Ana Menü

Bakan Günay "Ticarethane'ye asla izin vermeyeceğiz"

Başlatan NoPasaran, Mart 31, 2011, 09:49:10

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay bir televizyon programında İnönü Stadı projesi ile ilgili konuştu. TV'8'deki bir programda Günay, Beşiktaş'ın Dolmabahçe'de bir stadyum yapmasına karşı olmadığını ifade etti. Günay şunları söyledi: "Ben Beşiktaş'ın stadına karşı çıkmıyorum. Stadın bir ticaret merkezine dönüştürülmesine karşı çıkıyorum. Beşiktaş Stadını tek parti döneminin yöneticileri getirmiş Dolmabahçe Sarayı'nın arkasına yapmış. Saray, Saat Kulesi ve Camii, Taşkışla'nın bulunduğu bu bölgeye ben kesinlikle bu stadın yapılmasına izin vermezdim. Ama yapılmış bitmiş yıllar önce. Biz stadı buradan kaldırıp götürelim demiyoruz. Kaldırıp götüreceğiz derlerse yardımcı olacağımızı da söylüyoruz. Ama mevcut stadı korumak isterlerse, bunun altına otopark, alışveriş merkezleri, arkasına otel toplantı salonu yaptırtmayız. Böylesine tarihi bir alanı ticarethaneye çevirmelerine izin vermeyiz. Burasının sadece bir spor kompleksi olarak kalmasına yardımcı oluruz. Sadece buna izin verebiliriz."

- SABAH -
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

yeni stad yapmanin hic bi anlami kalmiyor o zaman
ben orada ticaret yapip para kazanacagimki besiktasi avrupada bi yerlere getireyim
mühendisler var mimarlar var jeologlar var türkiyede
insaat baslamadan önce tabiiki zemin kontrol edilecek ve nasil bi yük tasiyabilecegine karar verilecek
sonucta yapilacak bu komplekste insanlar olacak,onlarin can güvenligini düsünmek gerek
ama bu karari bu kontroller yapmadan önce pesinen vermek engellemek anlamina gelir
ayrica bu karari mühendislere ve jeologlara birakmak gerek
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Hiç bir anlamı olmaz marketr felan olmazsa.

sadece stad için bu kadar masrafıda kimse yapmaz..

Ertuğrul Günay dolmabahçe kayıyor diyordu

Şimdi üslubunu düzeltmiş biraz daha..

Ama bu seferde bizim kabul etmemiz mümkün değil..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Cem Goren

Ertuğrul günay seçim kaygısını da düşünerek biraz daha ılımlı tavır sergiliyor. kaba tabirle "R" diyoruz biz buna.

1 hafta önce tepiniyorlar açıklaması ve şimdi gelinen nokta. neyse seçim yaklaştıkça ve İnönü'deki diğer maçlarda yapılan tepkilerle beraber yeni açıklamalar gelecektir.
altın kapılarımız kan oldu tayfun