Ana Menü

11 Şehit daha ! Yeter !

Başlatan NoPasaran, Haziran 19, 2010, 11:41:09

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

IL Capitano

olaganustu hal bölgesi ilan edip, en guvendigin generalleri göndereceksin + bordo berelileri..

herkes siyasi yolla cözuluyor diyorda, TC kiminle masaya oturacak? pkk le mi?
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

NoPasaran

Alıntı yapılan: Cem Baba - Haziran 20, 2010, 17:59:06
olaganustu hal bölgesi ilan edip, en guvendigin generalleri göndereceksin + bordo berelileri..

herkes siyasi yolla cözuluyor diyorda, TC kiminle masaya oturacak? pkk le mi?

onlada otururuz cem..

Kim bu ?

DIŞ İŞLERİ BAKANAI DAVUTOĞLU
DİĞERİ MESUD BARZANİ

KİM BU BARZANİ..

Hani şu

Hain
Şerefsiz
Sinek kadar değeri olmayan adam.

Ne farkeder, yarında PKK ile otururuz..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Simurg

Alıntı yapılan: eyup1903 - Haziran 20, 2010, 17:26:33
acaba israil le yaşanan olaylardan sonra böyle üst üste yaşanan şehit haberlerinin bi alakası var mıdır diye düşünüyorum. bunlar mossad ın işi arkadaşlar kimseye leke atmayın. belli ki hepsi israil in oyunu

şüphesiz
ödlek oldukları kadar vicdansızlar adiler
cidden para artık herşey demek yazık

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

erdibatmaz

ya neyi tartışıyorsunuz her şey yalan. millet birbirini vuruyor ama üzülen hep anne babalar. bugün bütün şehitlerin evlerini gösterdi tv tek tek. o görüntüleri izleyip üzülmeyenin insanlığından şüphe ederim. kim kimle anlaşıyorsa anlaşsın, asker anneleri çığlık atıyor oğlum diye benim içim gidiyor resmen yahu. birileri takım elbise içinde konuşmaktan öteye gitmeyince, ölenlerin hep boşuna öldüğünü düşünüyorum. geride kalanlara çok üzülüyorum açıkçası.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

ilhan mansız_melis

Bir de şu istihbarat işini Amerika'dan geri mi alsak ? !
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

Dün Hakkari'de yaşanan çatışmada 9 askerimiz şehit oldu. Ardından başlatılan operasyonda ise bu kez 2 askerlerimiz mayın nedeniyle hayatlarını kaybetti.

Bir günde 11 evladımızın şehit haberleri ocaklara ateş düşürdü.

Lafa gelince herkes şehitler için üzgündü. Gazetelere kalsa " Türkiye kan ağlıyordu "  Gözler önce bir süre önce Filistin için ayağa kalkan İslamcı-muhafazakar-sağcı kesimdeydi...

Gazze'deki çocuklara ilaç ve ihtiyaç malzemesi göndermek için seferber olan, bunun için İsrail'in doğrultuğu namlulara karşı direnen bu kesim, vatan için toprağa düşen 11 fidan için kılını bile kıpırtmadı...
Kimbilir, belki " Bu şehitler içinde Gazze doğumlu yok " diye düşündüler

Belki de, " Ne yapalım, askerlik yan gelip yatma yeri değil, elbette ölecekler " diye düşündü...
Hadi, " Zaten onlar için TC kavramı çok uzak. " deyip, onları geçelim...
Peki, ya ulusalcı-cumhuriyetçi-Atatürkçü-modern diye adlandırılan kesim ne yaptı.
Onlar da ortalıkta yoktu...

Ama onlar da çok meşguldü. Kimi eğlenceye gitmişti, kimi de pikniğe..

Sözgelişli Beşiktaş'a gönül verenler, kulüplerinin Portekizli yıldız Ricardo Quaresma'yı renklerine bağlamasını kutlamak için İnönü Stadı'ndaydı.

23 bin beşiktaşlı dün,  Portekizli futbolcuyu alkışlamak için İnönü stadına koştu...
Çoğu, toprağa düşen 11 fidanın yaşındaydı...
Evet, dün kimse yoktu ortalıklarda, 11 fidanın hakkını arayan...

