Ana Menü

Alayına Vuvuzela !

Başlatan ilhan mansız_melis, Temmuz 01, 2011, 12:50:58

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilhan mansız_melis

Dün akşam saatlerinde Fernandes'in 1 Temmuz (yani bugün) geleceği haberini alev topuyla verir vermez Beşiktaş taraftarından yağmur gibi yorum yağmaya başladı.

Her zamanki gibi yaratıcılıkta sınır tanımayan taraftarlarımız haklı olarak medya'ya verip veriştirmişler...

Aralarında bir tanesi çok hoşuma gitti "Alayına vuvuzela" diye kestirmed...en bitirmiş işi.

Yani bütün medyaya meydan okumuş "hepiniz üfürdünüz, sonunda hava aldınız" demiş...

Yazılı basın, bu yıl çoğunlukla sayfalarını doldurmak için, popüleritesi yüksek olan, Beşiktaşlı futbolcuları hedef seçtiler.

Yaz aylarında Guti'nin eksikliğini fazlasıyla hissettiler.

Bütün kış adım adım takip ettikleri, zaman zaman işi taciz sınırına vardırdıkları ana haber kaynakları, çok uzaktaydı.

Ama olsun, onlar yılmadan masa başından atıp tutmaya devam ettiler.

Guti'nin Türk kızlarına dil uzattığı mı kalmadı, hocayla anlaşamadığı mı yazılıp çizilmedi, dövmelerinden, kız arkadaşıyla çıktığı tatile kadar her şey ortaya döküldü.

Allahtan İbiza'da ...

Yoksa yanmıştı Guti.

Tatilini uzatma sebebi sadece magazin bile olabilir.

Bitmedi...

Ardından Fernandes diye diye, başımızın etini yediler...

Bileklerimizi kesecek noktaya geldik.

Yok, Ferandes Beşiktaş'ı istemiyor muş!!!

Yok, Fernandes'i kulübü vermiyor muş!!!

Yok, Fernandes artı para istiyor muş!!!

Fernandes gelmiyor muş!!!

Ferandes başka takıma gidiyor muş!!!

Türkiye'yi tercih etmiyor muş!!!

Son günlerde birde telefon krizi yaşanmaya başlandı.

"Quaresma da sorun var telefonunu açmıyor"

"Guti'nin telefonu cevap vermiyor"

"Ferrari, adam zaten problem, telefonuna telesekreter çıkıyor"

Niye her tatil dönemi yalnız Beşiktaşlı oyuncuların telefonları ses vermiyor ve gazetelere konu oluyor merak ediyorum.

"Simao?"

"Almeida'nın karısı huysuzluk yapıyor"

"Bebe onları bekliyor"

Ama...

"Çete bu sene zor toplanır"

"Yeniler; meçhul! Hepsi genç"

"Kim bilir? Nasıllar?"

Aman kardeşim siz oturduğunuz yerden yazın...

Biz haber yapmaya devam edelim.

Haber1903 Temmuz demişti...

Taraftar ne diyor...

Alayına Vuvuzela...   

Itır Esen
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Brestgerfich

Yazının amacını anlamadım ben  ::) Geç gelenlerin eleştirilmemesini, haber yapılmamasını mı istemiş?
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

ERHUN

Alıntı yapılan: Brestgerfich - Temmuz 01, 2011, 14:02:59
Yazının amacını anlamadım ben  ::) Geç gelenlerin eleştirilmemesini, haber yapılmamasını mı istemiş?

Basında sadece Beşiktaş'a yüklenilmesini, her olumsuz haberin Beşiktaş'la ilgili olmasını eleştirmiş bence.

Brestgerfich

Haber1903'te bazıları sadece yazmış olmak için yazıyor gibi geliyor bana. Aklına birşey geldiğinden değil de aklına birşey gelmesi için alıyorlar kalemi ellerine.
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

ERHUN

Alıntı yapılan: Brestgerfich - Temmuz 01, 2011, 14:11:20
Haber1903'te bazıları sadece yazmış olmak için yazıyor gibi geliyor bana. Aklına birşey geldiğinden değil de aklına birşey gelmesi için alıyorlar kalemi ellerine.

Erdem Ulus'un çoğu yazısı güzel oluyor. Itır Esen'in ve Haldun Boysan'ın da elle tutulur bir kaç yazısı var bu isimler dışındakiler için dediğine katılıyorum.

CR7

Erdem Ulus haber 1903'te değil ;)
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Ortada gerçekler var..

Ve halen Itır esen ve tayfasının anlamadığı bişeyler var..

Beşiktaş Kulübü Başkanı açıklama yapıyor ve sanırım bunların sitesinde yapıyor. "Elimizde kapı gibi sözleşme var, gelmezse kendisi bilir"

gibisinden..

Yani ortada bir sorun var..

1 Temmuzda gelecek olan Fernandez için basında çıkan haberleri yalanlayabilen bir tane resmi site haberi yayınlanabildimi ?

Hayır yayınlanmadı..

E o zaman neyin kavgası ediliyor..

Neyin Alayına vuvuzelası..

Basında çıkan Fernandeze +500 bin dolar fazladan verildiği haberlerini ele alıp, kimsenin Beşiktaş'tan büyük olmadığını söylese idi Itır Hanım çok daha iyi ederdi aslında..

Ben Fernandezin iyi futbolcu olduğuna yürekten inanıyorum.
Ben Fernandezin 2 milyon euroya alındıysa çok iyi bir fiyata alındığına inanıyorum.
Ben Fernandezin Beşiktaşa geçen sene hiç bişey vermediğine inanıyorum.
Ve ben Fernandezin bir taraflarını fazla kaldırdığımıza inanıyorum..

Beşiktaş sezonu açmış ve zoraki getirilen bir futbolcu izlenimi yaratması sene başında çok anlamsız ve can sıkıcı bir durum oldu, kabul edelim..

Taraftar bunları bir şekilde affeder ama takım içi arkadaşlıklarda durumlar daha farklı olur..

Başka konudada yazdım burada yazmam gerekiyor

Kısacası

Çingeneyi Kral yapmışlar, tutmuş babasını astırmış..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Şunuda söylemek lazım..

Eğer Fernandez kendisini verebilirse futbola, ciddi anlamda dünya standartlarında bir oyuncu ..

Ama adamda bir vurdumduymazlık söz konusu sanki ;D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Alıntı yapılan: L_James_6 - Temmuz 01, 2011, 14:38:00
Erdem Ulus haber 1903'te değil ;)

O yazıyı yazdıktan sonra düzeltmeyi düşündüm kartalbakışı'na geçti falan yazıcaktım ama vazgeçtim, açığım yakalandı :D Genel olarak güzel oluyor yazıları yani onu demek istemiştim.

IL Capitano

Yalniz herkesin durumu gulluk gulistanlik bi bizmi problemliyiz? Guizaya 30 milyon euro para gittigi söyleniyor, yaptigi butun serefsizlige ragmen emre beldzoglu hakkinda kac haber cikti?

Bizim herseyimiz dogru demiyorum ama hakkimizda cikan haber cok orantisiz.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

Simurg

basının yandaş olduğu zaten bi noter damgası eksik oldu
kulak asmamak lazım

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

NoPasaran

Alıntı yapılan: Cem Baba - Temmuz 01, 2011, 15:07:54
Yalniz herkesin durumu gulluk gulistanlik bi bizmi problemliyiz? Guizaya 30 milyon euro para gittigi söyleniyor, yaptigi butun serefsizlige ragmen emre beldzoglu hakkinda kac haber cikti?

Bizim herseyimiz dogru demiyorum ama hakkimizda cikan haber cok orantisiz.

Cem herkes hakkında konuşuluyor ki..

Gs içindeki yönetim kaosu kaç gün basında konuşuldu..

Ancak bunlar bizim gözümüze batmıyor..

Diğer rakip forumlara bak onlarda bizim gibi şikayetçiler..

Yabancıların gelmemesinin suçunu basına atmanın sırası değil, önce bu Reina Yıldızları çıksınlar hesap versinler..Babalarının hayrına deiller Beşiktaşta..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

Hakli olabilirsin Volkan ama febe sence kollanmiyor mu? Emrenin yaptiklarini bi Besiktasli futbolcu yapsaydi veya Lugano? Hakem konferanslarinda zamaninda Zago hedef gösteriliyordu hatirlarsan. Cincon zaten butun herksenin dilinde alay konusu. Geseliler kendileri kendileriyle dalga geciyor. :)

IL Capitano

Alıntı Yap
şimdi gel de bu renkli medyaya küfür etme. bu transferin 1 temmuz'da açıklanacağı bir ay önceden söylenmiş, aynı şekilde guti ve kuarejma'nın da izinli olduğu ve 1 temmuz'da gelecekleri söylenmiş, bu yavşaklar bir aydır "fernandes naz yapıyor", "guti telefonu kapatmış, kuarejma çukura düşmüş" vs. kolpalar sıkıyorlar, ne oldu şimdi? hadi çıkın biz yavşak olduğumuz için bu haberleri yaptık deyin.

alintidir, bazi kelimeleri tavsiye etmesemde  :)  , cok dogru yazilmis..

melankolizm

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Temmuz 01, 2011, 14:45:23

Ben Fernandezin Beşiktaşa geçen sene hiç bişey vermediğine inanıyorum.

- Kupa finalinde de mi be abi. takım dökülüyordu resmen o gün 2 assist yaptı adam.
ben ileri gidiyorum Fernandes şu an Tr'de ki benim için en iyi orta saha oyuncusudur abi. he Tayfur'a yaptığı yanlıştı ama adam kaliteli.