Ana Menü

Loca Skandalı

Başlatan NoPasaran, Haziran 30, 2010, 14:58:57

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Siyah beyazlı yönetime ait locanın eski yönetici Kenan Öner'in oğlu  Hakan Öner tarafından kiralanması skandala yol açtı. Yönetim loca  yetkisini aldığı kararla 3 kişilik komisyona devretti. 

Beşiktaş dün "loca skandalı"yla sarsıldı. Vatan Gazetesi'nin  haberine göre, siyah beyazlı kulübün eski yöneticisi Kenan Öner'in oğlu  Hakan Öner, Beşiktaş yönetimine ait locayı, iki kişiyle 10 bin dolar  karşılığı ortak aldı. Hakan Öner bu para karşılığı iki ismi geçtiğimiz  sezonun ocak ayına kadar (sezonun ilk yarısının sonuna kadar) locada  ağırladı. Ancak babası Kenan Öner'in yönetimden ayrılmasından sonra  locaya davet yetkisi de elinden alınınca, 10 bin doların yarısı olan 5  bin doları iki isme iade etti. Beşiktaş Kulübü bu iddilarla ilgili  hemen soruşturma başlattı. Soruşturma siyah beyazlı kulüpte bir başka  gerçeği de ortaya çıkardı. Gelin şimdi o gerçeği ve iddiaları  irdeleyelim... 

TALEPLER DAVETİYELERLE KARŞILANIYOR 

Her kulüp gibi Beşiktaş'ta da İnönü Stadı'ndaki karşılaşmalar için  yasaların izin verdiği ölçüde maç davetiyeleri bulunuyordu. Bu  davetiyelerin sayısı maça olan talebe göre 300'e kadar yükseliyordu.  Kulüplerin davetiye bulundurmalarının nedeni de çok basitti. Devlet  erkanından ya da yurt dışındaki kulüp ya da kurumlardan gelen talepler  bu tür davetiyelerle karşılanıyordu. 

YÖNETİMİN LOCASININ KARTI YOK 

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu'na ait İnönü Stadı'nda bir adet 10  kişilik loca var. Bu locaya genellikle yöneticiler, kulüp misafirleri,  sakat ya da cezalı futbolcular alınıyor. Loca yönetime ait olduğu için  kulüp diğer localar için bastırdığı kartları bu loca için bastırmadı.  Bastırmadı, çünkü locaya girecek isimler kulüpte bulunan davetiyelerle  stada ve locaya giriyordu. 

BABASINDAN ALDI, DAĞITTI 

İşte Kenan Öner'in önemi burada ortaya çıktı. Yönetim Kurulu, İnönü  Stadı için basılan ve dağıtılacak olan davetiyeler ve yönetim locası  için Kenan Öner'i görevlendirmişti. Öner, locaya ya da tribüne girecek  misafirlere bu davetiyeleri dağıtıyordu. Tek yetkili kendisiydi.  İddiaya göre Öner'in oğlu Hakan Öner her hafta babasından bu  davetiyelerden bir kısmını alıyor ve İnönü'de oynanan karşılaşmalar  öncesi dağıtıyordu. 

Kenan Öner: Hesap soracağım 

Beşiktaş'ın eski yöneticisi Kenan Öner, loca skandalı haberiyle  ilgili, "Adalet önünde hesap soracağım. Oğlum evlenirken bu tür  haberler istiyorlar. Çok sinirliyim. O dönemde beraber çalıştığım  arkadaşlarıma sorsunlar. Benim üstümden kulübü yıpratmak istiyorlar. Bu  haber yalan" dedi. 

Mete Düren: Durumu araştıracağız 

Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Mete Düren loca skandalıyla ilgili  ilgili bilgilerinin olmadığını belirtti. Düren, "Bizler de durumu  medyadan öğrendik. Önceki yönetimde gerçekleşmiş bir olay. Gerekli  görüşmeleri yapacağız ve durumu araştıracağız. Gereken açıklamayı sonra  yaparız" diye konuştu. 

Davetiye komisyonu 

İki kişinin 10 bin dolar karşılığı Beşiktaş Yönetimi'nin locasına  ortak olduğu iddiaları bununla da sınırlı değil. Bu tür "ortaklıklar"ın  başka isimlerle de gerçekleştiği söylentileri oldukça yaygın. Bu  gerçekler üzerine harekete geçen siyah beyazlı yönetim, loca ve  davetiye skandalından sonra bir karar aldı. Eskiden tek başına Kenan  Öner'in elinde bulunan yetki artık 3 kişilik bir komisyona devredildi.  Böylece hem loca ve davetiyelerin kontrolü sağlanacak, hem de bu tür  skandallara meydan verilmeyecek.

Kaynak: Hürriyet
Aşk bu Aşk !

volkanca.net