Ana Menü

Yıldırım Demirören yarın 14:00'de Lig Tv'de Canlı yayında

Başlatan carsi52, Aralık 06, 2010, 20:57:29

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carsi52

Yildirim Demirören yarin saat 14'de Ligtv'de canli yayinda

Futbol gündemi programinin konugu olacak.
Bölünür senin için uykular!

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

yuNuS1903

Ersin Develi

İşte Demirören'in yaptığı açıklamardan bazı başlıklar:

-Stadın ön izni çıktı. Önümüzdeki hafta içersinde anıtlar kurukuna gidecek kurulun yapacağı değelendirmelere göre de eğer olumlu olursa hemen projeye başlıyacağız Mart ayında ihaleye çıkartmayı istiyoruz. 24 saat kullanabileceğimiz bir stat istiyoruz.

- Yaptığımız büyük transferlerde hocamızın çok önemli bir katkısı var. Devre arasında Schuster'in raporu doğrultusunda transfer yapacağız. Yeni transferlerimiz de en az Guti ve Quaresma ayarında olacak.

- Fatih Tekke maalesef tutmadı. Fatih Tekke'ye kendisine kulüp bulması için müsade edeceğiz.

- Schuster'in sistemi oturtması uzun sürdü, bunun için sıkıntı çektik.
Schuster'i kötü gittiğimiz günlerde dahil hiç bir zaman göndermeyi düşünmedik. Bizim amacımız iyi futbol oynayan bir takım olmak Schuster'i getirirken de uzun vadeli planlamalarla getirdik. Bu sene çok iyi oynadığımız maçları da maalesef kazanamadık. Schsuter'in 60'ların futbolu oynanıyor sözü yanlış anlaşıldı.

- Sezonu da çok erken açtık. ve haftalar ilerledikce de düşüş olacağını da biliyorduk. Bizim sakatlarımızdan bir 11 yapsak kesin şampiyonluğa oynar. Şu anda ligdeki va Avrupa'daki gidişimiz iyi.

- Bursaspor Başkanı Yazıcı ile çok konuştuk bu sorunu çözmek için. Geçtiğimiz seozn biz Bursaspor'a yenildik, Fenerbahçe şampiyonluğu yitirdi biz Fenerbahçe ile düşman mı olduk? İşte bu yüzden kapımızı açmak istedik. Biz Bursa'ya tekrar taraftarımızı götürmezsek kaybeden Türk sporu olur. Hep beraber mücadele etmemiz lazım. Seyirci götürmek lazım. Pes etmemeliyiz. Ceza alalım mühim değil. Hak etmişsek alalım.

-En büyük hayalim UEFA şampiyonu olmak.

-İbrahim Üzülmez'le 2 yıllık daha sözleşme uzatırız

- Guti'ye gerekli uyarılar yapılacak. Ama Guti profesyonel bir futbolcu. Kaza yapmasa sabah kalkar antrenmana gelirdi. Takım içinde bir ağabeyliği bir yöneticiliği var.

-Nihat'tan beklediğimizi alamadık. Ama kendini toparlayacak ve eski günlerine dönecek.

- Ferrari konusunda büyük hayal kırıklığı yaşadık. Nihat'tan da beklediğimizi bulamadık. O da bunun farkında. Muhakkak kendini toparlayacaktır.

Soru: Emenike'yi düşünüyor musunuz?
Demirören: Hayır.

Soru: Aziz Yıldırım'ın 'Tek büyük Fenerbahçe' açıklamasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz.
Demirören: Kendi camiasına yönelik böyle bir açıklama yapmıştır. Saygı duyuyorum.

Soru: Size yönelik tepkiler bıçak gibi kesildi. Bunun nedeni yapılan transferler mi?
Demirören: Tabii bununla ilgisi olabilir.

Soru: Beşiktaş'ın TFF ile sorunları var mı?
Demirören:Beşiktaş Kulübü'nün Federasyon'la sorunu olmaz ama belli konularda ters düştüğümüz konular olabilir.

Soru: Anadolu takımlarıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
Demirören: Rekabet olmazsa başarıyı yakalayamazsınız. Rekabet olduğunda siz kendini geliştirirsiniz. İnşallah Bursa ve Kayseri kalıcı olur.

Soru: Puan farkına rağmen Beşiktaş'ın şampiyonluk şansı var mı?
Demirören: Var. Ama Galatasaray için aynı şeyi söylemek zor. Liderle arasında çok puan farkı var.

Soru: Rüştü'nün sakatlığıyla ilgili gelişmeler ne?
Demirören: Kaptanımız iyileşecek ve yeniden kaptan olarak sahaya çıkacak. Sağlık durumu iyi değilse zaten oynamayacaktır. Rüştü sağlam olduğu sürece bizim kalecimizdir.

Soru: Iverson transferi nasıl oldu biraz bahsedebilir misiniz?
Demirören: Iverson transferi çok büyük bir bütçeyle yapılmadı zaten. Ama yaptığı etki büyük oldu. Sonuçta Iverson gibi bir yıldızı, büyük paralara imzalar atmış bir oyuncuyu getiriyorsunuz. O da zaten burada kendini ispat etmek istiyor.

Soru: Bobo'yla ilgili düşünceniz nedir? Yolları ayırmayı düşünüyor musunuz?
Demirören: Benim düşüncemden çok teknik kadronun düşüncesi ve Bobo'nun düşüncesi önemli. Benim tek korkum 5 senedir aynı takımda olduğu için kalma isteği kalmamış olabilir. Ama konuşacağız.

Soru: Guti kaptan olabilir mi?
Demirören: Olabilir

Soru: Gündüz maçı ister misiniz?
Demirören: Evet, hepsini isterim. Ben gündüz maçını isterim.

Soru: Tebdili kıyafetle maç izlemek ister misiniz?
Demirören: Biz de bir gün başkanlığı bırakacağız ve biz de kapalıda veya locada maçları izleyeceğiz.

Camiaya söylemek istediğiniz son sözlerinizi alabilir miyiz.

Demirören: Kadromuzla yönetimimizle futbolcumuzla çok güzel bir yoldayız. Sonuç odaklı olmamalıyız. Camiamızda çok güzel bir kenetlenme içindeyiz. Şampiyon olamayabiliriz. Ama şampiyonluk için sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Çok güzel bir sinerji yakaladık ve bu sinerji uzun vadede başarılar getirecektir

[KralKartal]

Alıntı yapılan: SingahLi - Aralık 07, 2010, 16:08:08
Şampiyon olamayabiliriz. Ama şampiyonluk için sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Çok güzel bir sinerji yakaladık ve bu sinerji uzun vadede başarılar getirecektir

iste bu dusuncesini kutluyorum , umarim yurekten demistir.... basari gelecektir, bu sene olmazsa seneye ama avrupada
iyi gidiyorsak ligdeki sorunlari unutturur.
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

carsi52

-En büyük hayalim UEFA şampiyonu olmak.

Bu adam her istediğini alıyor takımada UEFA kupası aldırmasın ;D

Emenikeyi istememesi demiröreninde çağ atladığının göstergesi.

NoPasaran

umut dolu guzel sözler. Transfer konusunda yıldızı Merak ediyorum artık
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

Alıntı yapılan: carsi52 - Aralık 07, 2010, 21:39:45

Emenikeyi istememesi demiröreninde çağ atladığının göstergesi.

cok dogru bir tespit..alkisliyorum  :alkis
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

NoPasaran

İnönü'de son durumu ne?
Anakent Meclisi'nden stadın izni çıktı. Binlik proje bitti. Önümüzdeki hafta anıtlar kurulunda değerlendirilerek, hazirandan önce kazma vurulacak diye düşünüyoruz. Mart ayında ihaleye çıkartmak ve haziranda kazmayı vurmak istiyoruz. Finansı yap - işlet - devlet şeklinde olacak. Gelir – gider maliyet hesabı ile belli süre işletip sonra da devredilecek bize. Görüştüğümüz firmalar var. Bayern'in stadını yapan firma ile görüşüyoruz. Ama Anıtlar Kurulu onayından sonra asıl görüşmeler olacak. Tüm stadın etrafını saracak 200 tane loca olacak. Stat öyle bir olacak ki, 24 saat yaşanabilir hale gelecek. Hafta sonu da kullanılabilir bir hale gelmeli. 15 günde bir maç oynuyoruz, bu şekilde statlar çevrilmez. Stadı 200 - 250 gün kullanacak hale getirmeliyiz.

