Ana Menü

19 Mart korkusu!

Başlatan KeePSaKe, Mart 09, 2011, 00:49:12

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KeePSaKe

Ay, önümüzdeki hafta Cumartesi günü 1992 yılından beri Dünya'ya en yakın noktasında olacak. Önümüzdeki hafta Cumartesi günü Ay, Dünya'ya en yakın noktada olacak.
En son 1992 yılında Dünya'ya bu kadar yakınlaşan Ay, 19 Mart 2011 tarihinde tam 356.577 kilometre uzağımızda olacak.
Astronomlar ve fotoğarfçılar için bulunmaz bir fırsat olarak değerlendirilen bu olay, internet üzerindeki komplo teorisyenlerini de harekete geçirdi.
Komplo teorisyenlerinin iddialarına göre, Ay ve Dünya'nın bu denli yakınlaşması, depremlerden volkan patlamalarına kadar birçok felaketi tetikleyebilir.
1955, 1974, 1992 ve 2005 yıllarında yaşanan "yerberi"lerle birlikte dünyada felaketler meydana geldiğini vurgulayan bu iddiaların sahipleri, 2005 yılında Endonezya'da yaşanan tsunamiyi ve 1974 yılında Avustralya'yı vuran Tracy kasırgasını hatırlatıyorlar.
Ancak bilim insanları bu iddialara şüpheyle yaklaşıyorlar.
Uluslararası Radyo Astronomi Merkezi'nden Pete Wheeler "Ayın yaklaşması nedeniyle deprem ya da volkan patlaması gerçekleşmesini beklemek anlamsız" diyor ve ekliyor:
"Bu olay sırasında Dünya sadece alışılmıştan yüksek ve alçak gel-gitler yaşar, bunun dışında birşey gerçekleşmesini beklemiyorum
Since 1903

yuNuS1903

Cok İlginç Deprem veya Volkanların patlaması ama Allah'ın İşine Karısılmaz.

Banucan

inanırım ben böyle olayların yer dengeleriyle oynadığına Allah herşeyin hayırlısını versin.
FEDA

NoPasaran

Busey olmaz,..hep cikiyor bunlar
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Banucan

abican 19 ağustos depreminden önceki hafta içinde güneş tutulmuştu hatırladığım kadarıyla ama tabiki Umarım bi felaket olmaz Allah göstermesin
FEDA

keskinli

19 mart gelmeden geldi felaket
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

eRe

o değilde ben son zamanlarda çok duyar oldum hep ay bugün dunyaya en yakın mesafede laflarını
bu arada 1992 de bırsey olmus mu ?
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

[KralKartal]

19.03 Besiktaslilar gunumuz kut olsun :)
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi