabilirdik..

Bence en büyük şansımız sezonun ilk maçında takımdaki bu sıkıntıların görülmesi oldu..Beni sevindiren en önemli konu kiminle konuşsam Quaresma ve Fernandes'in sorumsuz oyunlarından rahatsız olmuş olması..Artık taraftarın işin şov kısmından sıkıldığı ve başarıyı bu sene çok daha fazla önemsediği gibi anladım..Anlayış bu olsun yeterki yine 6-7. olalım bu sezon boş geçsin farketmez..

unicorn

Bızde asker yok, herkes komutan.
Mesele bu. Yoksa kadro kalıtesı ıyı.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

CR7

Cenk/Rüştü (GK)

Ekrem(RB) -Sivok(CB)-Egemen(CB) -Tanju (LB)

Hilbert(RM) -Necip(CM)-Ernst(CM)- Simao(LM)

Q7 (SS)
                      Almeida (CF)

bu kadro ile sıkıntı çekmeyiz bence. gol yemeyiz atarsak 1 atar kazanırız. Q7 aralara filan kaçar Almeida defansın dengesini bozunca. güzel olur. Guti'yi 60'ta filan sokarız arapaslarıyla bitirir işi Q7. (şimdiki kadroya göre bir 11)

Fanteziyse fantezinin kralı;

Cenk

Bosingwa-Sivok-Egemen ;D-Marcelo

Ernst - Necip

Quaresma  -  Keisuke Honda  - Bryan Ruiz

Reyes   

4-6-0 tadında.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

[KralKartal]

Alıntı yapılan: unicorn - Eylül 12, 2011, 11:37:52

aynen öyle. Savasan yok
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Brestgerfich

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Eylül 12, 2011, 16:42:13
Alıntı yapılan: unicorn - Eylül 12, 2011, 11:37:52

aynen öyle. Savasan yok

Öyle komutanlar ki savaş var desen kaçıyorlar ;D Örn: Guti
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

[KralKartal]

Savasan yok dogruda, birde LIDER yok, hani bir Sergen iste.

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Batuhan

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Eylül 13, 2011, 22:28:25
Yigit fernandez ???

bizdeki yıldızların olayı bu işte,volkan abi bu mesajını okumadan kadroda fernandes eksikliği gözüme çarpmamıştı.
Koca hestiy aya bedenem ?

CR7

farketmez. tek adam olsun diye yazdım. herkes de ernst hastası diye o yer aldı.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)