Ana Menü

UEFA Play-Off: Alania - BEŞİKTAŞ : 25 Ağustos I 20:00

Başlatan Cem Goren, Ağustos 21, 2011, 18:57:36

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

K.D

carvalhal bu takımın hocasıı olmaz gibime geliyo ilk yarıyı çıkartamaz eğer tayfurum çıkmazsa ama inşallah yüzümü kara çıkartır. bir kere rakibe baskı kurmak ve almeidayı riske atmamak lazımdı neden mehmet akyüzü oynatmadı anlamadım tam onun maçıydı

hiç kafası çalışmıyo gibime geliyo bu hocanın inşallah tayfurum bir an önce çıkar :D tayfur gelirse çok güzel oynatacağına eminim hayatta bu adam gibi korkak oynatmaz takımı htırlayalım kayseriye 4 attığımız maç tr kupası finali çok akıllıca güzel futbol oynadık bence .

volkan abinin dediği gibi bu takıma 3 tane sağlam transfer lazım(forvet,SAĞ BEK,guti yerine biri yada bir kanat oyuncusu)yerli bulurlarsa alsınlar yoksa satsınlar hilberti holoskoyu alsınlar ne biçim ynetim bu ya!
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

K.D

1. torbadayız

Normalde UEFA play-offlarında 18. sıradayız ama ilk 18 'den 6 takım birden elendiği için beşiktaş 12. sıraya çıkıyor ve 1. Torbadan katılıyoruz...

doğruysa gecenin en iyi haberi :)
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

El Maestro

Simao-Q7 olmayınca hücumdaki üretkenliğimizi savunmada ve beklerdeki eksikliğimizi böylesine bir rakip karşısında bile çok rahat görebildik.. Bu takıma taa sene başındada dediğim gibi ilk önce adam gibi bitirici bir forvet lazım .. Sonra oluyorsa tabiki sağ bek .

Öyle Pizzi, Lima falan olmaz bu işler.

Kısacası ciddi olarak topu alacak gidecek, vurduğu gol olacak oyuncuya ihtiyacımız var ..

Artık bunu getirmekte yönetime kalıyor parası neyse ..

Raul, Forlan, Huntealaar artık neyse .. Ama lazım yani .  ;)
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

ERHUN

Bursa elendi diye 13 m € alıyormuşuz Avrupa liglerine kalan tek Türk takımı olduğumuz için. İsim değil iş yapan bir forvet alsınlar.

Aklıma 2 isim geliyor. İkiside Dinamo Kiev'den.

Biri 26 yaşındaki 3 maçta 1 gol istatistikli Artem Milevski.

Diğeri 34 yaşındaki kariyerini pek tartışmaya gerek olmayan Andrei Shevchenko.

Bence ikiside iyide Shevchenko'yumu getirsek ya  :-\

;D

El Maestro

Kısacası GOL atan forvet ..

Raul buna uyuyor şu yaşında bile disiplinli ve istekli, Forlan'ın tek başına Madrid'i sırtladığını biliriz ..

He illa yıldız olacak diyede kural yok tabiki .. Sestak haberi çıktı bugün, ciddi anlamda söylüyorum Sestak bizde olsun Almeida'dan daha çok gol atar buna kalıbımı basarım .

Golcü lazım yani golcü ..

Getirin nereden getiriyorsanız 30 maçta 20 gol atmış adam .. Güney Amerika'danmı getiriyorsunuz Afrikadan'mı getiriyorsunuz biyerden getirin yeterki ..

Ben istemiyorum 25 maçta 6 gol atan çakma forvetleri ..

ERHUN

Alıntı yapılan: El Maestro - Ağustos 26, 2011, 03:23:09
Kısacası GOL atan forvet ..

Raul buna uyuyor şu yaşında bile disiplinli ve istekli, Forlan'ın tek başına Madrid'i sırtladığını biliriz ..

He illa yıldız olacak diyede kural yok tabiki .. Sestak haberi çıktı bugün, ciddi anlamda söylüyorum Sestak bizde olsun Almeida'dan daha çok gol atar buna kalıbımı basarım .

Golcü lazım yani golcü ..

Getirin nereden getiriyorsanız 30 maçta 20 gol atmış adam .. Güney Amerika'danmı getiriyorsunuz Afrikadan'mı getiriyorsunuz biyerden getirin yeterki ..