Transferlerde Schuster'in etkisi oldu mu?
Hocamız önce geldi, arkasından Q7 ve Guti geldi. Sayın Adalı, Zülfikaroğlu ve yöetim kurulu ile temasa geçtik ve hallettik. Hoca ile bir adım attık ve yaptığımız temaslarla bitirdik. Schuster isminin katkısı çok oldu.

Transfer yapılacak mı?
Dere arası için bir beklenti var camiada. Hocamızdan alacağımız transfer raporu ile 3 oyuncu almak istiyoruz. Görüşeceğimiz oyuncular Guti ve Quaresma ayarında olacak. Beşiktaş Kulübü Avrupa'da ve Iverson ile dünyada bir yere geldi. Buraya gelmek kolay da orada kalmak zor. Bunu devam ettirmek istiyoruz. Hocamızla Eskişehirspor maçından sonra konuşacağız. 3 oyuncu almayı düşünüyoruz. Beşiktaş'ın seviyesi yükseldi, oseviyede oyuncular gelecek.

Fernandes bitti mi? Almeida geliyor mu?
İmza kurumadan hiçbir şey diyemem. Bitmeden açıklayamam. Borsa'ya tabiyiz, olmadan 'oldu' diyemeyiz.

Emenike'yi almayı düşünüyor musunuz?
Hayır, kesinlikle..

Forvet gelecek mi?
Gözüken bir eksiklik var. Bobo, Nihat sakat, Tekke ise maalesef tutmadı. Bana göre oynayabilecek durumdaydı ama olmadı.

Fatih Tekke ne olacak?
Hocayla bir alakası yok. Fatih'e izin vereceğiz. Sanırım bugün komite verdi. Kendisine kulüp arayacak. Biz de anlaşırsa gerekli kolaylığı sağlayacağız.

Artık geri planda mı kalacaksınız?
Günlük olaylarla artık pek ilgilenmeyeceğim. Camianın toparlanması için bu gerekli. Benim görevim son kararı vermek, yönetici ve profesyonelleri yönlendirmek. Bunu yapmaya çalışıyorum ve başarılı olduğumu da düşünüyorum. Hocayla sadece golf oynuyorum dedim spekülasyon oldu. Çok acil olmadıkça yönetici ve profesyonellerin görevi hocayla görüşmek. Geçmişte hata yaptığımızı görmüşüzdür ve bu kararı almışızdır. Tabii hocamızla da konuşuyorum.

Takımın durumunu nasıl görüyorsunuz?
Bizim sakat kadromuzdan bir kadro kurulsa o da şampiyonluk kovalar Türkiye'de. Çok sakatlık yaşadık, sezonu en erken biz açtık, en fazla biz maç oynadık. Bunun da düşüşü olacaktık. Erken form tutmanın bir form düşüşü oluyordu, bunu yaşadık. Avrupa'da tarihimizde 100 gol atmışız, 75'i geçmişte, 25'i bu sene atıldı. Puan farklıyla gruptan çıktık. Türkiye'de olmayan bir başarı elde ettik. Altyapıdan isimlerden Ali Kuçik gibi oyuncular çok iyi oynadı, bunlarla devam ettiğimiz bir dönemde oldu.

Hocayı göndermeyi düşündünüz mü?
Zor günlerimizde baskı oluşturulmaya başlandı. Hocamızı gönderme düşüncemiz olmadı. Lüksümüz de yok öyle. 2 sene vadeli anlaşmamız var. Hoca bize sordu nasıl oyun istediğini, saldır dedik. Kötü günlerimiz de oldu, kadromuz eksikti, şanssızdık. Konyaspor maçı 5-1 bitecek maçtı 2-1 bitti. O skorla kazansak hoca tartışılmazdı.

"1960'ların futbolu oynanıyor" açıklamasını nasıl karşıladınız?

1960'ların futbolu sözü yanlış yöne çekildi. Defansif oyunun bize uymadığını ifade etti hocamız. Futbol Türkiye'de geri geliyor. Rıdvan Dilmen Azerbaycan maçı sırasında '30 sene geriye gittik' dedi. Hocamız da değişik bir şey söylemedi. Bu tarz oyunun bize geri götürdüğünü söyledi. Kazanıyorsun güzel de, futbol da bir zevk oyunu.

