Ana Menü

Eşinizin İnternete Girmesine İzin Verirmisin ?

Başlatan NoPasaran, Ocak 06, 2011, 15:38:41

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gürol

annem hacıdır
babam da 40 senedir bir kadına bakmamıştır annemden başka.evde bulaşık yıkar.dünyanın en kılıbık adamıdır.ara sıra kızarım otur gazeteni oku karışma kadın işlerine diye.
çevremde de böyle extreme örnekler hiç görmedim.
peki benşm savunmamın sebebi nedir sence bu durumda?
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

Simurg

Alıntı yapılan: gürol - Ocak 07, 2011, 11:24:35
sigmund freud okumaya başlamadan önce de kendimce bazı ortamlarda savunduğum şeylerin bire bir aynısını sigmund freud'un savunduğunu okudum.

Bundandır

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

mdc

İkincil dürtülerden bahsediyorsan 100 tane kız arkadaşı olması doğal  :itele

Ama asıl soru 1 tane kız olabilmiş midir :)
HAYATTA BEŞİKTAŞ

IL Capitano

Alıntı yapılan: gürol - Ocak 07, 2011, 10:47:51
son olarak da burada yazan erkeklerin kendi fikirlerini savunduklarına inanmıyorum.çoğunluğa uyma psikolojisi diyorum aksini iddia edenle de tartışmaya girmek istemiyorum.burası türkiye yok burda o kadar çağdaş insan hele ki çağdaş erkek :) güldürmeyin beni..

Ben yazdiklarimin arkasinda kapi gibi duruyorum, 5 yildirda evliyim. Yuce yarabbim yasadigim mutlulugun herkese iki katini yasatsin..

Konuda garip bir hal almaya basladi.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

NoPasaran

Konunun garip hal alması,

yine klasik tartışma üslüplarından..

Kişiye inmeyin yahu bir kerede..

Adam sadece örnek vermiş , adamın ilişkilerini incelemeye başladık..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

gürol

ne demek istediğini anlamadım.
hele duru senin ne demek istediğini hiç anlamadım 1 tane kız olabilmiş mi derken?
kendi işine bak kişisel yorum yapma bana.ben senin görünüşün vs şeylerin hakkında bir yorum yapıyormuyum?
konuya odaklan.
ben reddediyorum "sorun yok" diyenlerin düşüncelerini.ve bunu da 3 e ayırıyorum
1-sürü psikolojisi ile yazanlar
2-harbiden de o çağdaşlığı içnde taşıyanlar
3-yaşı itibariyle bu konu hakkında hiçbir fikrinin olamayacağına karşın çıkıp yazı yazanlar
benim yaşımda olan birinin bu güne kadar 100 kız arkadaşı olması da vaauv ne çokmuş denecek birşey değil

işin özeti bu tartışma burda yapılmasaydı eğer tamamen erkeklerin olduğu kızların okumadığı bir ortamda yapılsaydı emin olun bunları tartışıyor olmayacaktık.benim itirazım ona.burası Türkiye..
volkan bu tartışmayı bir de tamamen erkeklerin olduğu bir yerde yapsana.sonra buraya yazarsın aradaki farkları ;)
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

IL Capitano

hayir Volki, bu baslikta yazan butun erkeklerin kendi fikirlerini savunmadigini yazmis ona cvp verdim.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

NoPasaran

Kadınların kandırılmasının kolay olduğunuda unutmamak lazım..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eyup1903

arkadasların dedıgı gıbı bu formun yuzde 95 i bekar atması kolay oluyor zamanı gelınce gorecem herkezı

yuNuS1903

Grocbenn

2.5 yıllık evli bir insan olarak bende fikirlerimi söyleyeyim..

Eskiden şöyle yaş 22-23 iken derdim ki işte evlenirsem şunu yaptırmam..Buna müsaade etmem..Asarım keserim falan..

Ama evlendikten sonra insanın kafa yapısı anlayışı değişebiliyor..Eski düşüncelerine gülüp geçebiliyorsun..

