Ana Menü

Beşiktaş'ın yıldızı Guti de özel açıklamalar - Video

Başlatan Amokachi, Ocak 07, 2011, 17:45:27

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Amokachi

BEŞİKTAŞ'IN sezon başında Real Madrid'den transfer ettiği Guti Hernandez, ligi şampiyon tamamlayacaklarını söyledi. Sezonun ilk yarısında üst üste yaşanan sakatlıklardan dolayı Trabzonspor'un gerisinde kalsalar da 2. devrede aradaki 14 puanlık farkı kapatacaklarını belirten İspanyol yıldız, Lig TV'ye verdiği röportajda samimi itiraflarda bulundu:

- "BURAYA başarılılar kazanmaya geldim. Ama ilk 6 ayda birçok zorluk yaşadık. Şu an ligde istenilen yerde değiliz. Yeni yapılan bir takımız ve ileride başarılar gelecektir."

- "ŞAMPİYONLUK hayâl değil. Önemli olan bizim takım olarak buna inanmamız. İkinci yarıda olabildiğince az puan kaybettiğimiz sürece bunu başarabiliriz. Trabzon'un önemli şansı var. Ancak biz çok çalışırsak neden olmasın. Bu güce ve kapasiteye sahibiz. 14 puanlık farkı kapatabiliriz. Çok büyük aksilikler oldu. Evimizde çok puan kaybettik ve sakatlıklar bize darbe vurdu."

- "TÜRKİYE'DE en iyi futbol oynayan takımlardan biriyiz. Ancak puan tablosuyla futbolumuz ters orantılı. Genel olarak bakıldığında Trabzon ilk devrede çok başarılıydı."

- "TÜRK futbolunda büyük isimler yetişiyor. Ama genç futbolcular kafa olarak kendilerini iyi hazırlamalılar. Başlarındaki hocalar da onları doğru yönlendirmeli. İleride Türkiye İspanya, İtalya ve İngiltere seviyesine çıkacaktır."

'BEŞİKTAŞ'TA KALACAĞIM'

- "BEŞİKTAŞ'LA 2 yıllık daha kontratım var. Ondan sonra fiziğim el verirse ve Beşiktaş da benimle çalışmak isterse benim için onur olur. Ancak illa da bırakmam gerekiyorsa hocalık veya yorumculuk yapıp futbolun içinde olurum.

- "JÜBİLE maçında Real Madrid'le Beşiktaş'ın maç yapması elbette güzel olur. Ancak nerede oynanacağı krize yol açabilir. İlk yarı Madrid'de, 2. yarı İstanbul'da oynanabilir."

- "KAPTANLIK hoşuma giden bir şey. Yardım etmeyi severim. Ama bu takımın 2 tane çok iyi kaptanı var. Ben de elimden geldiğince onlara yardım etmeye çalışıyorum.

- "BUGÜNE kadar birçok hocayla çalıştım. Hepsiyle çok iyi iletişimim vardı. Ancak Bernd Schuster ve Vicente Del Bosque'nin futbol felsefesi benim fikirlerimle örtüşüyor."

- "SPOR medyasında olmayı seviyorum. Çünkü yaptığım işle anılıyorum. Ancak saha dışındaki hayat benim için çok özel. Biriyle yemek yerken arkamda kamera istemiyorum."

'Hakemler herkese eşit olsun'

"TÜRKİYE Ligi biraz sert. Ama benim asıl kızdığım şey sertlik değil, daha sonrasında hakemlerin verdiği kararlar. Tek isteğim hakemler standardı tuttursun.
söylediklerim bir hakem kritiği değil. Burada futbolcuların da üzerine sorumluluklar düşüyor. Bizim de hakemlere yardımcı olmamız lazım. Futbolcular gelip hakemle konuşup, pozisyon değerlendirmesi yapabilmeli. İspanya'da bu böyle.

NE İspanya ne İngiltere'de Eskişehir maçında gördüğüm kart gibi bir olaya şahit olmadım. Sertlik olmadan atılmama anlam veremedim. Dil bilmediğimden kendimi el hareketleriyle ifade etmeye çalıştım. Bu beni şaşırttı. Artık ellerimi arkadan bağlayıp öyle hakemin yanına gideceğim."
'Zidane'ın yeri farklı'

"Büyük oyuncularla oynadım. Ama Zidane'ın yeri benim için ayrı. Onu farklı bir yere koyuyorum. Bana göre gelmiş geçmiş en iyi futbolcu. Ondan pas almak bile farklı bir duygu. Hayâlimdeki 11 ise şöyle: Casillas, Alves, Hierro, Pique, R.Carlos, Xavi (Guti), Iniesta, Guardiola, Messi, C.Ronaldo ve Ronaldo."

Sabah