Kulüpler Birliği toplantılarına katılacak mısınız?
Kulüpler Birliği'ndeki başkanlar kader arkadaşlarımız. Hepimiz maddi menfaat olmadan başkanlık yapıyoruz. Başarısız olunca siz ön planda kalıyorsunuz.. Ömrümüz kelebekten kısa. İlk 45 dakika büyük başkan, sonra da başkan istifa.. Aziz Yıldırım'la aramızda istemediğimiz olaylar oldu. Gerektiği kadar tavrımızı koyduk ama birliğe katılmamanın başkana da kulübe de faydası yok. Beşiktaş kulübü de ağırlıyla orada olmalı, bu nedenle artık katılmayı düşünüyorum.

Bursaspor taraftarına kapılarını açtığınız için pişman mısınız?
Pişman değilim. Yazıcı ile çok konuştuk seyirci olayını çözmeyi. İlk maç bizde olduğu için kapıları açtık. Beşiktaş Bursa'ya yenildi, biz Fenerbahçe'yle düşman mı olduk. Her takım alının teriyle mücadelesini yapar. Biz kararı aldık ama sonrası İl Güvenlik Kurulu'na ait. Bu olayların yaşanmaması lazımdı. Yaralılara geçmiş olsun diliyorum. Yaralı Melda kızımızla da bugün kulüpte görüştük. Biz bu konuda pes edersek kaybeden Türk futbolu olur. Hep beraber mücadele etmeliyiz, seyirci maçlara gitmeli. O kavga olayından kaçmamız lazım. Bu olay yaşandı. Ama bunu çözmek kulüplerin elinde. Bu da pes etmemeye bağlı. Biz cezayı hak ettiysek alalım. Cezayı kulübe vermekle iş bitmiyor. Verdiğiniz cezayla orada istemediğimiz kişiler kazanıyor. Bir yerden başlamak lazım, kaçmak değil üstüne gitmemiz lazım. Bayanlar aileleler maçlara gelsin ki küfür olmasın.. Onlar olmazsa o kesim kazanıyor.
Keşke hep gündüz maçları olsa. Çocuklar aileler geliyor, tüm günü kazanıyorsunuz. Kombine hariç 13 bine yakın bilet satıldı o gün.. İlk kez oldu..

Beşiktaş'ın mali durumu nasıl?
Beşiktaş, geleceği mali açıdan en sağlam bir takım. Fulya Avrupa'da hiçbir takımda yok. Gelirlerin dışında ek bir gelir o. Bankalara teminat olarak sunduk. Ucuz faizli krediyle yüksek faizli borcu kapattık. Türkiye'de son dönemde kulüplere kredi verilmiyor. Başkan kefaletiyle veriliyor. Benim imzam yok orada. Temlikler verilene kadar imzam var sadece, sonrasında imza kalkıyor.

Kulübe verdiğiniz borcu geri alacak mısınız?
Buna mecburduk. Avrupa futbolu çöktü geçen sene. 200 milyarlık bir sektördeyiz. Avrupa'da Türkiye'de rekabet için, ya altyapı ile ilerlemek ya da borçlanmak lazım. Yeni başkan adayı ile konuşacağım , belirli ödeme planı ile elbette paramı alacağım.. O da çocuklarımın hakkı olan bir para. Ancak kulüp artık kendi parasıyla dönüyor. Faizlerden kurtulduk.

Ne zaman bırakacaksınız?
Oğlum Cemal'e koltuğu emanet edeceğim. (Gülüyor)

İbrahim Üzülmez Iverson'ı da keser mi?
Kaptanımız İbrahim ayrı bir isim. Deli İbo lafı hoşuna gidiyor. Serdar Başkan döneminde ben aldım onu. Kadroda direk oynamıyordu, sonra bir girdi tam girdi. Allah izin verirse uzatırız mukavelesini.
Verdiği mücadelesi yaşıyla örnek alınacak bir isim.. Kaç hoca geldi o halen takımın başında.

Iverson'ı izlemeye gidecek misiniz?
Benim hedefim play-off'lara gitmek. Ama oğlum Cemal Iverson hastası, evde basketbol topuyla dolaşıyor.