Eşinizle müşterek bir hayata giriyorsunuz.Ortak amaçlarınızla hayatınıza devam ediyorsunuz.Yani bu internet olayları falan komik kalabiliyor.

Önemli olan doğru evlilik yapabilmeniz..Doğru evlilik yaptıysanız zaten bu tür şeyler aklınıza bile gelmiyor.Ama yapmadıysanız aklınızda bir şüphe daimi ise doğru evlilik yapmamışsınız demektir.

eyup1903

Alıntı yapılan: Grocbenn - Ocak 07, 2011, 12:34:31

2.5 yıllık evli bir insan olarak bende fikirlerimi söyleyeyim..

Eskiden şöyle yaş 22-23 iken derdim ki işte evlenirsem şunu yaptırmam..Buna müsaade etmem..Asarım keserim falan..

Ama evlendikten sonra insanın kafa yapısı anlayışı değişebiliyor..Eski düşüncelerine gülüp geçebiliyorsun..

Eşinizle müşterek bir hayata giriyorsunuz.Ortak amaçlarınızla hayatınıza devam ediyorsunuz.Yani bu internet olayları falan komik kalabiliyor.

Önemli olan doğru evlilik yapabilmeniz..Doğru evlilik yaptıysanız zaten bu tür şeyler aklınıza bile gelmiyor.Ama yapmadıysanız aklınızda bir şüphe daimi ise doğru evlilik yapmamışsınız demektir.

benimde anlatmak istediğim konu buydu

Ersin Develi

Alıntı yapılan: BJK_Kübra - Ocak 07, 2011, 11:07:54
evet zeka olarak kadınla erkek aynı kefeye konamaz haklısın sınavlardan belli bayanlar herzaman daha yüksek alıyolar..erkeklerden çıkıyosa 2 kişi kadınlardan çıkıyo 10 kişi..

bul düzgün kızı istersen orduya gönder, o gerekirse kendini ölüdürür yine eşine laf getirmez!

Zeka konusunda çok fevri davranmışsın Kübra,söylediklerine katılmıyorum.Ne kadın gerizekalıdır ne de erkek.Bilgiye dayalı sınavlarda erkeklerden 2 kadınlardan 10 kişinin yüksek aldığına katılmıyorum ve bunun zekilikle değil çalışmayla belli olacağını düşünüyorum.

Başımdan geçen 2 tane olayı anlatıyım sana

Geçen yıl Beden Eğitimi sınavına girdim.Ben 12 yaşımdan beri spor yapıyorum,spora yetenetğimde var ama kazanamadım diğer bir deyişle ben kaybetmedim torpilliler kazandı.20 kişi alınacaktı ve sınava başvuran kızların hepsi sınavı kazandı.Kızın biri parkuru yerle bir etti ama yine de kazandı sınavı,sınav sonuçlarına bakmaya gittim,sınava giren kızlar da ordaydı ve hepsi o kadar rahattı ki,ben sınavı kazanacağımı zaten biliyordum edasındaydılar ve kızların hepsi manken gibiydi.Sadece ben değil ordaki erkeklerin %90'ı küfrediyordular komisyona,hakkımız yendi diye.Neyse..

Önceki yılda Sahne Sanatları,Dramatik yazarlık sınavına girdim ilk aşamayı geçtim ve ben birincilik bekliyordum,kii öyle olmalıydı da çünkü puan toplayacağımız yerlerden,profosör gelip yüzüme övgüyle bahsetti,sözlü mülakata girince sınavı kaybettim.Ama dekolteli bayanların 4'te 3'ü kazandı.
Aynı anda konservatuar sınavı yapılıyordu okulda,sınava başvuran erkek sayısı 150,kız sayısı 20.Kazanan erkek sayısı 5 kazanan kız sayısı 15,detaylara inmeyeceğim umarım bu kadarı anlatmaya yeter.

Kadınlar ezilmesin,kadınlar hayata atılsın,kadınlar kendi ayakları üzerinde dursun denildi ve kadın her zaman bir adım önde oldu.Bu erkeklerin başarısız ya da zeki olmadığını göstermez.

