Ana Menü

Ahmet Dursun "Beşiktaş'ın bitirici forvete ihtiyacı var"

Başlatan NoPasaran, Ağustos 16, 2011, 00:31:01

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Ahmet Dursun, Beşiktaş gündemini HABER1903'e değerlendirdi.

AHMET DURSUN HABER1903'e yaptığı açıklamda;

- İSTER İSTEMEZ REHAVETE KAPILIYORSUN-

Futbolcuların Alania gibi takımlara karşı rehavete kapıldığı söyleyen Ahmet Dursun; "2. Lige düşmüş bir takım hakkında pek fazla düşünecek bir şey yok ama hiçbir zaman disiplin ve konsantreyi kaybetmemek gerekir. Rakibi küçümsediğin zaman çok kötü sonuçlar oluşabiliyor. Beşiktaş'ta oynayan futbolcuların böyle bir sonuçla karşılaşacaklarını düşünmüyorum. Ben oynadığım dönemlerde böyle karşılaşmalara daha dikkatli ve konsantre bir şekilde çıkıyordum. Ama yine de rakip Alania gibi bir takım olduğu zaman ister istemez rehavete kapılıyorsun. Maç esnasında bazı şeyler kötü giderken hemen o konsantreyi yeniden yakalayıp kendi futbolunu oynayıp zaten sonucu çok çabuk istediğin şekilde elde edebiliyorsun. Çok kolay bir karşılaşma olacak diye düşünüyorum." dedi.

-BİTİRİCİ BİR OYUNCUYA İHTİYAÇ VAR-

Beşiktaş'ın gol bölgesinde bitirici bir oyuncuya ihtiyacı olduğunu vurgulayan Dursun; "Bebe sezon başında kapalı kutu gibiydi. Çok fazla oynamış ve kendini göstermiş birisi değildi. Beşiktaş'ın bundan önceki senelerde de forvet sıkıntısı vardı. Beşiktaş'ın bu bölgesine acilen bir golcü lazım. Almeida kendisini kanıtlamış ve kalitesi olan bir forvet. Ama gol bölgesinde bitirici bir oyuncuya mutlaka ihtiyacı var." dedi.

-BİRİ GİDER BİRİ GELİR-

Tayfur Havutçu'nun olmayışından oyuncuların çok fazla etkilendiğini söyleyen Dursun; "Yaşanan olaylardan sonra uzun bir süre geçti. İlk başta oyuncuların bu olaylardan çok fazla etkilendiklerini düşünebiliyorum. Ama sonuçta bu oyuncular profesyonel oyuncular ve oynadıkları takımda başarılı olmak için elinden geleni yapıyorlar. Bir hoca gider, diğer hoca gelir. Aslında bu oyuncuları pek fazla ilgilendiren bir konu değil. Sonuçta üzücü bir olay var ama bu pozitif bir şekilde takıma yansıyacaktır. Tayfur hocaya üzüldükleri için daha iyi bir performans sergileyeceklerini düşünüyorum" dedi.

-AVRUPA KUPLARINDA BAŞARILI OLMAK İÇİN İYİ BİR KARAR-

Avrupa'da başarı olmak için iyi bir karar olduğunu düşünen Ahmet Dursun; "Türk futbolu açısından baktığımız zaman bu karar iyi bir şey değil. Ama Avrupa kupalarında başarılı olmak istiyorsan elindeki kadronun geniş tutulması ve kaliteli yabancı alabilme açısından iyi bir karar olarak görebiliriz." diyerek sözlerini tamamladı.
Haber Kaynağı: Haber1903 Özel Haber
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

saldır beşiktaş

Kısaca Beşiktaş'a yeni bir ''Ahmet Dursun'' lazım diyor  :)
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

NoPasaran

Harbi Almeida tek başına yeterli değil diye düşünen çok kesim var.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

El Maestro

Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~