Ana Menü

Referandum sonuçları açıklanıyor

Başlatan [KralKartal], Temmuz 24, 2010, 20:36:44

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

demokrasi yandaşı olmak işine gelince güzel oluyor anlaşılan kesinlikle katılıyorum.
Evet çıktıysa ki azımsanıcak değil yine en az 10 puan yüzdelik farkıyla geliniyorsa boşa yorum yapmanın manası yoktur.
Sadece mhpye üzülüyorum yazık etmişler öncülerine yazık etmişler temellerine yazık etmiştir severlerine

Kaçını akp değil.
Başa gelen her parti sadece 2 tanesini devlet atayacak

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

NoPasaran

Alıntı yapılan: Simurg - Eylül 12, 2010, 20:10:13
:ahaha  yahu yargıda şuan kaç kişiyi devlet atıyor kaç kişi bağımsız geliyor
yeni yasayla kaç kişi devletten kaç kişi atamadan gelicek :D
Bu sayıları bilmiyorsunuzdamı bu yorumları yapıyorsunuz yoksa bildiğiniz haldemi anlamış değilim ki ;D

Büşra istersen git bir oku ?

Hani o antidemokratik YÖKTEN 3 TANE ÜYE GELECEK..

Şu ankli sistemde anayasa mahkemesi üyelerinin %80 İ HUKUK ADAMI

Bugün evet dediğiniz kanunda 7 tane ÜYENİN HUKUKLA ALAKASI YOK..Ben bile ANAYASA MAHKEMESİNE ÜYE OLABİLİYORUM..

Merak etme insanlar en az sizin kadar okuyor..

YARSAV
DANIŞTAY
YARGITAY
HSYK
BAROLAR
KONUŞAN ÜNİVERSİTELER
HUKUKÇULAR

SİYASET KARIŞIYOR DİYOR..

biz Zaman gazetesi köşe yazarlarına inanıyoruz..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Ersin Develi

Sandık başına giderken,insanlar şu mantıkla gitti - ben ampüle oy verecem, - ben ak a oy verecem, - ben tayyip'e oy verecem,yani ne ye oy verdiğini, verdiği oy'un nereye gittiğini bilmiyor.Doğu da işler bu şekilde yürüyor.Sen gerçekten inanıyor musun,sadece 2 tanesini Devlet'in atayacağına? Türkiye'nin her yerinde SÜPER BİR ŞEKİLDE AKP KADROLAŞMASI OLDUĞU BİR HÜKÜMETTE

Simurg

Köşe yazarlarının onarıcı veya yapıcı tavırlarını konuşmaya gerek yok ki her türlü ne denli karalama yazlarına sahip olunduğu aşikar.
Tek yönden okumuyor zaten köşe yazarlarını yahut haberleri.
Anayasa 23. madde nin açıklanmasında katıksız ve yorumsuz okumak isteyenler google başvurup okuyabilir zaten.
Her zümreden bireyin alınması sadece türkiyeye has bir şey değil ki bunu sorun yapıyorsunuz.
Kötü bişeyse tuttuğunuz parti liderleri azıcık yerinden kalkıp inceleme ve değiştirme zahmetinde bulunsalardı.
O kadar memnun olduğunuz şuanki mahkeme kararıyla referanduma gelen bu maddeden şikayetçi oluyorsunuz. :D

Oyların evet çıkmasında diğer partilerin tiksindirici politikası etkili olmuştur inkar edemeyeceğim.

Akpye oy vermek amaçlı gidildiyse sende tuttuğun parti için hayır dedin o zaman

BEŞİKTAŞK

Ersin Develi

Referandum daki maddelerin hepsine karşı çıkmadı kimse,hiç dinlemedin mi siyasetcileri

keskinli

meclisde bulunan 3 partinin karsi cikmasina ragmen %60 a yakin evet oyu cikti
bu büyük bi basaridir.nereden bakarsaniz bakin
bahane üretmek yerine fikir üretmeye baslamasi gerekiyor muhalefetin
halk kararini verdi ve evet dedi,halkin iradesine küsülmez
ülkemiz icin hayirli olur insaallah
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Simurg

Alıntı yapılan: SingahLi - Eylül 12, 2010, 20:32:50
Referandum daki maddelerin hepsine karşı çıkmadı kimse,hiç dinlemedin mi siyasetcileri

Hangi siyasetçileri :D
Güya hayır kampanyası düzenleyip referandum hakkında tek bi kelime etmeyen kılıçdaroğlunumu
Yoksa kendi kendini bi hiç uğruna yakan mitinglerde sığındığı tek kelime bile olmayan bahçeliden mi söz ediyorsun?

