Ana Menü

Eski Boston Celtics'li Beşiktaş'ta

Başlatan eRe, Şubat 01, 2011, 15:59:05

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Eski Boston Celtics'li Beşiktaş'ta Bir süredir oyun kurucu arayışında olan Beşiktaş Cola Turka, Oliver Lafayette ile anlaşmaya vardı.   23 [/color]01 Şubat 2011 Salı - 15:20
AA
[/color] Eski Boston Celtics'li Beşiktaş'ta Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Beşiktaş Cola Turka, ABD'li oyuncu Oliver Lafayette ile sezon sonuna kadar anlaştı. Allen Iverson ile Cüneyt'in sakatlıkları nedeniyle oyun kurucu pozisyonunda kadrosunda yalnızca Mire Chatman bulunan Beşiktaş Cola Turca, bu pozisyon için arayışlarını, ABD'li oyun kurucu Oliver Lafayette ile sezon sonuna kadar anlaşarak sonlandırdı.
Beşiktaş Cola Turka Başantrenörü Ergin Ataman, temas kurdukları Lafayette, Sundiata Gaines ve Rok Stipcevic arasından, Lafayette'yi tercih ettiklerini belirtti.
Tecrübeli antrenör, Lafayette'nin büyük ihtimalle 3
Şubat[/b][/color] Perşembe günü İstanbul'da olacağını bildirdi.
Geçen sezon Boston Celtics kadrosunda bulunan Oliver Lafayette sezon başında Partizan forması giydi. Daha sonra ülkesine dönerek NBA'in geliştirme liginde şans buldu.
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

BJK_Kübra

Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

BJK_Kübra

,(DHA) ve AA
Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımı, Oliver Lafayette'yi renklerine bağladı.
Kulübü, Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımı'nın renklerine kattığı ABD'li oyuncu Oliver Lafayette'nin transferini resmen açıkladı.
         Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, 26 yaşında ve 1.88 metre boyundaki guard pozisyonunda oynayan Lafayette ile her konuda  sağlandığı belirtildi.
Guard mevkinde forma giyen Lafayette, 6 Mayıs 1984 doğumlu ve 1.88 metre boyunda.
2008 yılında profesyonel kariyerine başlayan Oliver Lafayette, 2009 yılında NBA Geliştirme Ligi takımlarından Fort Wayne Mad Ants takımında oynadı. 48 oyunun 42'sine ilk 5'te forma giyerek başlayan Lafayette, 17.1 puan ve 6.5 asist ortalamasıyla oynadı. Sonrasında Boston Celtics ve Partizan takımlarına transfer olan Oliver Lafayette, bu takımlarda istediği gibi forma şansı bulamadı ve tekrar NBA Geliştirme Ligi takımlarından Fort Wayne Mad Ants  kariyerine devam etti.
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

saldır beşiktaş

26 yaşında ama doğru düzgün profosyonel olarak forma giymemiş  :-\
Bekleyip görmek lazım.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

ilhan mansız_melis

Beşiktaş Cola Turka, daha önce anlaşmaya vardığı ABD'li basketbolcu Oliver Lafayette'nin transferinden, sağlık sorunları olduğu gerçeksiyle vazgeçti.

Kulüp basın sözcüsü Prof.Dr. Mete Düren'in, siyah-beyazlı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, transferi planan Oliver Lafayette'nin dün ve bugün Maslak Acıbadem Hastanesi'nde geniş kapsamlı tetkiklerinin yapıldığını belirterek, "Oyuncunun yapılan kontrollerinde, kardiyolojik açıdan ağır spor yapmasının sakıncalı olduğu belirlenmiş ve gerekli ileri tedavisi için kendisine önerilerde bulunulmuştur. Bu nedenle Oliver Lafyette'nin takımımıza transferinden vazgeçilmiştir" ifadesi kullanıldı.

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.