Ana Menü

SSL 26.Hafta Beşiktaş 4-2 Kayserispor | 19 Mart C.tesi 19:00

Başlatan carsi52, Mart 14, 2011, 16:28:49

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Bu takım neler yapabileceğini işte bugün gösterdi. Bugün birşey daha gördük ki ofansif oynamak öyle şuursuzca saldırmak anlamına gelmiyormuş. Arkayı sağlam tutmadan ofansif oynamanın bi mantığı yok. Bugün Necip-Ernst ikilisi gerçekten kendilerine düşeni tamamiyle yaptılar. Farkettiyseniz kendi aralarında anlaşıp her atakta biri hep çakılı kalarak oynadı geride . Diğeri ise bazen adeta bir forvet gibi defansın arasına bile kaçtı kimi zaman ve buda ofansif açıdan yapılan katkıyıda gözler önüne seriyor.

Diğer açılardan baktığımızda ise; Simao ve Quaresma sadece kanatlara dayalı oynamadı kimi zaman içeri girerek pas beklediler, kimi zaman bir ofansif orta sahanın ortası gibi oynadılar ki buda onların orta sahaya daha yakın oynamalarını sağladı ve direncidide kesinlikle arttırdı. Özellikle Guti'nin yükü biraz daha hafifledi ve istediklerini daha rahat ortaya koyma imkanı buldu ki bu ilerki haftalarda daha açık ve net gözüküceğini düşünüyorum. Ve farkettiyseniz Guti top almaya geriye gelmedi,çünkü Necip ve Ernst bunlardan 1 tanesi çakılı oynadığı için sürekli top dağıttı ve defanstan çıkan topları aldı. Yani hem Guti gereksiz yorulmadı hem de defans ileri dan dun top oynamadı ve buda bize güzel futbolu,golleri getirdi. Quaresmada tek bir şeye değincem; Yeteneklerini kimse tartışamaz ama şu bencilliğini biraz daha azaltsa gerçekten Messivari bir futbolcu. Chelsea ve İnterde'de belliki bu sebepten tutunamadı. Bazı pozisyonlarda çünkü gerçekten pas atması gereken yerlerde anlamsız vuruşlarını görebiliyoruz ama sesimizi çıkaramıyoruz işte  :)

Fazla uzatmadan sonuç olarak herşey güzeldi.. Umarım böyle devam eder..
Umarım yenilsek bile böyle hırslı ne yaptığını bilen bi takım olarak yenilelim. Hiç üzülmem ..
Yeter ki bugün gösterilen ruhu sürekli görelim ..

Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

carsi52

İlk yarı ruhsuz bir Beşiktaş vardı saçmasapan bi gol yedik ama herşeye rağmen hakem penaltımızı verse ilk yarı 1-1 biticekti..

2.yarı gerçekten tek kelimeyle mükemmel oynadık dar ettik sahayı Kayseriye..
Ve istediğimizi aldık.
Quaresmanın attığı gol sezonun golü olur  :)

Maçın yıldızı Necip ve Quaresma..
Bölünür senin için uykular!

keskinli

takimdaki hirsi ve üstüne üstelik 2.yaridaki mükemmel oyunuda görmek varmis
helal olsun sizlere
keske bu hirsi daha öncedende gösterseydiniz
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Ersin Develi

İl dışında olduğum için maçı izleyemedim,arkadaştan mesajla bilgileri aldım :)
Almeida'nın gol atmasına çok sevindim,geniş özetini izledim maçın,Kayserinin pek pozisyonu yok gibi.
Böyle bir dönemde ligini iyi ekiplerinden biri olan Kayseri ye 4 gol atmak sevindirici.
Maçta dikkatimi çeken Tayfur hocanın oyuna müdahale etmekte geç kalmadığı.Gollerden sonra sevinmeside çok güzeldi.
Gördüğüm kadarıyla takımdaki herkes çok mutlu,inşallah böyle devam eder.

NoPasaran

Q7 ve ernstihl mutlu gormek herseye degerdi valla
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

Alıntı yapılan: yuNuS1903 - Mart 19, 2011, 22:30:16
stad kayıyor stad kayıyor ertugrul gunaya stad kayıyor böyle bişiydi sanırım
şöyle özetleyelim.