Yani 11 şehit, Portekizli bir futbolcu kadar etmemişti...
Yazıklar olsun...
Affedin bizi bu vatan için toprağa düşen fidanlar....
NOT:
Kimsenin kuşkusu olmasın, Portekizli futbolcuyu FB ya da GS transfer etseydi, bu kez Saraçoğlu ya da Ali Sami Yen dolup taşardı....

Haber3

::)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Fener zamanında Beyonce konserini iptal etmişti böyle bi olay oldu diye..
Bölünür senin için uykular!

CR7

Ya yürü git be Haber 3

Liverpool maçlarında yapılanları biz biliyoruz
her zaman yapıldı o olaylar
bu ülkedeki hatta dünyadaki en duyarlı taraftar grubu Çarşı'dır.

gidin başka yerden prim yapın!
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Kralkartal21

Stadda Türkiye adına yazılan şarkılar çalındı. Taraftar ' Şehitler ölmez , Vatan bölünmez  ' diye bağırdı. Yeni açığa koskoca bayrak açıldı. İmza töreninden sonra yapılacak olan konserler iptal edildi. Gereken hassasiyet gösterildi diye düşünüyorum.

11 şehit , bir Portekizli futbolcu etmemişmiş ! Asıl sana yazıklar olsun

____

Ereğli'den de bir şehit vardı. Yürüyüş vardı yürüyüşden geliyorum. En az 100 -150 bin kişi sloganlarla yürüyüş yapıyordu. Pkk' ya , hükümete tepki gösteriyordu.

Halkımızın başı sağolsun.
Şehitler ölmez , Vatan bölünmez ..!

Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

keskinli

basbakan pkk ajani teröristlere bilgi sizdiriyor
genelkurmay baskani nerede zayif olduklarini bildiriyo teröristlere
disisleri zaten pkk li
ak parti secmenlerinin hepsi vatan haini
onlar hic üzülmedi sehitlere,kiclarina kina bile yakmislar alinan duyumlara göre
onlarin hic sehitleri yoktu,zaten onlar bu ülkeli degilki
kan üzerinden siyaset yapanlar,sehit gelsinde hükümete küfür edelim diyenler türkiyeli
gerisi ya kürt,yada arap hatta hain
her seyi siz daha iyi biliyorsunuz,cok iyi senaryolar yaziyorsunuz ama bir kerede cözüm sunun,cözüme katkida bulunun
kim ne derse desin,bu isin cözümü siyasi cözümdür,istediginiz kadar kuzey iraka bomba atin,güneydogu halkinin destegi olmadan bu sorun cözülmez bunu anlayin artik
ayrica kural koyupta kurali uygulamayiorsan inanirligini kaybedersin
forumda ya siyaseti serbest birakin yada her boka siyaset karistirmayin
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Siyaset mi ?

11 Kişi ölmüş, daha neyin savunmasını yapıyorsunuz..

Bu kadarmı gözünüz görmüyor gerçekleri
Bu kadarmı onların her yaptığı size doğru geliyor..

Bu kadar adam ölüyorsa buna çözüm bulamayan

Başbakan
Genel Kurmay
Cumhurbaşkanı
yada savunma bakanı değilde

Bunun sorumlusu buraya kural koyanlar mı ?

Bu ülkenin Başbakanı yada Genel Kurmay başkanı çıksınlar cevap versinler..

Bugünlük olay değil
3-4 senedir KAN DÖKÜLÜYOR..

Durmuş kan dökülüyor.

O sorumlu değil
Bu sorumlu değil

diye diye her gün kan akıtacaksak defolsun gitsinler o zaman onlar o koltuktan..

Bende geçsem bişey farketmeyecekse niye orada duruyorlar..

Hiç bir şeye çözüm bulamasınlar
Şehitler peş peşe gelsin

Sonra vay efendim "her boka" siyaset karıştırmayalım..

Varmı böyle birşey yahu.

Hayır anlamıyorum neyin savunması bu..

Ne bu bağlılık
Ne bu gönülden gelen destek

Biz buralardan göremiyoruz, oradan dahamı net bazı şeyler ?

