Ana Menü

İbrahim Tatlıses Başından Vuruldu!

Başlatan beckyZWICKY, Mart 14, 2011, 01:21:11

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[KralKartal]

Görgü tanığı anlatıyor: İbrahim Bey kanlar içinde yatıyordu

Haber geldi, 'İbrahim Bey vuruldu' diye. Şaka zannettik. Baktık ki güvenlikçi panik içinde hemen indik. Doğruymuş. Eyüp Abi (Tatlıses'in menajeri) ambulans çağırdı. 2 ayrı ambulans geldi. Bazı gazeteciler televizyoncular vardı. Görüntü alınmasın diye çevresini sardık. Damla (Buket Çakıcı) kendinde değildi. Her yer kan içinde kalmıştı. İbrahim Beyin bilinci açıktı. Kesik kesik ama düzgün şekilde 'Olur mu yaaa? Olur mu hiç?' diye art arda tekrarlıyordu. Başının yanından girip çıkmış mermi. İbrahim Bey, tomografide doktorun 'Elimi sık, ayağını tut' gibi sorularına tepki vermiş. Arabanın içinde vurmuşlar. Şoförü şans eseri isabet almamış. Zaten İbrahim Bey hissetmiş ve başını hemen yere eğmiş. Eğilmese çok daha fazla kurşun yiyecekmiş. Birinci ambulans İbrahim Bey'i diğeri Damla'yı aldı. Oğlu İdo'ya haber verdik. Derya Hanım'la birlikte kısa sürede ardımızdan geldiler. Hastaneye girince hemen acil müdahale yapıldı. Beyinde kanama var dediler. Sonrasında sedyeyle uzaklaştırdılar bizden...
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

carsi52

Alıntı yapılan: Simurg - Mart 14, 2011, 18:55:22
Başka bir kişi defne joy mesela yaptığı ile seven var denildiğinde
su testisi su yolunda kırılır sözlerine katılıyor iken bir başka kişiye bu denli tavırıda ben anlayamıyorum

Bu olaydada bu laf cuk diye oturuyor aslında.

Her türlü silahlı olaya karışmış ve herhangi bir olayda bile havaya ateş açmış ruhsatsız silah yakalatmış vurdurtmuş vurmuş dövmüş..

Su testisi su yolunda kırılır..

Bölünür senin için uykular!

[KralKartal]

Bir kişinin kafasından vurularak can çekişmesinde 'zaten insan öldürüyordu' diyerek merhametini sorgulayanların vicdanını da ben sorgularım...

carsi52

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Mart 14, 2011, 18:59:21
Bir kişinin kafasından vurularak can çekişmesinde 'zaten insan öldürüyordu' diyerek merhametini sorgulayanların vicdanını da ben sorgularım...

Bir sürü insan öldürtmüş adı pkk ile çıkmış uyuşturucu olayına karışmış kadın vurdurtmuş kadın dövmüş her türlü silahlı olaya karışmış ve daha niceleri..

Bu kadar şey varken senin kadar üzülemiyorum açıkçası..Sadece şarkılarından dolayı üzülüyorum.

[KralKartal]

Karismis, yada adi gecmis... Vurdurdugu kisilerden doalyi SUCLU bulunmamis.
Asenayi vurdurdu denildi, ne oldu niye tutuklanmadi, veya derya tuna?

Saga sola, veya insanlarin irzina gecmemis, binlerce kisiye is vermis biri.

Uzulmek sorun degil, hatta umursamazsin, eyvallah, dogaldir tabiki. Sevdigimden yada fanatgii oldugumdan degil,
Defne icinde ayni, YANLIS birsey, hele ki kisi can cekisirken. Yani bunun cocugu evladi var, annesi var, oyle dusunun.

Adam daga cikip, eskiyalik yapmadi ya, yaptiysa emniyet gucleri yakalamadiysa suclu onlardir.

Banka hortumlamadi, halki soymadi, halki somurmedi, bos vaadlerde bulunmadi...Bana bir zarari dokunmadi ki?
Sana dokunduysa bilmem ama yinede HAK ETMIS demek yanlis.

