Ana Menü

Transferde Sönük Kalmamızın Sebepleri Sizce Ne Olabilir ?

Başlatan El Maestro, Eylül 02, 2011, 19:05:55

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Bu sene transfer sezonunda geçen seneye oranla çok sönük kaldık.. Taraftarın beklentisi büyük oranda karşılanamadı . Örnk: Gerçek bir golcü beklerken ( Forlan, Vela ) 45 maçta 7 gol atmış adam, Guti'nin yerine Diegolar vs.. beklerken Alves'in gelmesi .

Sizce Kralkartal ahalisi bunun sebepleri ne olabilir ?

Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

ilhan mansız_melis

Maddi sıkıntılar olabilir ya da Serdal Baba'nın eksikliği de.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Ersin Develi

Sorun şike olayları ve buna bağlı olarak maddi sıkıntılar.
Tamam Bebe,Alves falan yine olurdu ama en azından 1 tane yıldız gelebilirdi diye düşünüyorum

El Maestro

Bende cevap veriyim madem.

Serdar Adalı ve Tayfur'un içerde olması tabiki büyük etken olabilir ama bence asıl etken yönetimin BAŞARISIZLIĞI ..

Neden diye soracak olursanız; Serdar adalı ve Tayfur hocada dışardayken biz zaten ses getirecek bir transfer yapmamıştık ve yapılacak gibi durmuyordu .. Ancak Bebe'nin sakatlığından doğan forvet eksikliği ( ki bence hep vardı ) bizi transfere zorladı..

Birçok isimle igilendik ve gündemimize aldık; Forlan, Vela, Postiga, Pizzi vs .. Forlan'ı yönetim bitiremezmiydi ? Bence istese ilk anda bitirirdi ve bitiremediğinden dolayıda bu yönetimin başarısızlığı olmuş olur .. Hadi Forlan olmadı diyelim Pizzi'yi çok rahat halledebilirdik ancak onuda yönetimin başarısızlığı yüzünden Atletico Madrid'e kaptırdık . Velanın'da işini bitrebilirdik Betis'ten önce ancak onuda Betis kaptı.

Ve bütün bu olanların sonunda gelebilecek en vasat ismi aldık ..

Yani bütün bu olanlar, yine yönetimin iş bilmezliği sonucu böyle oldu ..

'Bence' transferde sönük kalmamızın ANA sebebi yönetimin başarısızlığıdır .

ilhan mansız_melis

Yönetimin başarısızlığının yanında bence saydığın isimler gelmek istememiş olabilir. Adamlar salak değil bi araştırırlar.Bi bakıcaklar takımın hocası ve asbaşkanı hapiste. Neden ? Şike şüphesi ve her ne kadar ben düşmeyeceğimize hatta Fb'nin düşmeyeceğine % 100 emin olsam da 2. lige düşme tehlikesi. Ben de yabancı futbolcu olsam gelmek istemem.

unicorn

Transfer polıtıkası yok.
Bakın "yanlıs" demıyorum "yok".
Turkıye'de hıcbır takımda da yok bence.
Bu ısı bır sırket yonetır gıbı, ayrı bır bransmıs gıbı yonettıgınız takdırde basarılı olursunuz. Tamamen cıddı olmak ve odaklanmak gerek bence.

Transfer komıtesı yonetıme, raporlama yapan bır bırım seklınde; cıddı bır yapıda calısırsa eger yanlıs transfer yapma sansınız neredeyse "0"dır.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

El Maestro

Melis Forlan'ın ben bu saatten sonra 1. lige 2. lige pek bakacağını düşünmüyorum aynı Eto'o gibi .. Hadi ben yanılıyorum baktı diyelim; Kaldı ki biz Forlan'ı sezon hemen bittiğinde daha bu olaylar ortaya çıkmadanda bitiremedik, haftaya kesin geliyor denildi ama yalan oldu ..

Yani açıkca belli ki birşeyleri başaramadılar .

Demek istediğim şike olayları yaşanmadan öncede biz birşeyler yapamıyorduk ki .. Yani sadece şikeye bağlamak olmaz bence .

Şöyle bi düşünün; Şikeden öncesi ve sonrası diye.. Sizce bi fark varmıydı bu sene transfer çalışmaları açısından ? Ondan sonra zaten direk cevap ortaya çıkmış oluyor .

ilhan mansız_melis

Ben yönetim başarısız yazına tamamem katılıyorum.Forlan konusunda bence 1. lig 2. lig bakar ama diğer konularda haklısın. Ama ben hala diğer adamların şike olayları ile de ilgili olduğu düşünüyorum.

El Maestro

Sende yanlış düşünmüyorsun ancak ;

Oyuncuların öyle düşünüp düşünmediğini bilemeyiz bunu bende düşünmedim değil zaten, ama yönetimin başarısızlığı daha somut ve gerçekçi geldiği için ANA neden onu demek daha doğru geldi.  :)

ilhan mansız_melis

ERHUN

Alıntı yapılan: unicorn - Eylül 02, 2011, 19:35:47
Transfer polıtıkası yok.
Bakın "yanlıs" demıyorum "yok".
Turkıye'de hıcbır takımda da yok bence.

Aynısını düşünüyorum. Yönetim başarısızlığı yani.

NoPasaran

Kesinlikle ekonomik sorunlar..

Yıldırım Demirören futboldan felan anlamaz ama gaz alma konusunda gazmandan eksik kalır yanı yoktur başkanın..Yani eğer parasal sıkıntılar olmasa idi bugün yine büyük oyuncular gelirdi bence..

Ancak tabi yıldız oyuncu gelseydi forması ve kombiensi ile ilk etapta paranın büyük kısımları çıkarmıydı ?

Evet çıkardı..

İşte o dönemdede şike olayı ortaya çıktı..

Tamaman saçmaladık ve yüzyılın kadrosunu kurmaya ramak kalmışken geçen seneyi bence arayacağımız bir kadro oluştu..

Bu sene başarı beklemiyorum ben..

Portekizlilerlde takım ruhu göremiyorum ve bu yüzden bu takım ilk 2 ye zor girer diyorum:
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Maestro

4 tane 2 oy var ankette ..

Demekki herkes farklı düşünüyor .

Buda sorunun büyük olduğunu gösterir ..

djinonu

kombine almayan taraftar için ben ne transferi yapayım? pahalı deniliyor ama transferler ıstanbul boğazinda akan suyla yapılmıyor.. aldıgımız bırcok ısımlı futbolcu sönük durdu bızde degıl cogu takımlarda...eduya alvese bende karsıydım ama bakalım ınsallah yanıltırlar bızı sonucta düşük maliyete geldıler..bobo dıyıp durduk nobreden kurtulduk...edu bobodan ucuza geldı aynı tip futbolcu dıyorlar..olmasa bıle verdıgımız para bobonun nobrenın atamadıgı goller kadar yanmayız..yıldız alıp bızde varlık gösteremeyeceklerıne suskun futbolcu gelsın bızde yıldızlaşsın...

tabiiki serdal başkanında yokluğu belli..
öbür takımlardan örnek vermek ıstemem ama onların kombınelerı ortada... bız halk takımıyız ama ıste onlarda ne yanı sosyete degıl ya.. gs mısımovıc aldı patladı ellerınde gıttı danıel guıza geldı patladı gıttı.. ne düşünüyorsunuzkı.. bu sene ıyı oldu tamam forvet sıkıntı olacak gıbıme gelıyor ama bakalım ne olacak...