Şehit kanından dahamı değerli bu adamların kanları ?

Yanlışlar var neyi saklıyoruz ?

Anlamıyorum ya. İnanin Türkiyede bile sizin kadar savunan yok artık bu adamları.

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

mesele kisileri savunmak degil
mesele inanilan davayi savunmaktir
daha düne kadar türkler ve kürtler kardestir diyenler,bugün kürt lafi duyunca bile alerji oluyorsa dönekliktir
daha düne kadar türkiyede derin devlet var,kontragerilla var diyenler
bugün dogru veya yanlis bi sekilde derin devletin üzerine gidilmesini kiniyorsa bunun adi ciddiyetsizliktir
dün devrimciyim diye parke giyenler bugün darbeyi savunuyorsa bunun adi ikiyüzlülüktür
terör olaylarinin arka planini arastirmadan suc sadece bi tarafa veriliyorsa bu bilgisizliktir
türkiye her zaman terörle ugrasmak zorunda kalmistir maalesef,yakin tarihe bakarsaniz sag ve sol terörü
ermenilerin asala örgütünü
asiri dincilerin hizbullahini görürsünüz
türkiyede terör varsa,insanlarimiz ölüyorsa bu hepimizin sorunudur
firsatcilik yapma yerine cözüme önem verilse,birlik olunsa sorun cözülebilir
benim inancim bu sorunun siyasi cözümüdür
terörle ve teröristle tabiiki mücadele edeceksin,ortada birilerin sorumsuzlugu varsa tabiiki arastiracaksin ama önyargili olmadan
bastan birilerini hain ilan etmeden

[KralKartal]

Bugun basta kim olursa olsun, ve mevcut hukumet ile terör hortlamistir,
suclumudur, degilmidir, kimi yazarlar ve strateji uzmanlarina gore ACILIMdan dolayi bu siddet artmistir
öcalan direk benimle konusulsun diyormus, hukumet yanasmiyor, istedigi olsun diye siddetler artiyor,
ama bu istek gelince ACILIM durdurulmaliydi, adi var kendi yok, hatta kendide var, sehitler veriliyor..

Dava sorun degil abi, uzaktan bakmak lazim, gercekci olmak lazimsa, sen agaclardan dolayi ormani goremiyorsun
(hollanda atasozudur) , firsatcilik degil bu, ben bunu XXX parti gelir cozer demiyorum,
ASKER ve PARTI arasinda fark var, asker farklidir, TURKIYENIN BUTUNLUGUNU KORUR,
SIYASETCILER ise kimi zaman bu butunlugu abuk subuk acilimlar ve politikalarla bozar.

Turkiyede Derin devlet dedigin ergenekonsa, hicbirsey ispatlanmamis, tutuklananlar serbest birakilmistir,
Askeri yipratan Baskakan ve ergenekonla suclayan bu sahis, neden ASKERI icten, ve distan ise PKK yipratiyor..

Ama savundugun birseyi elestirmek ve hatalari gormek herzaman zordur, fakat soyle baska pencereden bakmakta lazim.
Her insan hata yapar, bilerek veya bilmeyerek
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

keskinli

bunca yildir bu forumdayim
bilmedigim bi seyi cocugum yasindaki birinden bile ögrenmekten gocunmam,hatami her zaman kabul ederim
kürt acilimi tamamen dogru bi karardir ve israrla devam ettirilmelidir.bu benim görüsümdür
pkk halkin destegini kaybetmek istemiyor,dolayisiylada bu acilima karsi
son dönemdeki kudurmusluguda ondandir
bazi yazarlar acilima karsi olduklari icin tabiiki firsat kolluiyorlar,onlarin fikrinide okurum ama ragbet etmiyorum bu konuda
bu sorun el ele verilerek cözülür.kürt halkina elimizi uzatmaya devam etmemiz gerekiyor.
nasilki siyasilerin arasinda cürükler varsa askerin icindede vardir

[KralKartal]

acilimin acilimi nedir abi? anlat... Nasil cozulecek sorun, yani acilimin icerigi ne,
ne yapilmis, ne yapilacak?

+ yazarlardan ziyade strateji uzmanlarida ayni goruste..
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi