Ana Menü

Şimdi sıra Sh[kufur otomatik editlenmistir]uille O'Neal'da

Başlatan NoPasaran, Aralık 08, 2010, 09:53:04

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Beşiktaş'ın basketbol şube sorumlusu Şeref Yalçın, VATAN'a açıkladı: "Amerika'da Sh[kufur otomatik editlenmistir] ile görüştüm. Kendisi 'Bu sezon Boston'la şampiyon olmak istiyorum. Ama seneye Türkiye'ye gelirim' dedi..

BU yıl Guti, Q7, Iverson gibi transferlerle dünya çapında etki uyandıran Beşiktaş, basketbolda yeni bir bomba patlatmak için hazırlıklara başladı..

Iverson transferiyle 12'den vurduğunu düşünen siyah-beyazlılar NBA'in dünya çapındaki bir başka yıldızına da transfer teklifi yaptı..

Iverson transferi sırasında Amerika'da Sh[kufur otomatik editlenmistir]uille O'Neal ile masaya oturan Beşiktaş Basketbol Şubesi Sorumlusu Şeref Yalçın, 'dev' ile anlaşma noktasına geldi. Ancak, Boston formasıyla NBA şampiyonluğu kovalayan 38 yaşındaki pivot bu sezon için "hayır" yanıtını verip, 2011-12'ye yeşil ışık yaktı..

SÖZÜ fazla uzatmadan bu bilginin teyidi için Şeref Yalçın'ı aradık.. İşte Yalçın'ın ağzından 'Sh[kufur otomatik editlenmistir]a' gibi transferin öyküsü:

"IVERSON transferi bizim için bir rüya olarak başladı.. Hiç kimse bu kadar kariyerli bir oyuncunun Türkiye'ye geleceğine inanmadı.. Bizim dışımızda..

'MALİYETİ IVERSON'A YAKIN'

DOĞRU duymuşsunuz, Iverson için ABD'ye gittiğimde O'Neal'a da transfer teklifi yaptım.. Kendisi bana 'Bu sezon Boston'la şampiyon olmayı hedefliyorum.. Ama gelecek sezon Beşiktaş'a gelirim" dedi.. Zaten Iverson'la da sürekli kontak halinde ve Beşiktaş'la ilgili her türlü bilgiyi alıyor.. Şimdi yine bazı insanlar ortaya çıkıp 'Sh[kufur otomatik editlenmistir] Türkiye'ye gelmez' diyecektir. Ama gelme ihtimali çok yüksek.. Maliyetinin de Iverson'dan (yıllık 1.5 milyon dolar) biraz fazla olacağını söyleyebilirim.."

Gönüllerde taht kurar-Kaan Kural

O'NEAL sadece basketbol dünyasında değil Amerikan eğlence ve medya sektöründe de önemli bir isim. Şu sıralar ülkemizde FX kanalında da yayınlanan "Sh[kufur otomatik editlenmistir] vs." isimli, gayet dolgun ücret aldığı programı başta olmak üzere pek çok medya bağlantısı, basketbol parkesi dışında da para kazandığı, severek, kendisini adayarak yaptığı pek çok işi var. Bütün bunları bırakıp yurtdışına gitmesi kolay değil.

ABD'Yİ BIRAKMAZ GİBİ..

GELİRSE Avrupa'ya alışması zaman alır. 38'ine geldiğini ve fiziksel olarak çok yıprandığını da hesaba katmak gerekli. Ancak uzun bir zaman sonra bu yıl kendisine iyi bakmanın ödülünü Boston'da oldukça verimli bir sezon başlangıcı yaparak aldı.

AVRUPA basketbolunun temeli olan ikili oyun savunmasında çok sorunlu bir isim Sh[kufur otomatik editlenmistir]. Çok çabuk faul problemine girecektir. Ama onun dışında fiziksel özellikleri ile rakiplerin stratejilerini değiştirecektir. Saha dışında ise o kendine has sıcaklığı ve şovmenliği ile her gönülde taht kurar. Yine de ABD dışında oynaması, oynamayı geçelim yaşaması şimdilik imkânsız gibi. Basketbolu bırakıp eğlence sektörüne yönelmesi çok daha yakın bir ihtimal.

Kariyeri boyunca yarım milyar dolar kazandı

KARİYERİ boyunca NBA'in en sevilen isimlerinden biri olan Sh[kufur otomatik editlenmistir], sadece oynadığı takımlardan 290 milyon dolar kazandı. Sponsorluk, reklam ve medya anlaşmalarında da her dönemin aranılan ismi olan 2.16'lık 'dev' oyuncu bu alanlardan ise yaklaşık olarak 150-200 milyon dolar gelir elde etti ve toplamda kazandığı 450-500 milyon dolarla NBA tarihinin en çok kazanan isimlerinden biri haline geldi.

6 albümü, 11 filmi var

BASKETBOLUN dışında tam bir şovmen olan Sh[kufur otomatik editlenmistir]uille O'Neal, çıkardığı müzik albümlerinin yanı sıra sinema filmleriyle de medyanın dilinden hiç düşmedi. Rap müzik tarzında 5 stüdyo albümü çıkaran yıldızın bir de derleme albümü bulunuyor. Sinema kariyerine ise Blue Chips ve Kazaam filmleriyle adım atan Sh[kufur otomatik editlenmistir] daha sonra ise Good Burger, Steel, He Got Game, Freddy Got Fingered, The Wash, After Sunset, A Great Day in Hip Hop, Scary Movie 4, He House Bunny'de de oynadı.

Semih'le çok yakın arkadaş

O'NEAL, bu yıl NBA'e giden F.Bahçe'nin eski yıldızı Semih Erden'in de en büyük destekçisi. Boston'da çaylak sezonunu yaşayan genç oyuncuya her fırsatta destek olan 38'lik yıldız, "Semih kardeşim gibi" diyerek de aralarındaki dostluğu her fırsatta vurguluyor.

BİLİNDİĞİ gibi O'Neal, daha önce müslüman olmuştu.

Vatan
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Guti ORÇ.

Sh[kufur otomatik editlenmistir], basketbol dünyasının Beckham'ıdır.Gelirse çok iyi olur.Ama Iverson'dan daha zor bir transfer.

NoPasaran

Artık hayallerin klubu oluyoruz  :ok

Şu yazıyı yazdırmak bile yeter  :ok
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

onumuzdekı seneye cok var ya :D arada baglayalım :D :D
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

KeePSaKe

Gelirse var ya ortalık yıkılır :D

Yanlız 38 yaşındaymış o kadar olduğunu bilmiyordum açıkcası...
Since 1903

BJK_Kübra

Sh[kufur otomatik editlenmistir]'ın geldiğini düşünemiyorum ya ne harika bişey olur :)
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

Cem Goren

Lakers'dan ayrıldığından beri sevmiyorum bu herifi. gelmesin. istemiyorum.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

RCA

İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

+18 !

CR7

valla Sh[kufur otomatik editlenmistir]uille O'neal'ı severim.
gelmesini de isterim :)
maçlardan önceki o dansları filan.
süper eğlenceli adam. :D
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

BJK_Kübra

Alıntı yapılan: L_James_23 - Aralık 09, 2010, 02:56:08
valla Sh[kufur otomatik editlenmistir]uille O'neal'ı severim.
gelmesini de isterim :)
maçlardan önceki o dansları filan.
süper eğlenceli adam. :D

aynen valla:))

Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

BerkAy1903

19o3