Ana Menü

Zeitgeist Hareketi

Başlatan erdibatmaz, Nisan 01, 2011, 23:06:29

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdibatmaz

Zeitgeist Hareketi, insanların sosyal kaygıları ve genel iyilikleri için bilimsel yöntem kullanılarak, büyük bir sosyal kalkınmayı savunan, dünya çapında bir harekettir. Hareketin ana hedeflerinden birisi modern küresel halkın para-bazlı ekonomiden kaynak-bazlı ekonomiye geçmesidir.
Hareket aynı zamanda, toplumsal değişme isteyen bir topluluk olan Venüs Projesi'nin (bir endüstriyel tasarımcı ve toplum mühendisi olan Jacque Fresco'nun hayat boyu çalışması) desteğini almıştır.
Haraketin 16 Mayıs 2009 itibariyle yaklaşık yarım milyon üyesi vardır.

Buradan, ilk belgeselin ilk partını izleyebilirsiniz. Zaten devamı sağ taraftaki Suggesitons kısmında görülecek. Part part izleyebilirsiniz.
Zeitgeist:The Movie(Türkçe Altyazı) 1/13

Youtube'u açamayan arkadaşlar için;

3 belgeselin (zeitgeist the movie, zeitgeist addendum ve zeitgeist moving forward) 1:30 saatlik özeti;
Zeitgeist Türkiye - Zeitgeist Hareketi - Aktivist Rehberi/The Zeitgeist Movement - Orientation Presentation - Türkçe Altyazılı/Turkish Subtitled#

video'yu istediğiniz zaman yarıda bırakıp, daha sonra tekrar izlemeye devam edebilirsiniz. İstediğiniz dakikaya tıklayıp izlemeye oradan başlayabiliyorsunuz.

Ciddi biçimde uyanmanızı sağlayacak bir belgesel. İnanıyorum ki, bu hareket ilerleyen yıllarda dünyayı değiştirecek. Böyle bir hareketten haberdar olmanızı istedim.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P