En büyük hayaliniz nedir?
İlk hayalim stat. Kazmayı vurup yapmak istiyorum. En büyük hedef bu. 1,5 sezon kaybederek stadı faal hale getirebiliyoruz. İkinci büyük hayalim de UEFA şampiyonu olmak. Bu sene inanıyoruz. Bu sene olmazsa seneye kesin oluruz. Geçen hafta 1 hafta yorgunluğunu atarken oyunculardaki yoğunluğu görünce de umutlarım daha da arttı.

Guti'ye ceza verilecek mi?
Guti öyle bir profesyonel ki, kaza olmasa ertesi sabah idmana giderdi. Tabii uyarıldı. Kendisine daha para vermedik, Ocak'ta para alacak. Çok değerli bir isim. Türk futbolunun değerlendirmesi gereken bir isim. Takıma ağabeylik yapıyor. Kötü yönlerini ön plana çıkarmak değil örnek almak lazım.

Ferrari'nin durumu ne olacak?
Biz yönetim ve hocamızla konuşacağız. Msuataf Denizli çok istedi. Geçenlerde o da beklentinin olmadığını gösterdi. Ocak ayında değerlendireceğiz. Kulübe maliyet getirmeden çözmek istiyoruz.

Nihat'ta hayal kırıklığı yaşandınız mı?
Nihat'ı ben elimle teslim ettim, ilk mukavelesini imzaladım. Nihat'ın yeri bende ayrı. Beklediğimizi alamadık tabii.. Ama çok baskı altında kaldı. Bir an evvel ispat etmeye çalıştı kendisini ama buna ihtiyacı yoktu. Muhakkak toparlayacak. Ama Porto'da bir gol attı Avrupa'ya gidiyoruz şimdi.

Altyapının durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
İki tane daha oyuncu alacağız altyapıdan. Sağ bek ve libero. Furkan ve Oğuz. Kulüplerin kurtulması altyapıda. Ama sadece ayaklarıyla değil beyni ve kalbiyle de gelişmeleri lazım. Kültür seviyesinden kendilerini bakmamasından kaybediyoruz hep. Eğitimlerini kulüpler olarak üstlenmeliyiz, psikolojik eğitim vermeliyiz. Bunlar kolay değil. Futbolu zar zor yöneten kulüpler bunu da yapamıyor elbette. Sonra da basınla birlikte oyuncuyu kaybediyorsunuz.

Orhan neden bedelsiz gitti?
Orada bir hata yok. Oyuncu gitmek istedi. Kulübüne senetleri parayı gönderdik. Orhan'ı nasıl kaçırdınız diye yazan Yemen ağabey kendisi bile alamadı. Beşiktaş'a ne futbolcular geldi gitti, umarım başarısını devam ettirir.

Ersan'ın bonservisi alınacak mı?
Bir çıkış yakaladı ama şımarır, kendisini kaybederse hem Beşiktaş'a hem de Türk futboluna zarar verir. Her şey kendisine bağlı. Her şey futbol da değil, kalbinin temizliği, beynin Beşiktaş'a ne vereceği, arkadaş dialoğu önemli. Bu konuda bir sıkıntısı yok. Kültürlü, 4-5 lisan bir oyuncu. Şartlar olursa Adanaspor'la görüşeceğiz. Adanaspor'un da bize sözü var.

En önemli şampiyonluk rakibiniz kim?
Kendimiz. Sakatlıklar olmazsa, hocamız, futbolcumuz, biz, taraftarımız hata yapmazsa biziz. Her maçı kazanamayız. Ama taktiksel hata, oyuncu sakatlığı, seyircisiz maç yaşamaz, yönetimsel hata olmazsa biziz..

9 puan fark umutsuzluk yaratıyor mu?
Hayır kesinlikle.

Hakemleri nasıl buluyorsunuz?
Hakemlerimizin performansı bu sene çok iyi. Bu sene her şeyin çok iyi gittiğini görüyorum. Hakem gündeme gelmiyor. Resim çok güzel gidiyor. Bu resimdeki eksiklik kavgalar. Bunları da aşabilirsek futbol güzel bir yere gelecek. Bunu da hep birlikte yapmamız lazım. Basın, federasyon, taraftar aynı gemide. Hepsi hareket etmeli. Çıkan olaylardan Beşiktaş ceza alırsa taraftar memnun mu olacak. Hak ettiysek ceza da alalım. Ama bu karar bizi pes ettirecekse, başka yöntemlere bakalım.