Yapmayın yahu cidden yapmayın baş bayrak taşıyıcısına oy kullanamazsın diyolar gidip önlemini almıyor ne umuyordunuz.

BEŞİKTAŞK

NoPasaran

Okuyun maddeyi..

Çok net 6-7 üye HUKUKLA ALAKASI olmayan yerlerden gelebiliyor..

Buün sensin Cumhurbaşkanı
Yarın Başkası..

O gün gelince bu yazılar hatırlanır..

Şu maddelere evet demek akıl alır gibi değil ya..

Bakıyorum bakıyorum Bu kadar Özgür olacak ne var anlayamıyorum :D

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Alıntı yapılan: Simurg - Eylül 12, 2010, 20:36:18
Alıntı yapılan: SingahLi - Eylül 12, 2010, 20:32:50

Hangi siyasetçileri :D
Güya hayır kampanyası düzenleyip referandum hakkında tek bi kelime etmeyen kılıçdaroğlunumu
Yoksa kendi kendini bi hiç uğruna yakan mitinglerde sığındığı tek kelime bile olmayan bahçeliden mi söz ediyorsun?

Yapmayın yahu cidden yapmayın baş bayrak taşıyıcısına oy kullanamazsın diyolar gidip önlemini almıyor ne umuyordunuz.

Erdoğan neyden söz etti ?

Ve sen neye evet dedin

Söylede bilelim
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Ersin Develi

Alıntı YapGüya hayır kampanyası düzenleyip referandum hakkında tek bi kelime etmeyen kılıçdaroğlunumu

Farklı şeyleri izledik galiba,Hakim ve Savcılarla ilgili söylediklerini toplasak kitap çıkar nerdeyse,zaten karşı çıktıkları madde de Hakim ve Savcılarla ilgili maddeler

keskinli

muhalefet bunu erdogan üzerine degilde maddeler üzerine yapsaydi belki sonuc degisebilirdi
son anlarda avcilarda yapilan hataninda faktörü olmustur mutlaka,bu milletin degerlerine sahip cikmayan hic bi parti
bu ülkede iktidar olamaz artik
tartismalarida fazla uzatmaya gerek yok artik

Ersin Develi

MADDE 17: Anayasa Mahkemesi'nin yapısı yeniden düzenleniyor. Anayasa Mahkemesi 17 asıl üyeden oluşacak. 3 üyesini Meclis seçecek.

MADDE 23: Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) yapısı değiştiriliyor. Bu kapsamda, halen 7 olan HSYK'nın üye sayısı 22'ye çıkarılacak. Adalet bakanı olmaya devam edecek.

Anayasa mahkemesindeki 17 Asıl üyeyi kim atayacak?

Diğer maddelere gelince,sadece birinin hakkında çok basit bir şey söyleyeyim

MADDE 1: Pozitif ayrımcılığın kapsamı genişletiliyor. Anayasa'nın 10. maddesine "Çocuklar, yaşlılar ve özürlüler ile harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malul ve gaziler için alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı sayılmaz...." ibaresi ekleniyor.

Eğer bu zaman a kadar Eşitlik ilkesini Sağlayamamışsa akp,bu akp nin ve hükümetin aczini gösterir

Simurg

Akp tüm mitinglerinde referandum madderine cevap verdi.
Anlattı.
Chp gibi yahut mhp gibi davranmadı.
Ayrı olaylara tanıklık etmedik sadece herkes işine geleni duymuş olabilir.
Giresuna gidip fındık fiyatından bahsedip hayır diyin demekle olmuyor bu işler.
Sadık particilerin oyu körelmiş olduğu için bellidir.
Diğer herkes mantığına yattığı için evet yahut hayır demiştir.
Aklı olmaz evet demez diyorsunuz... Burada kim ne diye böyle ezici konuşma sonrası ne oy verdiğini açıklasın.
Hayır vermeyenlere laf etmek evet diyenlere laf etmek nasıl bir hadisedir?
Saygı isteyip saygı göstermeyen konuşmalarda bulunuyorsunuz.
Çok yapıcı bir parti olsaydı yapaıcı maddeler için çağrılara kulak verirlerdi.
Referandum için kıl kımıldatmayan bir kadrolaşma varken diğerlerini konuşmaya gerek yok.

BEŞİKTAŞK

NoPasaran

Artık tartışmak anlamsız..

Umarım güzel şeyler olur..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Eylül 12, 2010, 20:02:48
Forza Akdeniz Bölgesi :)
bu is fener cumhuriyetine benzemis ihsan
forza akdenizine forza türkiye ile cevap verebilirim ancak ;D