Ana Menü

Beşiktaş koçu ne olduğunun farkında değil!

Başlatan Simurg, Kasım 25, 2010, 15:32:02

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

IVERSON'I DOĞRU KULLANMIYOR
-Fenerbahçe Ülker, Beşiktaş Cola Turka'yı mağlup ederken, gözler Iverson'ydı. Ancak NBA patentli ünlü oyuncu, 2 sayıda kalmaktan kurtulamadı. Maçı ve Iverson'ın performansını nasıl buldunuz? Gazetede okuyorum, Ömer Onan demiş ki; "Iverson ne olursa olsun Iverson'dır. Ama ben yaptığım savunma ile ona top aldırmadım ve biz maçı kazandık." Dediği doğru...
Iverson aşağı yukarı bir buçuk çeyrek eline top değmeden oynadı. Tamam Ömer fevkalade iyi savunma yapmış olabilir ama kenarda Beşiktaş'ın koçu var.
Sen Iverson gibi bir adamı alıyorsun da onu topla buluşturamıyorsan bu Ömer'in başarısı değil, Beşiktaş koçunun ne olup bittiğini farkında olmamasıdır!.. Iverson gibi bir adama topu göstermeyecek savunma oyuncusunun bugün NBA'de olması lazım. Ne işi var Fenerbahçe'de!..

KENARDA OTURUYORLARDI
Böyle bir koçluk olur mu? Oyunun sonu. En kritik anlar.
Fener önde, Beşiktaş'a mucizeler gerekebilir. O günkü maça bakarak söylüyorum: O mucizeyi yapabilecek çapta iki adam var: Chatman ve Likholitov. İkisi de kenarda oturuyor.
Beşiktaş'ın uzun adamı Cevher! İki metre 5 boyu. 12 üçlük atmış. Üçlüğü sen atarsan pota dibinde ribaundu kim alacak?
Bütün ribauntları Fenerbahçe topladı! 8 ribaunt fazlası var Fenerbahçe'nin maçta. Nerede bu Beşiktaş'ın koçu? 'Senin işin pota dibinde rakibi ezmek kardeşim! Ne işin var dışarıda üçlük atıyorsun.' Beşiktaş kendi kendine top oynadı. Herkes bildiği gibi!..

ELİYLE VERDİ
İş Iverson'ı almakla bitmiyor. 'Ogilvy' diye bir adam var. Bana sorarsan fevkalade iyi... Kaç dakika oynamış bak (10:15)!
Birine desen ki "Bu maçı Fenerbahçe'ye ver" böyle verirsin.
Hiç kimseyi kullanmadı. Beşiktaş'ın hiçbir silah gücünü kullanmadı.
Kullandıklarını da yanlış kullandı. Dışarıdan üçlük atan ve 12'de 4 isabet sağlayan, 2.05'lik adam; eline top değmeyen Iverson!
Nasıl kullanacağını bilmediği 'Chatman' diye bir adam.
Kimi doğru kullandı bana bir anlatsın. Buna rağmen Beşiktaş maçın başından sonuna kadar başa baş oynadı!..

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..