Ordu meselesi de,öyle bir zaman da yaşıyoruz ki bırak orduya göndermeyi,bakkala göndermeye geçinir olduk.Eskilerin bir lafı var ''Ben sana güveniyorum ama karşındakine güvenmiyorum'' diye,bu lafı bir zamanlar sevmesemde şimdi ne kadar doğru olduğunu görüyorum.

BJK_Kübra

Alıntı yapılan: SingahLi - Ocak 07, 2011, 14:34:56
Alıntı yapılan: BJK_Kübra - Ocak 07, 2011, 11:07:54
evet zeka olarak kadınla erkek aynı kefeye konamaz haklısın sınavlardan belli bayanlar herzaman daha yüksek alıyolar..erkeklerden çıkıyosa 2 kişi kadınlardan çıkıyo 10 kişi..

bul düzgün kızı istersen orduya gönder, o gerekirse kendini ölüdürür yine eşine laf getirmez!

Zeka konusunda çok fevri davranmışsın Kübra,söylediklerine katılmıyorum.Ne kadın gerizekalıdır ne de erkek.Bilgiye dayalı sınavlarda erkeklerden 2 kadınlardan 10 kişinin yüksek aldığına katılmıyorum ve bunun zekilikle değil çalışmayla belli olacağını düşünüyorum.

Başımdan geçen 2 tane olayı anlatıyım sana

Geçen yıl Beden Eğitimi sınavına girdim.Ben 12 yaşımdan beri spor yapıyorum,spora yetenetğimde var ama kazanamadım diğer bir deyişle ben kaybetmedim torpilliler kazandı.20 kişi alınacaktı ve sınava başvuran kızların hepsi sınavı kazandı.Kızın biri parkuru yerle bir etti ama yine de kazandı sınavı,sınav sonuçlarına bakmaya gittim,sınava giren kızlar da ordaydı ve hepsi o kadar rahattı ki,ben sınavı kazanacağımı zaten biliyordum edasındaydılar ve kızların hepsi manken gibiydi.Sadece ben değil ordaki erkeklerin %90'ı küfrediyordular komisyona,hakkımız yendi diye.Neyse..

Önceki yılda Sahne Sanatları,Dramatik yazarlık sınavına girdim ilk aşamayı geçtim ve ben birincilik bekliyordum,kii öyle olmalıydı da çünkü puan toplayacağımız yerlerden,profosör gelip yüzüme övgüyle bahsetti,sözlü mülakata girince sınavı kaybettim.Ama dekolteli bayanların 4'te 3'ü kazandı.
Aynı anda konservatuar sınavı yapılıyordu okulda,sınava başvuran erkek sayısı 150,kız sayısı 20.Kazanan erkek sayısı 5 kazanan kız sayısı 15,detaylara inmeyeceğim umarım bu kadarı anlatmaya yeter.

Kadınlar ezilmesin,kadınlar hayata atılsın,kadınlar kendi ayakları üzerinde dursun denildi ve kadın her zaman bir adım önde oldu.Bu erkeklerin başarısız ya da zeki olmadığını göstermez.

Ordu meselesi de,öyle bir zaman da yaşıyoruz ki bırak orduya göndermeyi,bakkala göndermeye geçinir olduk.Eskilerin bir lafı var ''Ben sana güveniyorum ama karşındakine güvenmiyorum'' diye,bu lafı bir zamanlar sevmesemde şimdi ne kadar doğru olduğunu görüyorum.

evet fevri davranmışım aslında orda kadınların direk aşağılandığını düşündüğüm içindi yoksa akıllı akıllıdır cinsiyetle alakası yok bence..
ve torpil konusuna gelince ordaki söylediklerin doğru bende yaşadım benzer bişeyi ama torpilinde kızla erkekle alakası yok kimin arkasında kim var onla alakalı.. zaten öyle yerlerde kız ve erkeklere ayrı sınav yapılıyo spor akademisi için yani ama torpil olduğu çok doğru..
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi