Ana Menü

Büyük Punto İle Tek Büyük BEŞİKTAŞ

Başlatan gürol, Ocak 05, 2011, 16:59:17

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gürol

"Büyük Punto İle Tek Büyük BEŞİKTAŞ"
Beşiktaş'ta bir haller oluyor, başkanın önceki icraatları ile şimdiki icraatları arasında yıldızdan taksime kadar fark var.
Bir zamanlar gazetelerin 3. sayfalarında yer bulan Beşiktaş artık manşetlerden inmiyor hem de Avrupa'nın hatta Amerika'nın manşetlerini süslüyor. Avrupa'da Amerika'da Beşiktaş'tan övgüyle söz ediliyor ama yerli basında masa başı muhabirleri aldı bir telaş gidiyor;
Beşiktaş borç batağında,2 milyon € bonservis değerinde ki Almeida neden fonla alınmış Beşiktaş'ın parasıyla alınsaymış ya gibi yazılar geliyor temcit pilavı gibi önümüze, Sahurda pişirdiler temcit pilavını,iftar da da getiriyorlar aynı pilavı.Yeter! ama sıkıldık aynı şeylerden.
Yeminli Beşiktaş düşmanı Gazeteciler topluluğu; Sizce Beşiktaşlı taraftarlar size mi inanır yoksa yeminli mali müşavir sn. Hüsnü GÜRELİ ye mi? Siz anca Renkli okuyucularınızın okumak istediği şekilde yazmak istiyorsunuz renkli gazetelerinize, rengarenk internet sitelerinize. Okuyan rakip taraftarlar colormatik gözlüklerini çıkartıp da okursa yazıları o zaman daha mantıklı bir durum çıkar ortaya.
Şimdi; diyorsunuz ki Beşiktaş'ta 2,5 milyon € ve üzeri yıllık para alan oyuncular çok, ve "bu gidişle batacak Beşiktaş".Türkiye de bir tane bile formasının alınmadığını düşündüğüm Tabata 1,5 milyon € ya oynuyor, holosko keza o civarda, zapo o civarda vs.. Bu adamların gitmesi bile belli bir yük'ün kalkması demektir.Yerlerine alınan adamların binlerce forma sattırmasını, zaten yıllık alacaklarının bir miktarını karşılıyor olmasını sanki siz bilmiyorsunuz Yeminli Beşiktaş düşmanları..
Sanki siz bundan sonra sponsorluk anlaşması için kapımızı çalan firmaların bundan önce örneğin 10 milyon tl verdiği sponsorluğa ağzını en az 15-20 milyon tl den açması gerektiğini bilmiyorsunuz. 25 bin "taraftar" ortalamasıyla maçlarımızı oynadığımızı ama bu sene itibariyle bunun 30-35 bin e çıktığını daha da yükseleceğini, senede sattığımız forma adet'ini 2 ye 3 e katladığımızı bilmiyorsunuz sanki. Beşiktaş gelirlerini benim tahminim %30-40 oranında arttırmıştır ve futbolculara vereceği bonservis ücretlerini düşürmüştür, 2. sınıf yabancı transferi yapıp "ya tutarsa" mantığını aşıp, 1. sınıf olan satımında para da kazandırabilecek futbolcular almıştır. Quaresma'ya 20 milyon € teklif gelmesi Türkiye'nin gördüğü en en büyük olaydır bonservis bazında. Hani nerde manşetlerinizde göremedik bu görülmemiş olayı.
Aziz yıldırım'ın Ne haber ulan arda demesi de Türkiye'nin gördüğü en utanç verici olaydır Süleyman SEBA'nın başkan olduğu bir ülkede Aziz yıldırım'ın da adının başkan olmasını Başkan diye hitap edilmesini Benim Vicdanım kaldırmıyor.

Fon amcaya gelirsek,

Fon amca'nın bana göre bağlantıları Mourinho'dan, Mendes'e Ronaldo'dan Perez'e kadar uzanıyor. Hiçbir sağlıklı bünye 2 milyon € yu sokağa atmaz. Şundan emin olabiliriz ki Beşiktaş Almeida'dan 5,5 milyon € kar'ı kasasına koyacaktır. Ve fon sayesinde Üzerine bir miktar koyup yerine daha iyi bir forvet alacaktır kaldı ki Almeida Beşiktaş'ın gelecekte kurmayı planladığı kadronun forveti değildir bana göre.
Benim aklımı meşgul eden şey Başkan Yıldırım DEMİRÖREN'in fon'u altyapı için kullanma planım var demesi.Sakın haa başkan altyapıyı bu işe karıştırma. Orası dokunulmazlığı olan bir yer oradan nice yıldızlar çıktı ve çıkmaya devam ediyor.Orası kutsal ve kutsalımıza dokunma lütfen..
Quaresma Beşiktaş için çok önemli bir futbolcu "kanımı akıtmaya geldim" diyen bir yürek o..
Ama Beşiktaş'ın önünde duran 90 milyon tl başkan borcu herkesi rahatsız ediyor. Varsa 30 milyon € (60 milyon tl ~ ) teklif, satılsın başkana verilsin borç 30 milyon tl ye düşsün ben bağrıma taş basarım Quaresma'dan vazgeçerim bu borç belası yüzünden..
Çakar, Toroğlu, Sergen, Celal Kolot gibi kişileri ciddiye alıp ağır eleştiriler getirmeyeceğim. Ama bir çift lafım var "ne kadar dönersen dön, "popo" gene arkada kalır"
Beşiktaş'ımız Avrupa'nın ve Türkiye'nin yükselen değeri Medarı iftarı olmaya devam ediyor. Bir zamanlar 2 büyük yaratmaya çalışanlar Pek yakında bizim ezelden beri söylediğimiz Tek Büyük BEŞİKTAŞ gerçeğini yazmak zorunda kalacaklar. Biz sizlere Neler Yazdırmadık ki zorla. Bunu da yazacaksınız hem de en büyük punto ile hem de renksiz bir yazı ile Siyah Beyaz bir manşet atacaksınız Tek Büyük BEŞİKTAŞ diye..

Yazan : Gürol BEŞİNCİOĞLU
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

Banucan

FEDA