Bugun en mafya vari insan bu sekilde vurulsa, yine insan uzulur. Lan olacak sey mi denir, hadi be denir,
yapilir mi bu denir.
Zamaninda OMER LUTFU TOPALDA vurulmustu, kafasindan, diyeceksin ki hak etti, ama kimse hak etmez ya.
Onada uzulmustum..yazik ya, en zayif ani yakalayip cullanmak

Ersin Develi

Alıntı yapılan: carsi52 - Mart 14, 2011, 18:56:48
Adamın teki İbrahim Tatlıses ile tartışıyor ve sonra kardeşi tarafından öldürülüyor yada öldürtülüyor..

Eski karısını vurdurtma
Asenayı vurdurtma
Perihan Savaşı dövme..

Ve daha niceleri..

Kadını vurdurabilen ve döven..

+

Tatlıses'in, "Ayağında Kundura" türküsü ile 38 yıl önce başladığı şöhret yolculuğunda adı birçok silahlı olaya ve kavgaya karıştı.

- 1981'de İzmir Fuarı'nda polise hakaretten tutuklanıp cezaevine girdi
- 1990'da kokain operasyonunda adı geçen ünlüler arasındaydı. Bu davadan 1994'te beraat etti.
- 1990'ın başında yapımcı Şehmuz İlgin'le kaset yüzünden ihtilafa düştü. Etiler'deki villası kundaklandı.
- İbrahim Tatlıses, 1990 yılında Maksim Gazinosu'nda sahnedeyken  bacağından vurulmuştu. Saldırganlar Ramazan Yetişen ve Fuat Aslan, vurma  gerekçelerini "Bize kaset sözü verdi ama yapmadı" diye açıklamışlardı.
- 1991 seçimlerinde ANAP istemeyince Şanlıurfa'dan bağımsız aday oldu.  Seçim kampanyasını silahıyla havaya 5 el ateş açarak başlattı, ancak  TBMM'ye giremedi.
- 8 Nisan 1995'te Hilton Oteli'ndeki Hasan Heybetli'nin yeğeninin sünnet Düğününde "meskûn mahalde ateş açmaktan gözaltına alındı.
- 1996 yılında Şanlıurfa'da Halıcılar Çarşısı'nı dolaşırken tartıştığı  Ahmet Toptan, yeğeni Fevzi Tatlı tarafından vurularak öldürüldü.
- 22 Ağustos 1998'de Tatlıses'in otomobilini kurşunlayan Hasan Bora'nın adamı Abdullah Uçmak, kurşunlanarak yaralandı.
- Eski menajeri Hasan Bora ile arası 1999'da Şule Çatak yüzünden açıldı.  Bora'nın müzik şirketi Tatlıses'in oğlu Ahmet Tatlı, kardeşi Hüseyin  Tatlı ve adamları tarafından basıldı.
- 6 Ekim 2000'de şoförünün kullandığı otomobilde ruhsatsız iki tabanca yakalanınca kelepçelenip gözaltına alındı.
- 2000'in kasım ayında emekli pilot Nusret Ertürk'ü tehdit ettiği iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı'nda ifade verdi.

keskinli

bence iyiligini veya kötülügünü yasarsa konusalim
konusulacak cok sey var
can cekisen biri icin fazla yorum yapmak yanlis olur
iyi veya kötünün hesabi er gec zaten kesilecek
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

1981'de İzmir Fuarı'nda polise hakaretten tutuklanıp cezaevine girdi

Kim polise hakaret etmiyor sen etmedin mi? Baban abin kardesin dayin amcan etmedi mi hic?

Simurg

Vicdan meselasine bakarsan 12 aylık bir bebeğinden annesiz kalmasına oh olmuş diyenide sorgulamak lazım.
kimse ki kendi adıma iyiki olmuş demiyorum
Fakat işimize gelene böyle ölüm yakışmadı işimize gelene yakıştı demek olmuyor

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

carsi52

İhsan abi kim haketti dedi ?

Burda kimse haketti demedi.
Ben sadece yaptıklarını söyledim ne kadar çokmuş dedim sonra sen böyle şeyler söylemeye başladın.

