Ana Menü

Boks’ta Üç Birincilik

Başlatan BJK_Kübra, Mart 15, 2011, 19:48:52

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BJK_Kübra

Boks'ta Üç Birincilik

Boks Takımımız, İstanbul Minikler Ferdi Boks Şampiyonası'nda üç birincilik elde etti.
11-13 Mart tarihleri arasında Bağcılar Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonaya takımımız, üst minikler kategorisinde 4 sporcu ile katıldı.
46 kiloda Umut Akça, 59 kiloda Emre Cangül ve 62 kiloda Yunus Cangül birinci oldu. 44,5 kiloda Tufan Kayış ise şampiyonayı üçüncü sırada tamamladı.

Ayrıca Beşiktaşlı Boksörler Spor Kulübü Derneği'mizden de 48 kiloda Serday Abay üçüncü oldu.
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

Simurg

Öncelikle tebrikler :)

Boksta kilo ile anons edilmesinin sebebi nedir ? :)
Hiç anlamam onun için soruyorum

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

ERHUN

Alıntı yapılan: Simurg - Mart 15, 2011, 20:11:01
Öncelikle tebrikler :)

Boksta kilo ile anons edilmesinin sebebi nedir ? :)
Hiç anlamam onun için soruyorum

Boksta yaştan çok sikletin önemi olduğu için kilo ile söyleniyor. (Futbolda yaşın önemi var, futbolcu yaşına göre bir kategoriye girer; u17-u21 gibi. Boksta ise kilonun önemi var, kiloya göre müsabakaya çıkacağı kategori belli oluyor; ağır siklet vs.)

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Simurg

yaş sınırlaması ile olmuyormu profesyonel boksta kiloya bakılmıyor diye duymuştum :)

BEŞİKTAŞK

KeePSaKe

Bende kiloya bakıyorlar diye biliyorum.
Since 1903

IL Capitano

kilo tabiki. 20 yasinda olup 100 kilo kasli biri, 20 yasinda olup 50 kilo birinin macini dusunmek bile istemiyorum.  :)
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

BJK_Kübra

Hayır tabiki kilo ister amatör olsun ister profosyonel kiloya göre sikletler var ve aynı kilondakiyle dövüşüyosun. Yaşta var Minikler(Alt ve Üst Minikler olarak iki kategorisi var), Yıldızlar, Gençler ve Büyükler. Profosyonelde zaten büyükler var sadece. 20 yaş büyük oluyo örneğin profosyonel olduğundan karşına 40-45 yaşında biride çıkabilir aynı yaşta biride ama kilo mutlaka aynı. Ama amatörde 33 yaş sınırı her sporda olduğu gibi bokstada var. Kiloda büyük bayan ve büyük erkeklerde toplam 10 siklet var. kilondaki kişiyle dövüşüyosun bundada +91 den sonrası ağır siklet yani sen 95 karşındaki 120 de çıkabilir :)) ama bu bi avantajda olabilir kilo ağırladıkça hızlılık düşer. bayanlarda da +81 den sonrası ağır siklet

www.bbskd.org

BJK_Kübra

Alıntı yapılan: Cem Goren - Mart 15, 2011, 20:22:18
Kübra'da yazsın orda :D

Oda yazcak inşallahh :) ) İstanbul şampiyonasına çıkarsam bu kez bekliyorum maçıma hepinizi=)))

www.bbskd.org

Banucan

minikleri tebrik eder en kısa zamanda bizim Kübramızında şampiyon listesine girmesini temenni ederim :D
FEDA

Simurg

BEŞİKTAŞK