Spor yasasını başbakanla görüştünüz mü?
Mahmut Özgener başbakanla görüştü. Bizim olay tuz biber oldu sanırım hızlanacak yasa.

Televizyon ne zaman açılacak?
Digiturk'le mukavele bugün imzalandı. 10-15 gün içinde açılacağını düşünüyorum.

Tabata transferinden pişman mısınız?
Hayır, o günün şartlarında iyi bir transferdi. Bugün tutmayan oyuncu listesine bakarsanız, 4-5 Avrupa şampiyonu takım çıkarırsınız. Ersan gibi beklenmedik bir oyuncunun mukavelesini, milli takıma gitmesini konuşuyoruz. Ama Fenerbahçe'ye İspanya gol kralı Güiza geldi olmadı. Başkan takıma zarar versin diye almıyor ki bunları.

Bosque, Rıza Çalımbay, Tigana, Ertuğrul Sağlam, Mustafa Denizli, Schuster. En rahat hangisiyle çalıştınız?
Schuster'le çalışma diyaloğumuz farklı. Yabancı lisanla diyalog kurma farkı var. Ama son yıllarda futbola uzak duruyorum. Spor haricinde çok bir araya gelmedim ama spor için 3 kez ancak bir araya geldik. Saydığımız isimlerden hiçbirini istediğimiz için göndermedik. Şartlar bu duruma getirdi.

Shuster'i de aynı şartlar bu duruma getirir mi?
Ağzım bir kere yandı..

Hocayla sözleşme uzatılacak mı?
Hocamızın da bizden memnun olması lazım. Oturup konuşacağız.

Aziz Yıldırım 'tek büyük Fenerbahçe' dedi, bu sizi rahatsız etti mi?
Sizden büyük de var. Herkesin kendini büyük görmesi doğal. Başkanın da kendi camiası için bunun söylemesi normal. Ama sizden büyükleri de var.

Uğrunuz cebinizde mi? Başka uğurunuz var mı?
Evet ama göremezsiniz. Bu manevi bir inanç. Annemden geldi ve 3-4 senedir bende. Onan inanıyorum. Başka bir uğurum yok. Tribünde yer değiştirmek de uğurum değil. Şeref tribününde maç seyretmek zor. Sevincinizi belli edemiyorsunuz. Futbolcunuza o gol kaçar mı diyemiyorsunuz.

Üzüntünüzü eve taşıyor musunuz?
Evet maalesef taşıyorum. Bu stres boşanmasını birlikte yaşıyorsunuz.

Erdoğan Demirören şunu demişti; Demirören ailesi başladığı işi yarıda bırakmaz diye...
Erdoğan Demirören futbolu bilen, kulübün içinde olan biri. Zor anlarımı onunla paylaşırım her zaman. Türkiye'nin kabul ettiği bir büyük kendisi. Onla paylaşmam kadar da normal bir şey yok. Ama onun da dediği gibi sonuna kadar gitmek felsefemizdir ve gittik.

Taraftarın bir dönemki tepkisi şimdi dindi, neler söyleyeceksiniz?
Seçim sürecinde yaşanan bir olaydı o. Belli provokasyonlar yaşandığı için ben ayakta durdum. Tepkilerin dinmesinde transferlerin de payı olabilir. Ama beni fazla tanımıyor taraftarlar, belki de çok ifade edemedim Beşiktaşlılar'a kendimi.

Federasyonla aranızda sorun var mı?
Beşiktaş kulübünün federasyonla sorunu olmaz. Belli kararlar ortamında terse düştüğümüz olabilir. Biz sayın Özgener'le 30 senedir arkadaşız.

"2 büyük yaratılmaya çalışılıyor" demiştiniz, halen bu fikirde misiniz?
Aksine biz onları bu sene geçtik diyoruz. Fenerbahçe ve Galatasaray'ı geçtik.

Anadolu takımlarının yükselişi için ne diyorsunuz?
Rekabet olmazsa başarı olmaz. Rekabet 3 takımla olmaz. Rakabet oldukça daha başarılı olunur, hataları görür kendinizi geliştirirsiniz. Bir yere gelmek kolay, kalmak zordur dedik. Sivasspor'u yaşadık. İnşallah Bursaspor ve Kayserispor kalıcı olur ve rakebet artar. Türk futbolu sadece 3 büyük değil. Bursaspor geçen sene bileğinin hakkıyla geldi. Trabzonspor bu sene bileğinin hakkıyla gidiyor.

