Ana Menü

Bonibon

Başlatan Simurg, Nisan 26, 2011, 18:50:12

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Kücük ama tatlı drajeler..
Çocukluğumdan aklımda kalan
hiç bir zaman unutulmayacak
reklam şarkılarıyla ve oynan oyunlarda hap niyetine yediğim efsanevi yiyecek..
...bonibon çantada cepte bonibon...

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

beckyZWICKY

Çocukluğumun renkli rüyaları..

Bonibon için yapılmış özel bir oyuncağım bile vardı.. Oyuncağın içine 1 kutu boşaltıp bonibon görünümlü elleri bacakları olan robotumun kolunu çevirince dönenbeçli su kaydırakları gibi bölümlerden bonibonu gezdirip özel bölümden werir bende alıp yerdim.. Oyuncağı hala saklıyorum ama çalışmıyor uzun yıllardan beri :(

Ne zaman bonibon yesem yada görsem aklıma gelir.. Tek sıkıntım hep daha fazla kutu bonibonu içine atmaktı.. keşke şimdide tek sıkıntı bunlar olsaydı koli koli atardım :D
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

Banucan

bonibon çocukken delirirdik yaaa neden şimdide bu ilgiyi göstermiyoruz bilmem çabuk unutuyoruz çocukluk değerlerimizi :D bide boğazımızda patlayan şekerler vardı onların adı neydi? ;D
FEDA

beckyZWICKY

Boğazda mı direkt dil'de filan mı?

Adını sanını falanı filanını bilmiyorum ve bilmedim hiç.. Patlayan şeker olarak bildik tanıdık gördük yedik.. İsmi tam anlamıyla buydu bizim için.. İsmide bu olması lazımdı yahu.. En fazla Patlayan şeker'in yanında üretici firmanın ismi vardı yanlış hatırlamıyorsam..

unutmam gereken..

Banucan

dilde patlardı ama dilde patlamasın diye boğazda patlatıyodum hemen yutardım daha eğlenceliydi ;D
FEDA

beckyZWICKY

benim için gizemini hala koruyor.. Nasıl oluyorda öyle patlıyordu filan.. Benim için hala özel bir icat :D

unutmam gereken..

Banucan

valla ben de bilmem nasıl dı içeriği neydi? :D
FEDA