Ben istemiyorum 25 maçta 6 gol atan çakma forvetleri ..

İyi diyorsun da öylede olmuyor işte.
Güney Amerika liglerindeki sertlikle bizim liglerimiz aynı değil. Bizim ligin ayarında bir ligden golcü getirmek lazım. Eşit derecede sertlikten. Yukarıda Shevchenko örneğini falan o yüzden verdim.

El Maestro

Shevanın gelmesi imkansız bişey .. Adamın amacı futbola başladığı takımda futbolu bırakmak zaten bu saatten sonra parayı düşünmüyor .

Sana Teofilo ve Jardel örneğini verebilirim Türkiye'de daha önce oynayan  ..

2side golü kokluyan forvet .. Gol atmasını bilen her santrafor dünyanın her yerinde oynar .

Çünkü böyle adamlar bitiricidir ve bulduğunu atar acımaz .. Jardel'i hatırlayalım bütün maç sahada olmayan adam çıkar 2 tane atardı işi bitirirdi ..

Kısacası şu an gelecek forvette kim olursa olsun bakacağım ilk şey GOL İSTATİSTLİKLİĞİ ..

Guti ORÇ.

El Maestro

Ailton bize geldiğinde fiziki açıdan bitikti bunu kabul etmeyen yoktur heralde ..

Ayrıca hatırlarsan eğer Bolton maçını hatırlamanı istiyorum. O maçta takımda Ailton ve İ.Akın çok hırslı ve birşeyler yapmak için oynamışlardı, ama o sene ilk 11deki futbolcuların çoğunun defansif özellikli futbolcu olmalarından dolayı ortaya birşey çıkmamıştı doğal olarak ..

Yani demek istediğim o seneki genel yapıya ve oyuncunun profilne baktığımızda Ailton ismini baz almak yanlış olur ..

ERHUN

Sheva'nın imkansıza yakın olduğunun farkındayım esas konu o değildi demek istediğim o tip yerlerden golcü getirmek lazım.

Bir dünya Güney Amerika'lı geldi ama sadece Teofilo ve Jardel örneğini verebilirsin veya (gerçi ben seviyordum ama son zamanlarda futbolcu değil denmeye başlamıştı) Bobô örneğini verebilirsin. Ama (misal) yüz futbolcu geldiyse 3 tane aradan çıkıyor. Biraz kumar oluyor yani. Gerçi bu saatten sonra büyük isim almak zor, son 12 gün. Bobô tipinde fiziği güçlü bir oyuncu bakılsaydı araştırılsaydı keşke zamanında. Keşkelerle bir yere varılmıyor tabii. Bunu yapacak adamlar lazım.

----------------------------

Mesaj gelmiş, Ailton'da gol kralıydı diye; ona birde + olarak birşey ekleyeyim Güiza'da gol kralıydı.

İstatistiklerine baktımda Ailton 14 maç 5 gol (Beşiktaş'ta), Güiza 62 maç 23 gol (fenerde).

Şimdi bu Ailton konusunu Güiza'ya bağladıktan sonra aklıma geçen dinlediğim birşey geldi, biraz kendi yorumumu katarak yazayım. Yanılmıyorsam geçen gün ntvsporda Mert Aydın söylemişti bunu. Güiza gol kralı oldu ama Mallorca'da oldu, yani genelde orta sıralarda dolanan bir takım. Fenerbahçe ise hep şampiyonluğa oynayan bir takım. Oyun tarzları falan her şey başka. Yada şu açıdan düşünün bir de, aynı lig olarak bakalım. Mallorca'yı ligimizden Eskişehir olarak düşünelim, adam Eskişehir'de gol kralı oldu. Eskişehir-Beşiktaş maçı, Beşiktaş defansı Eskişehir forvetini daha kolay tutacağını düşünür fazla ciddiye almaz, en azından bir Fener maçı kadar ciddiye almazlar. Eskişehirdeyken daha fazla kendincen birşeyler yapmaya çalışır ama büyük bir takımda böyle birşey yapamaz.

Tam o programda söyleneni aktaramadım ama ne demek istediğim anlaşılıyor. Ben bu söylenenlere katılıyorum. Şimdi sen gidip ligi 10.cu bitirmiş takımın gol kralı oyuncusunu alsan ne olur almasan ne olur.