Bu sene en iyi futbolu hangi takım oynuyor?
Beşiktaş ve Trabzonspor. Trabzonspor ok iyi oynuyor ama.

Beşiktaş sizce ne demek?
Beşiktaş aşk..

Galatasaray yarıştan koptu mu?
Çok zor bu dakikadan sonra. Ama Galatasaray ne düşme tehlikesi yaşar ne de Avrupa'dan kopar. B zorlukları ben de yaşadım. Yaşanan filmi görüyorum. Önemli olan Adnan başkan ve yönetiminin aldığı karaların arkasında durulması.

Beşiktaş'ın şampiyonluk şansı ne?
Bana göre yüzde 50. Daha önce de böyle bir farkı kapattık. 3 puanlık sistemde her şey olur. Ama dediğim gibi Galatasaray için zor.

Yönetimsel başarı, futbol kötüyse önemsenmiyor mu?
Bu olmamalı ama uzun vadede değişir.

Ürün satışlarından memnun musunuz?
Tabii ki hatalarımız var. Ancak taraftarın üzerinde yüzde 50 korsan, yüzde 80 eski forma var. Stat etrafında bunu durdurmaya çalışıyoruz. Ama 3 belediye var ve çözemiyoruz. Ancak taraftarda bitiyor her şey. İleride sportif A.ş 'yi halka arz etmek istiyoruz. Ancak bunlar düzene girmeli. Bir taraftar senede 10 dolarlık malzeme alsa, Beşiktaş'ın 100 milyon dolar geliri olur. Sadece forma değil diğer şeyler de olmalı.

UEFA kriterlerine hazır mısınız?
Şartları düzenlemek zorundayız. Zaten hep bu konuda çalışmalarımız. Ancak futbolcu hegomanyası da UEFA tarafından çözülmeli.

Kulüpler Birliği başkanı olmayı düşünüyor musunuz?
Hayır düşünmüyorum. İki tarafa yetişemem ve sosyal hayatım açısından yetişemem sanırım. Orayı yapabilecek değerli arkadaşlar var. Aziz başkan da layıkıyla yapıyor.

Rüştü'nün durumu ne olacak?
Kendisi bizim kalecimiz. Sağlık durumu müsaitse dönecektir. Dönemeyecek durumdaysa, dönmez ama bence futbolcunun da istemesi önemli. Rüştü sağlam olduğu sürece kalecimizdir. Kalecilerimizin yerli olması da büyük şansımız.

Ernst'le sözleşme uzatılacak mı?
Evet düşünüyoruz.

Nobre'nin durumu ne olacak?
Geçen sene az gol attı. Ama kritik goller de attı. Bu sene de bir sakatlık yaşadı. Verim 50 gol atması mı bilmiyorum. Nobre gol atmadı ama takım eksikken bile hırsla mücadele etti. En hırslı oyunculardan biri. Gol atmasını ben de isterim.

Altyapıdan Muhammet ne zaman gelecek?
Henüz 16 yaşında. Boyu ve güçlenmesi ile ilgili bir tedavi uygulanıyor. Büyük bir değer olacak ama sadece ayaklarıyla olmaması lazım..

Holosko'nun durumu ne olacak?
Holosko'yu tartışmaya gerek var mı? Konya maçında 100 kez vursa girer, o gün girmedi. Hiçbir oyuncu bilerek kasten gol atmamazlık yapmaz. Holosko 4 4'lük bir oyuncu değil ama elinde gelen her şeyi yapıyor. Gol kaçırdım tepki gelecek mi diye korktum diyor. Futbolcum İnönü'ye bu korkuyla geliyorsa bunu görürüz. Futbol hata oyunu. G.Saray maçında G.Saray seyircisi bile alkışladı kendisini.

Bobo gidecek mi?
Benim düşüncemden çok teknik kadro ve Bobo'nun kendi düşüncesi de önemli. Tek korkum 6. Senesinde ve o eski isteği olmayabilir, bunu sahaya yansıtamayabilir. Şartlar uygunsa kalabilir.

Transfer görüşmeleri ne zaman olacak?
Hepsinin bir zamanı var. Devre arası öncesinde konuşacağız.

Guti kaptan olabilir mi?
Olabilir. Sofya maçında çıktı. Devre arasında takımla da konuşacağız. Verdiği liderlik imajıyla bir kaptanlık sergiliyor. Kaptanlarımız ve hocamızla da konuşacağız, olabilir. Guti'nin saha içinde futbolcularla olan ilgisi de çok iyi.

Çarşı'ya kırgınlığınız var mı?
Ben bu ailenin büyüğü isem, onlar da çocuğumsa kol kırılır yen içinde kalır.

İnönü sinerjisini nasıl buluyorsunuz?
Avrupa'da bile kabul ediliyor taraftarımızın yaratıcılığı. Ancak bir sitemim de var. Tezahüratlar güzel de, rakibe baskının da olması lazım. Ama bu hafta takımı yaşadılar. Gündüz maçıyla da alakalıydı. Gündüz maçı ve Sofya maçıyla da alakalı tabi.. Ama baskı kurmakta gündüz maçı çok önemli.

Geldiğiniz yere dönmeyi, Kapalı'dan maç izlemeyi ister misiniz?
Bir gün geldiğimiz yere gideceğiz tabii ki bırakacağız. Ama yeni stadyumda, yerler nasıl olacak o da belli değil.

"G.Saray'ın şampiyon olmasını istiyorum" şeklinde bir açıklamanız olmuştu, bundan dolayı pişman mısınız?
Bu açıklama bana yakıştırıldı. Hastaydım ve evde yatıyordum. Gazetecilere biz Türkiye Kupası'nı alacağız demiştim, o sırada eşim de 'İnşallah G.Saray da şampiyon olur! dedi ve bu laf benim söylediğim olarak yansıtıldı.

Demirören olmasa bu takımın teknik direktör Aybaba olur muydu?
Hak eden birini getirmiyorsam suçlu benim. Denizli gelirken de olmaz dendi ama getirdik şampiyonluklar yaşadık. Ama Beşiktaş'ın menfaati neyse onu yaparım.

Bu menfaat ileride Fatih Terim'in de gelmesini sağlar mı?
Tek ben karar vermem. Yönetimle konuşuruz, şartlar onu getiriyorsa tabii ki olur. G.Saray'da şampiyon olmuş olabilir ama dünyanın kabul ettiği bir teknik adam. Bize faydalı oalcaksa tabii getiririm. Daum'u da biz getirdik, İstiklal marşını biz de öğrendi Beşiktaş bayrakları taşıdı ama Fenerbahçe'ye geldi. Bu sadece Terim için değil, Daum için de geçerli.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Çarşı'ya kırgınlığınız var mı?
Ben bu ailenin büyüğü isem, onlar da çocuğumsa kol kırılır yen içinde kalır.

:)
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

carsi52

Okumadığım bazı yerler vardı onlarıda okudum.
Adam resmen ben bu başkanlığı paramı almadan bırakmam bu parayıda kimse veremiceğine göre ben ölene kadar başkanım benden sonra oğullarım gelicek diyor..

keskinli

yapacagi hic bi sey yaptiklarini affetiremez!
sanmasinki alacagi yildizlarla yaptigi pislikleri temizleyebilsin
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Alıntı yapılan: carsi52 - Aralık 08, 2010, 17:01:35
Okumadığım bazı yerler vardı onlarıda okudum.
Adam resmen ben bu başkanlığı paramı almadan bırakmam bu parayıda kimse veremiceğine göre ben ölene kadar başkanım benden sonra oğullarım gelicek diyor..

Bu adam akıllanmayan birisi..

Daha önce çok kez görüştük bu konuyu. Yıldırım Demiören parsını alır dedim ben ve hep diyorum Alabilir onun hakkdır..

Ancak arkadaş bu soruya böyle mi cevap verilir..

Bana sorsalar ve başkan olup o kadar alacağım olsa

"Bunları konuşmak anlamsız. Beşiktaş herkesin borcunu ödeyecek güce sahip bir klup. Benimde alacaklarım varsa zaten bunu ve diğer borçlarımızı ödemeek için gelirleri arttırmamız gerekiyor. Ancak bu parayı konuşmak anlamsız şu an için"

dersin ve biter..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.