-stad kayıyoo stad kayıyo ertuğrul sana stad kayıyooo diye bağrıldı.
-bir ara [edit!]. ertuğrul günay denmeye kalkıştı taraftar fakat adam sonuçta bakan ve devlet erkaanından olduğu için vazgeçildi galiba.
-35-45 arası mahmut özgener'e edilen küfürler aziz yıldırımı küfürsüz olarak dolaylı anıldı.
-futbolun katili türk hakemleri diye tempo tutuldu
vs.vs.vs
altın kapılarımız kan oldu tayfun

CR7

her maç kavga olmasından bıktım artık.
orada karagümrüklülerin olmasından da.
kutunun içi liseli kaynıyor settekiler desen zilzurna sarhoş geliyor tribün hakimiyeti yok.
berbat bir tribün var malesef
desibel isteyen buraya gelsin diye "yağmurlu bir günde" ye girildi  üstüne kavga geldi
asıl kavga isteyen buraya gelsin.
maç hakkında yorum yapmayacağım.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Cem Goren

ben bu sene tribünde kavga olmayan bir maç hatırlamıyorum. sürekli herkesde bir liderlik çabası var anlamış değilim. hakkaten yazık oluyor bu tribüne ve gün geçtikçe eriyor tribün

NoPasaran

En son aziz gibi birisi gelir hepsini dagitir olur biter
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

erdibatmaz

şans eseri kapalı üst kombinesi bulup gittim maça. yemin ediyorum tribünün hali içler acısı. bir kavga oluyor. herkes birbirini tanıdığından olay yerine doğru yönleniyor. kavga büyüyor. 10-15-20 dakika öyle itişip kakışıyorlar. Kavga eden de alkollü, ayıran da alkollü. Millet ağzıyla içmeyince böyle oluyor işte. içmeyi bilmeyen içmesin. takıma zarar veriyorlar. çünkü bağıramıyorlar. adam yıllardır içiyor, ciğer kalmamış, kesiliyor hemen. her şeyi geçtim bu kulübün ve armanın değerleri var. bir Beşiktaşlı bir diğerine vurduğu zaman benim içim acıyor. her şey güç ilişkisi üzerinden gidiyor. kardeş hikayeleri yalan. millet birbirine düşman olmuş.  gruplar artık kendi bestelerini söyletmek için birbirleriyle yarışıyorlar. akatlar'da daha belirgin bu. adam besteyi tribüne doğru söylüyor yahu. madem aşkını haykırıyorsun, dön sahaya doğru söyle. ama milletin besteyi devam ettirmesini istediklerinden çoğunluğun suratına bakıyorlar. bağırmayınca da hadi lan falan diye çıkışıyorlar. yanına 10 kişi alan tribünün ağzına sıçıyor. Beşiktaşlılık diyoruz, adamlar Beşiktaşlılığına da laf söyletmiyor. tartışılmazmış. bal gibi de tartışılır. ne lan, din mi bu, metafizik mi? Beşiktaşlının herhangi bir olayın sonucuna nasıl reaksiyon vereceği bellidir. çok da güzel tartışılır. bu tribünde bir sessiz çoğunluk var. tek umudum onlar zaten, değerlerin gerçek savunucuları. ama çok pasif kalıyorlar. onlar sesini çıkarsa, ne satılmış abiler kalır, ne satılmış gruplar. hepsi yok olur. manevi duygular üzerinden menfaat bekleyen adamlar şerefsizdir. konu saptı ama sonuçta da 4-2 koyduk işte. necip iyiydi. almeidayı kazandık.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

[KralKartal]

Zaten bu kesim gruplarda sadece icip, maca gelmeyi aslinda bedava eglence olarak gormektedir.
Sonra biz bilmem ne taraftari degiliz deniliyor ama yillardir, icip, maca giden bu taraftarda macta neler oldugunu
bile anlamadan stadi terk ediyor mac bitiminde...Sonra nerede ne iciyor umrumda degil.

Sonra olay biz BAGIRDIK oluyor ama gidisata gore bagir, bagirmak mi sorun, dogru yerde dogru sekilde
tezahurat yapmak mi? Ne hakemi etki altina alabiliyoruz ne rakip futbolculari.