Ayrıca yapmış olsa niye içeri girmedi niye cezasını çekmedi asenayı o vurmadı felan diyorsan tartışmayada gerek yok..
Eski karısınıda,Asenayıda ben vurdum diğer olaylarada ben karıştım hepsi İbrahim Tatlısese atılan iftira..

Neyse Allah büyüktür hayırlısı ne ise o olsun.

carsi52

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Mart 14, 2011, 19:08:26

Kim polise hakaret etmiyor sen etmedin mi? Baban abin kardesin dayin amcan etmedi mi hic?

Diğer olaylarıda savunsana abi..

Tek bu olayı çıkartmışsın içinden ? Pardon diğer olaylar olmuşsa cezasını çekerdi içeri girerdi zaten dimi ?

[KralKartal]

Büsra kim demis? Vurulmak farkli, gidipte yanlis isler yapip bir sekilde ecelinle can vermek farkli.
Ki birisinin ölümüyle mutlu olanlarin bence doktora gorunmeleri sart. Cok ic acici bir durum degil.

Ibo eceliyle ölse neyse eceli gelmis deriz. Bu olay farkli... Istanbulun orta yerinde keles'le vurul.

Kaan, vurduysa SUCUNU cekmeli, cekmiyorsa vurmamistir, kanit yoktur, beraat ettigi suc degil SUCLAMA ile kalir.
Bugun seni HIRSIZLIKLA suclarsam, seni emniyet alir sorgular, sucsuz olursun beraat edersin,
o zaman sen hep HIRSIZ diye mi cagirilacaksin? Sen demezmisin kardesim sucum olsaydi cekerdim,sucsuz bulundum diye?

Ilkini okudum digerlerini okumadim, ki ilkini okuyunca dedim tamam burada is kopmus.

Simdi vurulan senin adina Ismail Turut olsa cok uzulurdun gibi, irk siyasi ayrimi yapma, o bunu yapmis bu bunu yapmis
.... lafi edilmez derler ya, bize dokunan yoksa, yaptiklarininda hesabini kendisi verir elbet

Cem Goren

kişiliği hakkında pek fazla bilgi sahibi olmamakla beraber duyduklarım doğrultusunda zerre kadar sevmediğim bir kişi olsada  hergün en az 3-5 kere şarkılarını dinlediğim bir insan İbrahim Tatlıses. bende ilk duyduğumda çok üzüldüm yalan yok.  kalk şarkı söyle yeniden be.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

carsi52

İhsan abi benim başıma öyle bi olay gelse ben cezamı çekerim İbrahim Tatlıses kadar güçlü değilim bilmem anlatabildim mi  :ok

1 olay iftira olur 2 olay iftira olur 3 olur 4 olur 5 olur ama artık fazla olur.

Ölümüyle mutlu oluruz yada haketti diyen olmadı ki ihsan abi ?

pkklıların ölümünden mutlu olurum zevk alırım yine insanlığımdan şüphe mi duyarsın ? (İ.Tatlıses için söylemedim örnek olarak verdim)

Ersin Develi

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Mart 14, 2011, 19:08:26

Etti,Ettiler,Ediyorlar.Ben sadace karıştığı olayları kopyaladım yapıştırdım.
Bunlar resmi olanlar,birde resmi olmayanlar var.Onlara hiç girmek istemiyorum.
Herşeyden önce şunu belirteyim.HİÇ KİMSENİN BAŞKA BİRİNİ ÖLDÜRMEYE HAKKI YOKTUR KİM OLURSA OLSUN.
Üzülmüş olabilirim ya da olmayabilirim,bu kişinin vicdanına kalmış bir şey
Şunun altınıda çizmek gerekiyor.
Resmi açıklamada kalaşnikofla (keleş,kanaş ne dersen de) öldürülmüş.
Ben soruyorum,o kalalnikoflarla kaç evlat şehit oldu,20 yaşında kaç tane insan öldü?Kaç ananın yüreği yandı?

Ben olayın siyasi olduğunu sanmıyorum.Eğer adaylıktan dolayı vurullduysa,daha önceden vurulurdu,bir kaç kez aday olmuştu çünkü.