Ana Menü

Vergi Affı Klubumuzu 140 milyon TL borçtan kurtararacak

Başlatan NoPasaran, Aralık 31, 2010, 09:54:05

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

38.5 milyon vergi aslı ve 57.75 milyon TL ziyaı cezası bulunan Beşiktaş'ın borcu, bugünkü yasalara göre tahsil edilirse, TÜFE ve TEFE faizleri uygulandığında 170'i buluyor.

Almeida'nın transferine bir fon aracılığı ile kaynak sağlanması, Beşiktaş'ın sırlarını da bir bir ortaya döktü. SPK'nın isteğiyle KAP'a (Kamuyu Aydınlatma Platformu) 'Gecikmiş bir açıklama' yapmak durumunda kalan Beşiktaş'ın 2005 yılından beri vergi ödemediği ortaya çıktı.

BORÇ 96 MİLYON
BEŞİKTAŞ'IN açıklamasında 2005-2009 dönemlerini kapsayan vergi borcunun aslının 38.5 milyon TL, vergi ziyaı cezasının ise 57.75 milyon TL olduğu belirtildi. Beşiktaş yönetimi açıklamada, vergi aslı, ceza ve gecikme faizleriyle ilgili olarak uzlaşma başvurusunda bulunduğunu da duyurdu. Bu konudaki yasal prosedürün devam ettiği de hatırlatılan açıklamada, TBMM'de bulunan torba yasadaki iyileştirmelerden yararlanmak için girişimlerin bulunduğu da belirtildi.

NE OLMASI GEREKİYOR?
TRİLYONLUK transferler yapan Beşiktaş'ın 2005 yılından beri ödemediği vergilerin toplamı, faizleriyle birlikte hesaplandığında yaklaşık 170 milyon TL'ye tekabül ediyor. Oysa yeni torba yasayla bu vergi alacağı kuşa dönüyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin gündeminde olan ve vergi affını da kapsayan yasanın, 'İnceleme ve Tarhiyat Safhasında Bulunan Alacaklar' başlıklı bölümün 4. maddesine giren Beşiktaş'ın durumu şu avantajları getiriyor:

ÖDEYENİN SUÇU NE!

Sözü edilen 57.75 milyon TL'lik ziyaı cezanın tamamı siliniyor. Borcun 38.5 milyon TL'lik aslı kısmı da yarı yarıya iniyor. Bu da 19.25 milyon TL'ye tekabül ediyor. Bu rakamın üzerine eklenen TÜFE ve TEFE oranlarıyla toplam borç 30 milyon civarında oluyor. Beşiktaş yönetimi de bu borcu yeniden yapılandırıp, taksitler halinde ödeyecek. Bu durumda vergi borçlarını son kuruşuna kadar ödeyen kulüpler cezalandırılırken, Beşiktaş yaklaşık 140 milyon TL'lik bir avantaj sağlayacak.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

parayi saga sola sac vergini verme
olacak ismi bu
töbe töbe
insaallah bu haber gercek degildir
gercekse demiröreni hapse atsinlar,ne demek 2005 yilindan beri vergi vermemek
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

bizim icin özel cikan bir yasa degil heralde. herkesin icin gecerli degil mi?
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

eRe

herkes ıcın gecerlı.ama bız besıktaslıyız ya yasa falan onemlı degıl yınede verelım!!..ne yazık kı burası turkıye ve turkıyenın duzenınde devam edıyor hersey..
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

keskinli

bu yapilan dogru bi seymi?besiktasi ve besiktasliliginizi bi kenara koyarak cevaplayin
benim yorumum besiktasliligimi unutarak yapilmis bi yorumdur
ne olursa olsun benim anlayisima göre yanlis isler
böyle bi yasayi cikaranda,cikmasi icin caba gösterende cok yanlis is yapmis olurlar
vergi kanunu böyle degismemeli,degistirme ilerisi icin olmali
geriye dönük her türlü vergi affi cürüktür,mutlaka kötü kokar
bundan bi kac yil önce buna benzer bi sey geseye yaramisti,ne kadar kizmistik
cok cabuk unutuyoruz tepklilerimizide,desteklerimizide

IL Capitano

NoPasaran

Galatasaraya çıkan yasa onlara özel yasaydı..

Klubumuze çıkan yasa CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK VERGİ AFFI..

Hükümet dönmeyen paralar için bence güzel bri uygulama yaptı ve bunun kötü olan bir tarafı bence yok..

Çünkü bu borçlar için BİR ÇOK ESNAF BATMA NOKTASINA GELMİŞTİ..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

BUGÜN bi cizgi atiyorum suraya
volkan hükümetin bi icraatini begeniyor,ben begenmiyorum hatta özel konusmalarda cok kiziyorum
bugünleride görecekmisiz :D
volkan esnaf konusunda senin argümanini anlayabilirim
ama futbolcular icin milyon eurolar harcayipta,vergi ödememek bu vergileri almamak yanlis

IL Capitano

milat gibi bir gun.  ;D  son zamnalarda bazi konularda ben bile helal diyorum.. :)

NoPasaran

Doğruya doğru..

Devlete olan borçlar artık sıkıntı noktasına gelmişti herkes için..

Vergi dairesi çalışanları her gün ellerinde ödeme emirleri ile beraber dolaşıyor, yeni gelişen sistemle hesaplardaki paralara bloke koyduruyorlardı..

Sadece esnaf değil , öğrenci, bağkurlusu vs vs vs

Annemin örneğin yaşı dolmuştu ancak 30 bin tl ye yakın Bağkur borcu vardı emekli olamıyordu..

Bu büyük çok büyük para girişi yapacaktır devlete..

Teşekkür ederiz kendilerine ;D

Aşk bu Aşk !

volkanca.net