Sonra senelerde vasatiz iste. Tribundeki bölünmeler, ve olayin icindeki rant bunun sebepleridir.
Ve tabiki yeni nesilin gelmesiyle ve abicilik carsicilik ve besiktaslilik oynayan bu kisilerde olayin tuzu biberi oluyor.

Tribun liderleri kime komut veriyor ki, cogu genc artik. Eski tayfa nerede, neden terk etmis stadi, niye gelmiyor,
ve niye eskisi gibi DOSTLUK BIRLIK yok? Geciniz artik..Eski videolara bakip hasret giderebiliriz
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Ozan Doğan

gruplaşma konusuna şöyle yorumda bulunayım. besteler ya kutudan çıkıyor yada kutunun yeni açığa doğru olan ilk loca altından çıkıyor. yani erdinin bu maçta olduğu bölümden tabii benimde. ki genelde bizim oradan çıkar besteler. ama bir kere dışında onlar başlattı diye sustuğumuz görülmemiştir. o bir tek seferinde geçerli nedeni vardı. ve bu gruplaşma değil sadece insanlar kutuda sıcaktan daraldığı için orada duruyorlar ve bu kişilerin bir çoğu yıllarını kutuya ve Beşiktaş aşkına veren kişilerdir. he zamanı geldiğinde tribünün öldüğü anlarda kutuya geçmeyide bilmişizdir.
kavga konusunda ise erdi açıklamış herşeyi. yani tamam millet içiyor ama kavganın bitmemesinin asıl nedeni bir kişinin arkadaşının peşinden gitmesinden kaynaklanıyor nitekim aynı şeyi bende yaptım o maç. baktım bitmiyor döndüm geri. yani oraya gidenlerin çoğu dahada karıştırıyor ortalığı ve bir çözümü olacağınıda sanmıyorum maalesef...

NoPasaran

Alıntı yapılan: Free Idea - Mart 22, 2011, 02:02:00
şans eseri kapalı üst kombinesi bulup gittim maça. yemin ediyorum tribünün hali içler acısı. bir kavga oluyor. herkes birbirini tanıdığından olay yerine doğru yönleniyor. kavga büyüyor. 10-15-20 dakika öyle itişip kakışıyorlar. Kavga eden de alkollü, ayıran da alkollü. Millet ağzıyla içmeyince böyle oluyor işte. içmeyi bilmeyen içmesin. takıma zarar veriyorlar. çünkü bağıramıyorlar. adam yıllardır içiyor, ciğer kalmamış, kesiliyor hemen. her şeyi geçtim bu kulübün ve armanın değerleri var. bir Beşiktaşlı bir diğerine vurduğu zaman benim içim acıyor. her şey güç ilişkisi üzerinden gidiyor. kardeş hikayeleri yalan. millet birbirine düşman olmuş.  gruplar artık kendi bestelerini söyletmek için birbirleriyle yarışıyorlar. akatlar'da daha belirgin bu. adam besteyi tribüne doğru söylüyor yahu. madem aşkını haykırıyorsun, dön sahaya doğru söyle. ama milletin besteyi devam ettirmesini istediklerinden çoğunluğun suratına bakıyorlar. bağırmayınca da hadi lan falan diye çıkışıyorlar. yanına 10 kişi alan tribünün ağzına sıçıyor. Beşiktaşlılık diyoruz, adamlar Beşiktaşlılığına da laf söyletmiyor. tartışılmazmış. bal gibi de tartışılır. ne lan, din mi bu, metafizik mi? Beşiktaşlının herhangi bir olayın sonucuna nasıl reaksiyon vereceği bellidir. çok da güzel tartışılır. bu tribünde bir sessiz çoğunluk var. tek umudum onlar zaten, değerlerin gerçek savunucuları. ama çok pasif kalıyorlar. onlar sesini çıkarsa, ne satılmış abiler kalır, ne satılmış gruplar. hepsi yok olur. manevi duygular üzerinden menfaat bekleyen adamlar şerefsizdir. konu saptı ama sonuçta da 4-2 koyduk işte. necip iyiydi. almeidayı kazandık.

Çok güzel yazmışsın Erdi be..

Helal olsun..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net