Gerçi Ailton gol kralı olduğu sene Werder şampiyondu ama oda istisna diyelim. Neyse gecenin bu vakti düşüncelerimi tam birleştiremiyorum, yazıya aktaramıyorum.

------------------------------

İlk başta Güney Amerika ve Afrika yazmıştın. Afrika kısmını es geçerek yorum yapmıştım, Afrika kısmına katılıyorum. Afrika'lı kaliteli bir oyuncu iş yapar  :ok
Ligler başladı transfer işleri çok zor artık ama Darren Bent tipi kuvvetli ve bitiriciliği iyi bir oyuncuya ihtiyaç var.

El Maestro

Anlıyorum demek istediklerini merak etme..  :)

Konuya dönersek ben her zaman şu an dediğim gibi golcü gelsin demiyorum ki zaten .. Ben ŞU ANKİ BEŞİKTAŞ için böyle bir forvet istiyorum .

Çünkü şu anki eksiğimiz bu hepimizin gördüğü .. Güney Amerika sadece bir örnek . Afrika olsun İskandinavya olsun ben bilemem bulup getirecekler .

Nasıl Ailton geldiğinde ki Beşiktaş'ta Ailton gibi değilde hızlı bir forvete ihtiyaç varken şu andada golü her an koklayacak bir adama ihtiyaç var .. ( geçen senede olduğu gibi )

Yani ihtiyaca ve duruma göre konuşuyorum ..

2 sene sonra belki burda bir pivot forvet ister halde olucaz bu bilinmez ..

O zamanki şartlar ve oyun yapısı herşey belirleyen faktörlar anlatabildiğim .

Cem Goren

Forvet sıfatına nail olmuş bir zat-ı muhteremin bir kere kafadan kemiksiz 15gol atması lazım ligde. En azami sayıdır bu yanlış anlaşılmasın 20 iyidir 25 ve yukarısı için laf edeni Allah çarpar zaten o ayrı konu. Beşiktaş ben kendimi bildim bileli adam gibi bir forvet oyuncu alamadı nerdeyse. Carew benim hatırladığım en iyi forvet. Bobo falan demeyin Bobo iyi adam o ayrı ama tam anlamıyla FORVET değildi. Eskiler Amokachi der bende hayal meyal hatırlarım onun gibisi gelmedi derler falan filan.

Neyse konu dağılmasın Forvet olacak adamda saydığımız özellikler şu an piyasada bizim alacaklarımız arasında Raul ve Forlan'da var galiba. Huntelaar mantıklı olabilir tabi ama eğer Raul veya Forlan ihtimalleri üzerinde duruyorsak Huntelaar bi beklesin kenarda. O lima falan filan bi ötede bayılsın önce.

Uzun lafın kısası eğer forvet alıcaksak FORVET alalım.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

El Maestro

Alıntı yapılan: Cem Goren - Ağustos 26, 2011, 04:07:52
Forvet sıfatına nail olmuş bir zat-ı muhteremin bir kere kafadan kemiksiz 15gol atması lazım ligde. En azami sayıdır bu yanlış anlaşılmasın 20 iyidir 25 ve yukarısı için laf edeni Allah çarpar zaten o ayrı konu. Beşiktaş ben kendimi bildim bileli adam gibi bir forvet oyuncu alamadı nerdeyse. Carew benim hatırladığım en iyi forvet. Bobo falan demeyin Bobo iyi adam o ayrı ama tam anlamıyla FORVET değildi. Eskiler Amokachi der bende hayal meyal hatırlarım onun gibisi gelmedi derler falan filan.

Neyse konu dağılmasın Forvet olacak adamda saydığımız özellikler şu an piyasada bizim alacaklarımız arasında Raul ve Forlan'da var galiba. Huntelaar mantıklı olabilir tabi ama eğer Raul veya Forlan ihtimalleri üzerinde duruyorsak Huntelaar bi beklesin kenarda. O lima falan filan bi ötede bayılsın önce.

Uzun lafın kısası eğer forvet alıcaksak FORVET alalım.

Katılıyorum benimde dediklerim bu zaten.

Hemen hemen aynı şeyleri düşünüyoruz ..  :)