Ana Menü

Allen Iverson resmen Beşiktaş'ta

Başlatan CR7, Eylül 24, 2010, 11:13:47

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Güncel

Beşiktaş Cola Turka, son yılların en büyük transferlerinden birine imza atarak Allen Iverson'ı renklerine kattı. Transferi bitirmek için Amerika'nın New York şehrinde bulunan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyesi Şeref Yalçın, Amerikalı yıldıza resmi imzayı attırdı.

Iverson'un 2 yıllık resmi sözleşmeye imza attığı ve bu akşam TSİ 21:00'de basın toplantısı düzenleyeceği açıklandı.

Seref Yalcin, head of basketball operations of Besiktas Cola Turka, confirmed that an offer was made to acquire the services of the former league MVP Allen Iverson.

He stated that the chances of signing the 11 time All-Star is likely. "His NBA career is over" said Yalcin.

"His stock, however, is still high especially in China. He turned a $4 million dollar offer down citing cultural differences being too great."

"His options are either coming to Europe or going to China" stated Yalcin. "We told his manager Gary Moore that he would feel comfortable playing in Europe for Besiktas Cola Turka. We will offer roughly $2 million dollars if he is interested."

Besiktas CT will be competing at Eurocup this season, which is also known as "Cup Two" behind the highest level of European basketball competition THY Euroleage. The team will also be competing against the domestic powerhouses Efes Pilsen and Fenerbahce Ulker in the Beko Basketball League for the title.

The team has won one domestic league championship trophy in 1975 and advanced to quarter finals at Europe League (2005) and at Eurocup (2008).

The current roster has no players in Turkish National Basketball Team "12 Giant Men" that won the silver medal behind the Team USA in FIBA World Championship 2010.

Besiktas Cola Turka is the basketball division of Besiktas JK, which is a multi-sports club
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

CR7

Beşiktaş Spor Kulübü Basketboldan Sorumlu Yöneticisi Şeref Yalçın, Allen Iverson ve Peter John Ramos transferleriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Sitemize konuşan Yalçın, Iverson'ın parayla pek ilgilenmediğini belirterek, "Maddi açıdan bir sorun olacağını düşünmüyorum. Çünkü Iverson'ın paraya ihtiyacı yok. Normal düzeyde bir ücretle beraber kendisini renklerimize bağlayabiliriz. Ben 5-6 gün içinde net bir sonuç alabileceğimizi düşünüyorum. Porto Rikolu Peter John Ramos ise bitmek üzere. Taraftarımız bu yıl salonda da büyük coşku yaşayacak. Eğer Iverson olmazsa başka bir dünya yıldızını transfer edeceğiz. Bu yöndeki araştırmamız sürüyor" dedi.

:oha

Guti ORÇ.

iverson gelirse olay olur off.

NoPasaran

;D

İkinci robinho vakasını kaldıramam şimdiden diyeyim  :ahaha
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

erdibatmaz

lan noluyo. yönetici de sanki pazardan çorap alıyor.

şunun şurasında ekim'e ne kaldı?
olursa ekim'e kadar olmazsa...
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

CR7

şimdi de Iverson için sabahlıyoruz :ahaha

bu sene noluyo yahu :D

Guti ORÇ.

beyler yonetici bi arkadaştan duyum aldım iverson kesin bizde yönetim kobe için görüşmelere başladı o da %90 bitti sayılır.helikopterle gelip paraşütle atlayacakmış oyle bi toren düşünüyolar.

not: fotomacta gorene kadar inanmayın.

CR7

Cem Goren

Sımart Bizi Başkan Çıkart Bizi Baştan...

ee kımler sabahlıyo
altın kapılarımız kan oldu tayfun

CR7

Beşiktaş'tan Iverson'a teklif

Allen Iverson... Kariyerinde bir MVP ödülü, dört sayı krallığı ve daha birçok unvana sahip bir efsane... NBA tarihinin en büyük skorerlerinden biri olan Iverson'un adı, bugünlerde Beşiktaş Cola Turka ile anılıyor. Futbolda Quaresma ve Guti transferiyle ses getiren siyah-beyazlı kulüp, serbest oyuncu konumundaki yıldıza resmi transfer teklifi götürdü.
Philadelphia 76ers, Denver Nuggets'taki başarılı kariyerinin ardından Detroit Pistons'ta tutunamamış, şansını bir kez de Memphis Grizzlies'te denemiş, ancak yedekten gelmeyi kabul etmediği için Memphis seyircisinin önünde tek maça bile çıkmadan şehri terk etmişti.
Iverson, başarısız Grizzlies macerasının ardından basketbolu bırakma kararı aldığını açıklamış, fakat profesyonel kariyerine başladığı Philadelphia'nın teklifiyle bu kararından vazgeçmişti.
Özel hayatında da sorunlar yaşayan NBA yıldızı, dört yaşındaki kızının geçirdiği ciddi hastalığın ardından eşi Tawanna'nın açtığı boşanma davasıyla sarsıldı. Aynı dönemde alkol bağımlılığı ve kumar sorunlarıyla boğuşan Iverson, borcu yüzünden Detroit ve New Jersey'deki kumarhanelerin kara listesine girdi.
Yaz boyunca kendini toparladığını söyleyen 35 yaşındaki yıldız, defalarca NBA'e dönmek istediğini açıklasa da, hiçbir takımdan teklif alamayınca gözünü Avrupa ve Çin'e çevirdi. Çin Basketbol Ligi'nde yer alan Fujian Xunxin takımı, geçtiğimiz günlerde Iverson'a 4 milyon dolarlık teklif sundu. Üstelik bu teklif, iki sene önce Çin'de forması en çok satılan oyuncular listesinde 8. sırada bulunan Iverson'a, kontratı haricinde sponsorluk fırsatları da tanıyordu. Ancak kariyeri boyunca sponsorluklar hariç sadece NBA'deki kontratlarından 155 milyon dolara yakın para kazanan Iverson, 4 milyon dolarlık teklifi az bulduğu için geri çevirdi.
Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden Beşiktaş Cola Turka ise Iverson'ın kapısını 1,5 milyon doları garanti olmak üzere iki milyon dolarlık bir teklifle çaldı. Çin'den gelen 4 milyon dolarlık teklifi reddeden yıldız oyuncunun, bu teklifi nasıl karşılayacağı merak konusu.
Ntvspor

KeePSaKe

Alıntı yapılan: Guti ORÇ. - Eylül 24, 2010, 14:45:16
beyler yonetici bi arkadaştan duyum aldım iverson kesin bizde yönetim kobe için görüşmelere başladı o da %90 bitti sayılır.helikopterle gelip paraşütle atlayacakmış oyle bi toren düşünüyolar.

not: fotomacta gorene kadar inanmayın.

Normal gelse de olur  :ahaha
Since 1903

ilhan mansız_melis

Allah'ım ben sana geleyim,İverson da bize.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

saldır beşiktaş

Allen Iverson vay anasını satayım çığır atlıyoruz transferde gelirse spor tarihimizin en önemli transferi olur.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

saldır beşiktaş

Nba tarihinin en çok sayı atan 3.oyuncusuna laf edeni Allah affetmez  :D
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan